Německá média: NATO zvyšuje mobilitu Sil rychlé reakce kvůli RF

22.12.2021

NATO v souvislosti s konáním Ruské federace zvýšilo mobilitu svých Sil rychlé reakce (NATO Response Force), které tvoří 40 tisíc vojáků, informovaly německé noviny Welt s odvoláním na vysoce postaveného diplomata z aliance.

"V souvislosti se údajným navyšováním počtu vojsk RF poblíž hranic s Ukrajinou NATO reagovalo prvním konkrétním vojenským opatřením a zvýšilo připravenost Sil rychlé reakce s počtem 40 tisíc vojáků," uvádí se v článku.

Podle informací, které mají noviny k dispozici, Síly velmi rychlé reakce, které jsou součástí Sil rychlé reakce, by měly od pondělí být připraveny k nasazení v krizové oblasti během pěti dnů, přičemž dříve byla tato doba 7 dní. Noviny dále informují, že ke zvýšení připravenosti by mělo dojít i v takových složkách Sil rychlé reakce, jako jsou speciální složky a složky pro logistiku.

Noviny píší, že odpovídající rozhodnutí minulý týden přijalo velení Severoatlantické rady, avšak oficiální představitel NATO odmítl potvrdit informace, které se uvádějí v novinách. Uvedl, že politika NATO ve vztahu k Rusku zůstává důsledná: obrana a dialog.

Rusko jako odpověď na obvinění Západu z eskalace kolem Ukrajiny nejednou zdůrazňovalo, že Rusko nikoho neohrožuje a nemá v plánu nikoho napadat. Nenechá však bez pozornosti konání, které ohrožuje jeho zájmy. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že Rusko přemísťuje vojska v rámci vlastního území a podle vlastního uvážení. To nikoho neohrožuje a nemělo by to nikoho znepokojovat. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že prohlášení Západu o možnostech pomoci Kyjevu při ochraně před Ruskem jsou směšné a nebezpečné.

Rusko nejednou upozorňovalo na to, že všechna obvinění jsou používána jako záminka umístit více vojenské techniky NATO poblíž ruských hranic.

Zdroj: cz.snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!