Naše střeva jsou plná hniloby - 6. část (závěr)

02.05.2020

Mluvme o obyčejném, typickém Zápaďanovi, který přijde domů a řekne: "Ahoj, miláčku! Měl jsem perný den a umírám hlady!" Ovšem, že je vyhladovělý. Nejí správně a není schopen strávit ani vstřebat potravu, ani efektivně vyměšovat odpad - a to vzhledem k jeho životnímu stylu.

Než se k tomu dostaneme, nakrmme toho hladovějícího a unaveného muže. Milující manželka mu naservíruje velkou porci masa a brambor.

Nuže, první zlaté pravidlo pro efektivní zažívání potravy zní: NIKDY NEKOMBINUJTE BÍLKOVINY A ŠKROBY. Maso vyžaduje bílkovinné enzymy pro trávení a brambory vyžadují škrobové enzymy. Když jsou tyto enzymy dány dohromady, navzájem se neutralizují a jídlo ve vás zahnívá. Místo toho, aby bylo tráveno enzymy, tak zahnívá spolu se škodlivými bakteriemi. Zároveň také míšení různých druhů koncentrovaného vařeného jídla potřebuje k trávení více energie, než jakou můžete dostat nazpět. Dalším problémem je, že přirozeně se vyskytující enzymy vařených pokrmů jsou během vaření zničeny. (Vaše jídlo má větší příležitost k zahnívání.) To znamená, že jídlo není tráveno prostřednictvím enzymatického procesu, ale je rozloženo škodlivými bakteriemi - což vede k vředům, zánětům, infekcím, nadýmání, otokům, zácpě, průjmům, plísním, atd. Trpíte zažívacími poruchami od úst až ke konečníku.

Další důležité pravidlo zní: vždy užívejte kvalitní zažívací enzymy ke každému vařenému pokrmu. Vzpomínáte si na dobu, kdy jste byli mladí a mohli jste sníst celou pizzu? Zkuste dnes jednu sníst a uvidíte, jak se potom budete cítit. Prostě již neprodukujeme enzymy tak, jako v mládí.

Vraťme se tedy k našemu typickému představiteli. Začne jíst svoje jídlo a ano, začne se cítit lépe vlivem glukózy a bude nabitější energií. Jeho manželka mu říká: "Miláčku, myslíš, že bychom se dnes mohli někam projít? Už jsme dlouho nikde nebyli." "Jasně, zlato," souhlasí. Jeho žena začne sklízet ze stolu a náš muž dojídá večeři, když mu žena řekne: "Drahoušku, najedl ses pořádně?" A samozřejmě, on si říhne.

Ale jak jídlo postupuje v zažívacím traktu dál, muž se začne cítit unavenější. Chudáček! Nehledě na to, kolik toho sní, nemůže získat svou energii zpět. Špatné návyky ho dovedly k hnilobě. Jídlo již začalo hnít, neboť jeho zažívací trakt je poničený. Buď trávíme naše jídlo za pomoci enzymů, nebo zahnívá se škodlivými bakteriemi. Účelem jídla je nakrmit tělo, ne ho zaplnit.

"Miláčku, domyju nádobí a půjdeme se tedy projít, ano?" říká. "No, drahá, já nevím. Jsem strašně unavený, s tou procházkou to teď vidím bledě. Myslím, že si na chvilku sednu, ať vytrávím," odpoví. Vidíte, muž nejedl efektivně - došlo ke snížení krevního toku v končetinách i orgánech a jeho zvýšení v zažívacím traktu. Takto reaguje jeho tělesný systém, aby zredukoval hnilobný rozklad jeho večeře natolik, aby se nevystupňovala toxémie (otrava krve). Snížený krevní tok způsobuje redukci kyslíku do jeho paží, nohou a hlavy, což způsobuje velkou únavu. Jeho tělo nechce, aby měl v sobě více hniloby, než má.

Dosud, jak si pravděpodobně uvědomujete, si musel pásek povolit o několik dírek. Rozkládající se jídlo živí škodlivé bakterie, jež vypouštějí plyn, který ho během pár minut nafoukne jako balón. Za malou chvíli začne kručení, až se jídelní stůl začne otřásat; jeho manželka se otočí leknutím a spatří manžela s jednou rukou na břiše a druhou na srdci, s výrazem bolesti ve tváři. Ááá... zadunění! Plyn byl tak prudký, že ho to vystřelilo až ke gauči. Možná je to dobré, a to ze tří důvodů: asi se nebude celou noc hýbat; může si nyní o kousek utáhnout opasek; tlak na srdci povolil. Stovky lidí denně chodí na pohotovost, neboť si myslí, že mají infarkt, přestože je to jen "plynový útok"

"Miláčku, jsi v pořádku?" volá manželka z kuchyně. Tlak sice zmizel, ale stále se cítí trochu mizerně. "Myslím, že asi zůstanu (poležím si) na gauči a na pár minut (hodin) si odpočinu," odpovídá. Nu, to se dalo předpokládat. O pár minut později chrápe tak, že by vzbudil mrtvého.

Víte, proč chrápe? Jídlo nestrávil pomocí enzymů. Rozkládá se pomocí škodlivých bakterií, které rozložily jídlo a zanechaly po sobě toxický plyn a odpad, způsobující kyselost (nerovnováha pH) a snížení kyslíku. Chrápání je způsobeno vyčerpaností, problémy s dutinami a nedostatkem kyslíku. Bojuje o život - nehledě na to, zda si to on sám či kdokoli jiný uvědomuje.

Takže je 23:00 a je čas jít spát. Jeho žena ho jemně vzbudí, ale on je mrzutý a nabručený. Proč? Protože nikdo se necítí dobře, když je unavený a plný toxinů. Nezapomeňte, že jeho "odpadní" systém, který se již léta hromadí, je nyní žumpou, v níž se daří chorobám.

Můžete si domyslet, jak ten příběh skončí - další nesplněné přání jeho milované manželky a samozřejmě procházka se odkládá. Tento koloběh neustále pokračuje. Ráno se vzbudí stejně unavený, jako když šel spát. Jeho tělo si nemohlo pořádně odpočinout, ani se zotavit nebo zlepšit svůj zdravotní stav, neboť pracovalo přesčas v tomto toxickém stavu. Mimochodem, raději byste s ním neměli mluvit do té doby, než si dá svou ranní kávu. Cítí, že potřebuje ranní kávu, aby stimuloval svůj vyčerpaný stav a mohl začít zvládat své běžné denní povinnosti. Káva je povzbuzující prostředek. Neposkytuje tělu kyslík ani výživu, ale když se dostane do jater, zvýší se metabolismus a dodává falešný pocit energie, která je jednoduše ukradena z tohoto orgánu...

Vraťte se k základním životním potřebám

Kdykoli se lidí zeptám na jejich stolici, vím, že mi nikdy neřeknou celou pravdu. Lidé jsou vychováváni ke lži, aniž by si to uvědomovali. Většina doktorů vám řekne, že je normální, když někteří lidé mají stolici jednou denně a jiní jednou za několik dnů. Skutečná fakta najdete v článcích "Kultivujte svůj vnitřní terén" (Reclaim Your Inner Terrain) a "Kandidóza a plísně, které máme v sobě" (The Candida & Fungus Within Us) nebo navštivte naši webovou stránku www.TheWolfeClinic.com pro více informací o normální stolici (normal bowel movements).

Trpíme-li bolestí kdekoli v těle, je pravděpodobné, že její původ je v tlustém střevě.

Nebudete nemocní, pokud nebudete mít vnitřní prostředí v těle, které by to podporovalo. To jsem uvedl v jiných publikacích: Smrt začíná v tlustém střevě (Death Begins in the Colon). Všichni známe z okolí někoho, kdo vypadá, jako by byl v šestém měsíci těhotenství. Jejich břicha vyčnívají jako balón. Jen pomyslete na to, kolik hniloby vedlo k vytvoření tohoto typu otoku. Jejich břicha jsou vyplněná toxickým fekálním odpadem a plynem. Veškerý tento horký plyn způsobuje přílišný tlak na záda, ledviny, játra, dělohu, prostatu, močový měchýř a srdce.

Stoupněte si a dotkněte se palců na nohou. Podívejte se, kde se tělo ohne v polovině - přibližně v pupíku. Příčná strana tlustého střeva běží horizontálně pod vašimi žebry - od jedné strany břišní dutiny k druhé. Když příčné tlusté střevo ztratí tonus a naplní se plynem, bude blokovat hlavní tok krve k vašim bokům a nohám. Takže nyní bude muset vaše srdce pumpovat silněji. Jestliže zahradíte krev, nervy a tok lymfy, očekávejte, že se ve vašem těle spustí alarm - od hlavy až k patám.

Někteří lidé v domnění, že mají infarkt, jedou na pohotovost, kde se nakonec dozví, že jim nic není. Věděli jste to? Nejde totiž o srdeční záchvat, ale plynový záchvat. Jak plyn stoupá a vyvíjí tlak na plíce a srdce, absorbované jedy spořádají minerály a kyslík, které tyto orgány potřebují. Tím dochází k oslabení v této oblasti. To také způsobuje všechny druhy bolestí a zároveň je vyvíjen fyzický a chemický nátlak na ledviny, nadledvinky a páteř!

Chodíte každé dva týdny k chiropraktikovi, protože máte problémy s páteří nebo kyčlemi? Proč se tedy nevypořádat s příčinou problému? Potřebujete vyčistit a posílit zažívací trakt! Slabé a toxické břišní svaly jsou příčinou mnoha problémů s kyčlemi a páteří. Další problém v souvislosti s břichem nastane tehdy, když střevo spadne dolů a zároveň vypadává ven - břicho očividně přepadává přes opasek a kalhoty. Když k tomu dojde, začne mnoho zdravotních obtíží nebo se zhorší ty stávající.

Některé z těchto potíží se budou týkat prostaty, vaječníků a močového měchýře, které jsou bezprostředně před touto toxickou skládkou. Kromě toho se mohou objevit další zdravotní potíže, jako např. Crohnova choroba, zánět tlustého střeva, divertikularita tlustého střeva, píštěl, anální praskliny, hemeroidy, vředy, kýla, rakovina, křečové žíly, studené nohy, špatný oběh krve, sexuální problémy, dna nebo bolestivé klouby. Potom je zde také kandidóza, chronická únava a fibromyalgie - vše pramení ze stejného problému - toxické tělo s nízkou hodnotou pH, způsobenou špatně fungujícím zažívacím ústrojím.

Doufáme, že jsme vám poskytli logické a jasné vysvětlení, že většina všech nemocí má původ ve špatně fungujícím zažívacím ústrojí. Je běžné, že lidé mají mnoho zdravotních potíží a nikdy nerozpoznají skutečnou příčinu. Všechna zažívací onemocnění jsou výsledkem dlouhodobé infekce a zánětu. Nezapomínejte, že to, co nás zabíjí, není to, co vyjde ven, ale co zůstává uvnitř!!!

Můžete svůj zdravotní stav zhoršovat nebo se vrátit k základním životním potřebám. Nikdy není příliš pozdě začít zdravý život. Obnovte své zdraví. Denně se pročišťujte - Žijte dlouho - Žijte dobře!

Zdroj: thewolfeclinic

Překlad: Jana  

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!