Nový velitel Surovikin má zúčtovat s Ukrajinou 

10.10.2022

Vladimír Putin včera jmenoval armádního generála Sergeje Surovikina historicky prvním velitelem celého ruského tažení proti Ukrajině. Tato zdánlivě nenápadná zpráva znamená obrovské důsledky pro vedení války, a Ukrajinci budou brzy ze jmenování Surovikina podobně nešťastní, jako byli nešťastní Západem podporovaní islamističtí rebelové v Sýrii.

Jakmile Surovikin včera nastoupil do funkce, povolal si na pohovor vysokého důstojníka, zodpovědného za stav ruské bojové techniky na bojišti, a po pohovoru se Surovikinem se důstojník zastřelil. Kdo je tedy Surovikin, že ho Putin posílá na kritické místo velení v kritický čas? 

Surovkin je velmi tvrdý velitel, který se nerozpakuje odvolávat a trestat neschopné důstojníky, doslova po Žukovsku. Na rozdíl od Žukova však je znám tím, že při svých válečných operacích má ze všech ruských velitelů nejnižší ztráty a nejlepší výsledky. Surovikin má opravdu působivý životopis. Jako mladý důstojník se aktivně zapojil do puče na záchranu SSSR. Jako zástupce velitele divize umístěné v Tádžikistánu byl pravomocně odsouzen na jeden rok vězení za rozprodej výzbroje na černém trhu. Vyznamenal se v Čečensku, ale hlavně v Sýrii, kde v roce 2017 během krátké doby zjednal pořádek a zvrátil průběh syrské občanské války. Na Ukrajině velel brilantním operacím - stažení od Kyjeva, a několik obkličovacích operací na Doněckém bojišti. Je znám tím, že neplýtvá krví svých vojáků. Nepřítele ničí bombardováním a v kotlích. Ačkoli je pozemní generál, právě pro skvělé využívání letectva v Sýrii byl jmenován velitelem ruského letectva a kosmických sil. 

Poprvé nyní bude mít unifikovaná ruská armáda na Ukrajině jednoho velitele, a ne 4 ruské a 2 rebelské samostatné velitelství. Surovikin zná jak pozemní, tak letecký boj, a je předpoklad, že velení ruské armády získá na kvalitě. Tedy, jak poznamenali ruští komentátoři - pokud dostane posily a náboje. A ty jsou prý už na cestě na bojiště. Ani Ukrajinci nezahálí a posílají na frontu působivé posily.

Nedávný útok na Krymský most byl vážným selháním ruské tajné služby. Každý kamion musí před vjezdem na most projet skenovacím tunelem, detektory by měly najít výbušninu. Avšak nenašly. Pokud jde o samotný Krymský most, má zvláštní konstrukci, jde vlastně o tři mosty vedle sebe - dva silniční a jeden železniční. Jeho konstruktéři, aby zabránili jeho vyřazení konvenčním útokem, most vyprojektovali tak, aby díly vozovky ležící na masivních sloupech bylo možné velmi rychle nahradit, a aby jeden konvenční úder zničil vždy jen jednu sekci. Proto byl už včera večer most opět zprovozněn ze dvou třetin.

Podle ruských vojenských komentátorů se Rusko chystá k ofenzívě proti Ukrajině. Podle ruských mobilizačních plánů budou do měsíce doplněny taktické jednotky na bojišti a dojde tak k zastavení ukrajinské ofenzívy. Do dvou měsíců budou vytvořeny operační zálohy a začnou tak útoky, jak je známe z května až července. Do tří měsíců bude vytvořena strategická záloha a bude tak zahájena ofenzíva, stejně jako pobíhala v únoru a květnu.

Pro nás z toho plyne jediné - čím déle válka na Ukrajině potrvá, tím hůře bude, a tím dřív Česko zkrachuje. Dokonce už i Alexandr Vondra chápe, že nejde zároveň válčit s Ruskem, a zároveň provádět Green Deal.

Zdroj: autor: Michael Svatoš, cz24.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!