Odpověď Jindřicha Rajchla prezidentovi Petru Pavlovi

17.03.2023

Pan prezident Petr Pavel v rámci své slovenské návštěvy odsoudil naše sobotní shromáždění Česko proti bídě, s tím, že se tam "shromáždili lidé, kteří nechtějí naslouchat, ale bořit."

Pane prezidente, nevím, jestli je to tou vzdáleností nebo naprostým odtržením od reality, ale podařil se Vám, vojenskou terminologií, dokonalý výstřel do tmy.

Takže popořadě:

1) vládě jsme dne 7.2.2023 poslali konkrétní požadavky, jak zlepšit život občanů v České republice a vyzvali ji k jednání. Nedostalo se nám jakékoliv odpovědi. Kdyby s námi vláda k jednacímu stolu zasedla, tak se tahle akce možná vůbec nekonala. Jediný, kdo tady odmítá jednat, je tedy zcela jednoznačně naše vláda. Nyní jsme jí dali dostatečně dlouhou dobu, aby svou nekomunikaci napravila a s naším týmem expertů, jenž evidentně v sobotu získal dostatečně silný mandát našich občanů, tyto požadavky projednala. Je jen na ní, zda tak učiní, nebo zda bude nespokojené občany v naší zemi, kterých je naprostá většina (vláda už nemá důvěru ani 20% obyvatel naší země), nadále arogantně přehlížet.

2) není pravdou, že bychom nechtěli vládě naslouchat. Naopak jejím lžím už jsme naslouchali dostatečně dlouho. Ještě v listopadu nám Petr Fiala sliboval, že na valorizaci důchodů nesáhne, že nebude zvyšovat věk odchodu do důchodu, a že vláda nezvýší daně. Po těchto lžích už skutečně další slyšet nechceme. Stejně tak nebudeme nečinně přihlížet flagrantnímu porušování právních předpisů ze strany poslanců pětikoalice, kteří si z našich zákonů udělali trhací kalendář. Opakovaně vyzýváme vládu k tomu, aby s námi projednala konkrétní požadavky na zastavení zásadního poklesu životní úrovně našich občanů, snížení inflace, která požírá pětinu jejich úspor každý rok, zabrzdění šíleného tempa zadlužování naší země a mnoho dalších konkrétních požadavků pro zlepšení kvality života všech občanů v naší zemi. Tudíž ten, kdo není schopen naslouchat, je naše vláda, nikoliv my.

3) nečekal jsem, že někdo přistoupí k masivnímu počtu nespokojených občanů v naší zemi ještě více fanfarónským přehlížením, než Vít Rakušan. Vy jste to bohužel dokázal.

Nezbývá mi, než konstatovat, že váš závazek, že se budete snažit spojovat všechny občany této země, se Vám zatím skutečně příliš nedaří naplňovat.

Jestli si takhle představujete spojování, tak já mám na tento pojem zcela jiný náhled.

Skoro to vypadá, že ten, kdo odmítá naslouchat těm s jiným názorem, jste především Vy.

Pokud nám chcete dokázat opak, jsme připraveni, coby zástupci nespokojených občanů, Vám osobně všechny naše požadavky představit, vysvětlit a detailně projednat. Stejně tak jsme připraveni naslouchat Vašim protiargumentům.

Teď už je jen otázkou, zda toho jste schopen i Vy.

Nebo zda kritizujete ostatní za nedostatek vlastnosti, kterou sám nedisponujete.

Jste na tahu.

Zdroj: infokuryr.cz/n/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!