Generálmajor uvedl, jak vyřešit problém s nacionalistickými živly

10.04.2022

Jednotky ozbrojených sil Ruské federace jsou schopny rychle a efektivně zneškodnit uskupení ozbrojených sil Ukrajiny a ukrajinských nacionalistických praporů, ukrývajících se v prostorách podniku Azovstal.

Tento závěr učinil vojenský pilot Ruska, generálmajor ve výslužbě Vladimir Popov, poté, co analyzoval průběh operace k osvobození Mariupolu. V rozhovoru pro zpravodajský portál PolitExpert Popov podrobně mluvil o tom, co přesně by měla ruská armáda použít, a také vysvětlil, jak vyřešit problém s ozbrojenými silami Ukrajiny během jediné noci, usazenými v podniku Azovstal.

Vladimir Popov připomněl, že se v podniku ukrývají skuteční váleční zločinci, kteří se při střetech v Mariupolu skrývali za civilním obyvatelstvem. Rusko by mělo využít unikátního vojenského scénáře, díky kterému budou všichni nacionalisté rychle a sebevědomě zneškodněni.

Hovoříme o přesných leteckých úderech, které umožní vyčistit skrýše nacionalistů, aniž by k tomu musely být použity speciální jednotky.

"Lze na ně použít objemově detonující bomby. Malých rozměrů 500, 1000, 1500 kilogramů. Účinně zneškodní personál ozbrojených sil Ukrajiny v uzavřených prostorách a prakticky by tyto detonace měli jen minimálně poškodit zařízení", vysvětlil Popov.

Podle vojenského experta by taková opatření umožnila během jediné noci vyřešit problém s neonacistickými bandami Azov a ozbrojenými silami Ukrajiny, které se usadily v Azovstalu. Moderní bojové systémy ve výzbroji ruské armády mohou přispět k rychlému a konečnému osvobození Mariupolu od nacionalistických živlů a zločinců.

Zdroj: infokuryr.cz/n/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!