Mýty o rakovině: Přírodní léčba 19 - Další možnosti, ZÁVĚR

31.07.2020

Přírodní léčba rakoviny: Další možnosti

Existuje tolik možností přírodní léčby, že není možné mluvit o všech postupech detailně, takže si jich na závěr uvedeme jen pár. Walter Wainright zkoumal, jak fermentovaná sója (např. Tempeh, natto, miso) dokáže přeměnit karcinogenní buňky na normální buňky. Sója obsahuje fytoestrogeny, které mohou zabránit rakovině prsu, vaječníků a prostaty; sójové proteiny napodobují silný antioxidační enzym SOD (superoxid dismutáza), první obrannou linii těla proti volným radikálům, způsobujícím rakovinu.

Nedávno bylo zjištěno, že rakovině prostaty by bylo možné zabránit kombinací kyseliny ursolové (voskovitá přírodní chemikálie, která se nachází ve slupkách jablek a v rozmarýnu), kurkuminu (kurkuma) a resveratrolu (molekula dlouhověkosti, která je v arašídech, pistáciích, hroznovém vínu, bobulích, skořici a kakau). Tyto tři ingredience společně zabraňují rakovinným buňkám, aby měly přístup ke glutaminu, který rakovinné buňky potřebují k tomu, aby rozložily živiny a získaly energii.

Vitamín D je další, velmi důležitá živina, která je často přehlížena, ale z některých studií vyplývá, že může snížit riziko rakoviny o 77%. Je důležité, abychom nebyli vystaveni slunečním paprskům příliš mnoho, ale ani příliš málo - abychom neměli ze slunce strach.

Existuje mnoho jednoduchých věcí, které můžete dělat každý den, abyste se chránili před rakovinou - např. vyhýbat se karcinogenům (fluorid, rtuť, hliník, tabák a glyfosát). Jíst stravu, která je co nejvíce BIO, je samozřejmě velmi důležité. Některé potraviny mají opravdu vynikající vlastnosti, podílející se na zabíjení rakoviny: především je to kurkuma, z dalších potravin to je např. ašvaganda (neboli indický ženšen), aloe vera, mrkev, pelyněk pravý a šťovík menší.

Web NaturalNews zveřejnil tento krátký seznam potravin, které léčí rakovinu:

  • Pro rakovinu tlustého střeva a konečníku jsou to luštěniny a listová zelenina. Fazole, cizrnačočka a hrách překypují protirakovinnými sloučeninami, zvanými fytáty.
  • Koření se také přisuzují protirakovinné vlastnosti. Např. kurkuma je důležitou složkou indického jídla "kari" a okinawského čaje.
  • Pokud jste žena v období před menopauzou, která se obává rakoviny prsu, každodenní pojídání fazolí nebo čočky může snížit riziko až o dvě třetiny. Přidáním luštěnin nebo celozrnných potravin, jako je pšenice bulgur a přírodní rýže natural, do vaší stravy se zvýší vaše ochrana na více než 90 procent.
  • Houby jsou bohaté na aminokyseliny, které posilují imunitní systém. Podle australských vědců mohou chránit před virovými infekcemi a rakovinou prsu u žen.
  • Citrusové plody obsahují živinu, zvanou hesperidin. Kromě hojení a ochrany DNA před karcinogeny, citrusová kůra také snižuje riziko rakoviny kůže a prsu.
  • Česnek má protirakovinné účinky. Vykazuje podobné vlastnosti, jako kurkuma a červená cibule, které obsahují kvercetin, což je živina, omezující růst rakovinných polypů.
  • Křížatá zelenina (např. zelí, kapusta, květák, brokolice) může minimalizovat riziko rakoviny tlustého střeva po dobu několika týdnů po konzumaci. Zvláště růžičková kapusta funguje jako "super silná zbraň" proti rakovině. Brokolice, zelí, květák a kapusta jsou téměř stejně dobré.
  • Sójové boby a lněné semínko obsahují fytoestrogeny. Na rozdíl od estrogenů zastanou fytoestrogeny dvojí práci - snižují riziko nádorů prsu a pomáhají při návalech horka během menopauzy.
  • Potom zde máme velmi oblíbené jablko, které je bohaté na antioxidanty. Snědení jednoho jablka denně (celé jablko se slupkou) je dobrou prevencí proti rakovině, neboť reaktivuje protinádorový gen, nazývaný maspin.

Přírodní léčba rakoviny: Závěrečné myšlenky

Na závěr lze říci, že rakovina je něco, čeho se nemusíte bát. Ano, je to vážná nemoc, ale nemusí to být doživotní trest. Existuje mnoho přírodních a efektivních možností a způsobů léčby, které můžete prozkoumat a začít praktikovat v případě onemocnění. Ať se vám to líbí nebo ne, rakovina se již stala nebo teprve stane skutečností v životě téměř dvou pětin Američanů. Zásadní je vzdělání a osvěta. Pamatujte, že rakovina může být poražena - aniž byste se museli podrobit "léčbě", praktikované Americkou lékařskou asociací (AMA), která je stejně tak smrtelná, jako samotná nemoc.


Zdroj: Makia Freeman: Cancer Busting Myths Natural Cancer Cures (3); Překlad: Jana 

Foto: Pexels

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!