Mýty o rakovině: Záhadný mikrob - 1. část

07.08.2020

Rakovina - to není to, co si myslíte

Ať už se vám to líbí nebo ne, rakovina se stála druhou nejčastější příčinou úmrtí v USA. Zdroje uvádějí, že podle údajů z let 2012-2014 bude asi 38,5% (tj. zhruba dvě pětiny) Američanů diagnostikována rakovina v určité fázi jejich života. Avšak navzdory tomu, o jak smrtelnou chorobu se jedná, také víme, že jde o relativně novou chorobu, která před 100 lety zdánlivě neexistovala (nezpůsobovala mnoho úmrtí). Co se k čertu od té doby stalo? Proč je nyní rakovina tak rozšířená? Co je přesně rakovina? Existuje nějaký mikrob rakoviny? Je rakovina skutečně smrtelná? Pokud ne, existuje nějaká přírodní, biologická léčba?

Historie rakoviny

Předtím, než se pustíme do obtížného problému definování rakoviny, neboť existuje mnoho odlišných a protichůdných teorií, zaměřme se na jednu věc, která je běžně přijímaná: rakovina je v podstatě nová nemoc. Ano, byla zjištěna již před 2000 lety, ale šlo o vzácné případy. 

Ve studii z univerzity v Manchesteru, nazvané Vědci tvrdí, že rakovina je ryze uměle vytvořená člověkem, se říká: Profesorka Rosalie Davidová z fakulty životních věd uvedla: "V průmyslových společnostech je coby příčina úmrtí rakovina na druhém místě, za kardiovaskulárním onemocněním. Ale ve starověku to byla velmi vzácná choroba. V přírodním prostředí neexistuje nic, co by mohlo způsobit rakovinu. Musí to tedy být nemoc způsobená člověkem, od znečištění životního prostředí až po změnu stravování a životního stylu."

Dodala: "Důležité na naší studii je to, že ukazuje tuto chorobu v historické perspektivě. Můžeme učinit velmi jasná prohlášení o míře výskytu rakoviny ve společnosti, protože máme velmi dobrý přehled. Zkoumali jsme výskyt této nemoci v řádu tisíciletí, nikoli jen stovek let, a máme velké množství dat."

Data zahrnují vůbec první histologickou diagnózu rakoviny u egyptské mumie, kterou učinil profesor Michael Zimmerman, hostující profesor v centru KNH, se sídlem na univerzitě Villanova v USA. Diagnostikoval rakovinu konečníku u nejmenované mumie, "obyčejné" osoby, která žila v oáze Dakhleh v ptolemaiovském období (200 - 400 n. l).

Profesor Zimmerman řekl: "Ve starověké společnosti, která postrádala chirurgické zákroky, by měly být důkazy o rakovině snad ve všech případech. Faktická absence zhoubného bujení u mumií zcela jasně ukazuje na vzácný výskyt této choroby ve starověku, což naznačuje, že faktory, způsobující rakovinu, jsou omezeny na společnost, ovlivněnou moderní industrializací."

To přirozeně vede lidi k tomu, že dávají vinu takovým věcem, jako je industrializace, moderní prostředí a moderní strava, ačkoli žádný z těchto faktorů jasně nevysvětluje, proč miliony lidí umírají každý rok na různé druhy zhoubného bujení.

Co je rakovina? - Mainstreamová definice

Je to neuvěřitelné, že stále v dnešní době přesně nevíme, co rakovina je. Ačkoli rakovina je obecně definována z hlediska poškození DNA a buněčné mutace, jde o věci, které jsou důsledkem rakoviny, nikoli její příčinou nebo definicí. Americká onkologická společnost a všechny ostatní skupiny farmaceutické lobby Big Pharma vám většinou řeknou, že rakovina má neznámou etiologii (příčinu). Někdy poukážou na to, co je zcela zřejmé, že tabák, alkohol, infekční onemocnění, jako je hepatitida, a jaderné záření, způsobují rakovinu, ačkoli mnoho těchto institucí stále popírá, že glyfosáty a elektromagnetické záření (EMF) jsou karcinogenní. Ve skutečnosti některé z těchto institucí v minulosti propagovali právě to, co způsobuje rakovinu - např. lékaři, kteří kouřili cigarety Camel, tvrdili, že cigarety jsou zdravé, vzpomínáte?

Farmaceutická lobby Big Pharma ráda zdůrazňuje, že rakovina má genetickou složku. Používají také slova, jako "nevyléčitelná", "neoperovatelná", "beznadějná" a "smrtelná". Všimněte si, jak tato slova vyvolávají pocit, že je člověk bezmocný, že je oběť a nenese zodpovědnost za svůj aktuální zdravotní stav. Pokud někdo dostane rakovinu, má buď špatné geny, nebo prostě smůlu, že?

Standardní definice rakoviny je, že je to velká skupina nemocí, charakterizovaných abnormálním buněčným růstem (nazývaným nádor nebo novotvar), který se stane tak nevyvážený, že nekontrolovatelně roste a šíří se do dalších částí těla. 

Existuje 6 charakteristických znaků rakoviny:

- Růst a dělení buněk, bez řádných signálů

- Neustálý růst a dělení, dokonce i za přítomnosti opačných signálů

- Absence programované buněčné smrti (tzv. apoptózy)

- Neomezené a nekonečné buněčné dělení

- Podpora procesu novotvorby krevních kapilár (tzv. angiogeneze)

- Invaze tkáně (tzv. metastázy)


Zdroj: Makia Freeman: Cancer Busting Myths Cancer Microbe (1); Překlad: Jana 

Foto: Pexels

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!