Naše střeva jsou plná hniloby - 2. část

02.05.2020

Máme zde virové, bakteriální a plísňové šílenství. Morové nákazy, které trápily naše předky v minulosti, měly být dávno vymýceny, ale jsou zpět se svou pomstou a jsou imunní vůči lékům, které je měly vyhladit. Říká se jim "super obtížné bacily" (super bugs) - a jsou mocnější, lépe vyzbrojené a posílené novou obrannou funkcí, chránící je proti antibiotikům, jež je měla v prvé řadě zneškodnit. 

Extrémně vražedné bacily

Tyto zmutované mikroorganismy ("super obtížné bacily") skutečně představují hrozbu - ale jen do té doby, dokud nezkultivujeme svůj "vnitřní terén". Nejprve se musíme zaměřit na vytvoření vnitřního prostředí, které nebude živnou půdou pro zmutované nebo jakékoli jiné špatné mikroby. To znamená prostředí, napomáhající správnému pH, a bez stagnujícího odpadu. Abychom tohoto cíle dosáhli, potřebujeme střevní trakt s imunitním systémem, nikoli ochablý, spastický sval, v němž se množí smrtící infekční mikroorganismy, vypouštějící jedy do krevního oběhu. Jestliže vytvoříte zdravý terén, tyto smrtící bacily v něm nebudou moci existovat. Denní údržba vašeho "kanalizačního" systému bude dobrým začátkem.

Všichni víme, že se dítě musí řídit základními pokyny, jinak si vypěstuje špatné návyky a začne se vymykat kontrole. Výsledkem je chaos. Podobně (pokud se neřídíme základními pravidly, týkajícími se našeho zdraví) se my sami ocitneme mimo kontrolu, budeme postrádat disciplínu a nebudeme schopni používat základní pravidla přírody. Na vině jsou nedostatečné znalosti. Není to sice naše chyba, ale jen my sami můžeme tuto chybu napravit. Přece jen jsme pravděpodobně inteligentní a tudíž schopní se poučit z vlastních chyb. Co zasejeme, to sklidíme. Je pouze v naší moci vybrat si život, překypující zdravím a pocitem štěstí. Co ale vidíme, když se rozhlédneme kolem sebe? Nemoci, choroby, předčasná stárnutí a časná úmrtí. V prvé řadě se nespoléhejte na svého doktora! Je to jen na vás. Konec konců, základem všeobecné zdravotní péče jsou léky a operace, nikoli prevence.

Zdravé tělo je chrámem pro ducha, mysl a emoce. Jen ve zdravém těle nalezneme rovnováhu ve fyzickém světě. Tohoto zdravotního stavu dosáhnete jen ruku v ruce s úžasnou "montážní linkou", nazývanou "trávicí ústrojí". Pojďme se na ten proces podívat:

Zažívací proces

Zažívací proces začíná v ústech a pokračuje dolů jícnem do žaludku a dále do tenkého střeva, které je 22 stop (6,7 m) dlouhé, a potom pokračuje dále do tlustého střeva, jež je dlouhé 5-7 stop (1,5 - 2,1 m). Celkově se díváme na střeva v délce 30 stop (9 m). To je dlouhá vzdálenost, kterou vaše jídlo urazí. Zároveň vše musí být stráveno ve správném pořadí a v příslušné době, aby celý proces proběhl úspěšně.

Proces trávení je ve své jednoduchosti a efektivnosti uměleckým dílem. Nesprávné stravování však celý tento delikátní proces znehodnocuje, způsobuje katastrofu a nevyhnutelně poškozuje vaše tělo. Většina lidí si je vědoma pouze prvních dvanácti centimetrů tohoto procesu. Při tom, jak se jídlo dostává z úst do hrdla, si lidé uvědomují jen chuť a složení. Dostává se jim 12 centimetrů slasti, po němž následuje 9 metrů nesnází.

Při výběru jídla a potravin se bohužel neřídíme důležitými zdravotními hledisky, jako např. nutriční hodnoty, kvalita, míra obsažených toxických chemikálií, ale podléháme kouzlu chuti, vzhledu a vůně. Většina lidí se řídí pouze těmito třemi hledisky, pokud jde o výběr jídla. Často však jídlo, které zkonzumujeme, jednoduše skončí usazené a hnijící v zažívacím ústrojí. Navíc po celou dobu pomalu uvolňuje do těla jedy. Negativní příznaky, které můžete v této souvislosti mít, jsou bolesti hlavy, zvedání žaludku, nevolnost, nadýmání, křeče, plynatost a únava. Není to plýtvání penězi, životem a energií? Jestliže jíme kvůli energii, proč se potom necítíme nabití energií? Zeptejte se sami sebe, zda se po jídle cítíte unavení nebo plní energie. Vstřebáváte živiny nebo toxiny?

Bez pravidel, týkajících se jídla, a bez disciplíny uspokojujeme pouze ústa, zatímco naše trávicí ústrojí se vymyká kontrole. To, co se odehrává mezi předními a zadními dveřmi je prvořadým faktorem, rozhodujícím o našem zdraví či nemoci, ovlivňujícím duševní pohodu po zbytek našeho života. Musíme se stát "hlídacím psem" a uvědomovat si, jaké potraviny a jaká jídla jsou škodlivá pro naše tělo a která podporují zdraví.

Dovolte, abych vám položil otázku: Proč si myslíte, že děti mají tolik energie? Ano, jsou mladé, ale především v sobě nemají toxiny. Neprošly třicetiletým, čtyřicetiletým nebo padesátiletým vstřebáváním toxického odpadu, přesouvajícího se z hnijícího fekálního odpadu v tlustém střevě. Jedy dosud neznečistily jejich krev, lymfu, orgány a buňky tkání. Rovněž dosud nezažily následnou invazi plísní, škodlivých bakterií, virů a parazitů, což je nevyhnutelný výsledek nahromaděného kanalizačního systému. (Viry, bakterie a paraziti milují zahnívající odpad.)

Tlusté střevo je poslední částí trávicího traktu (posledních 1,5 - 2,1 m). Začíná v záklopce tlustého střeva (Bauhinská chlopeň) a končí v konečníku. Jestliže tento sval postrádá tonus, všechny ostatní svaly a buňky v těle budou mít velký problém. Nedostatek cvičení a stres mají rovněž vliv na zažívání. Většina příznaků stresu začíná v břiše. Efektivita zažívacího procesu je závislá na vaší duševní pohodě, nejen na dobré stravě. A správné vyměšování je prioritou číslo jedna.


Zdroj: thewolfeclinic

Překlad: Jana 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!