USA a NATO zahájily „toxickou“ kampaň proti Moskvě

22.01.2022

Místo toho, aby Spojené státy a země NATO připravovaly reakci na ruské návrhy bezpečnostních záruk, zahájily "toxickou" kampaň s falešnými obviněními proti Moskvě, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí v komentáři.

Podle ruského ministerstva zahraničí v období od 15. prosince 2021, kdy Rusko oficiálně předalo Washingtonu návrh smlouvy o bezpečnostních zárukách a dohody o opatřeních bezpečnosti mezi Ruskem a zeměmi NATO, Moskva zaznamenala především zjevné pokusy americké strany zdržovat projednávání konkrétních opatření, navržených ruskou stranou, na různých expertních úrovních a formátech.

"Místo toho, aby se Bílý dům a jeho západní spojenci zastavili a soustředili na podstatu otázek, které jsou v ruských dokumentech nastoleny, zahájili extrémně toxickou informačně-propagandistickou kampaň, v níž naši zemi prezentují jako "agresora" a "nepřítele civilizované Evropy", a jako "hrozbu" pro mezinárodní stabilitu," uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

Na konci roku 2021 Rusko zveřejnilo návrh smlouvy s USA a návrh dohody s NATO o bezpečnostních zárukách. Moskva zejména požaduje, aby se západní partneři právně zaručili, že nebudou rozšiřovat NATO dále na Východ, že Ukrajina nevstoupí do bloku, a že nebudou zřizovat vojenské základny v postsovětských zemích.

Výsledkem je, že každým dnem zaznamenáváme přísun nových jednotek, zbraní a munice ze všech zemí aliance NATO!

Napětí mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině

Rusko opakovaně odmítá obvinění Západu a Ukrajiny z "agresivních akcí" a tvrdí, že nikoho neohrožuje a na nikoho se nechystá zaútočit. Prohlášení o "ruské agresi" slouží jako záminka k rozmístění další vojenské techniky NATO v blízkosti ruských hranic. Ruské ministerstvo zahraničí již dříve poznamenalo, že prohlášení Západu o "ruské agresi" a možnosti pomoci Kyjevu se proti ní bránit jsou vylhaná, směšná a nebezpečná.

Kyjev a západní státy nedávno vyjádřily znepokojení nad údajným zintenzivněním "agresivních akcí" Ruska v blízkosti ukrajinských hranic. Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že Rusko přesouvá vojáky pouze na svém území a podle vlastního uvážení, takže by to nikoho nemělo znepokojovat.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!