Ofenzíva ukrajinské armády selhala

24.07.2023

Vladimir Putin prohlásil, že ofenzíva ukrajinské armády selhala a dodávky západních zbraní na tom nic nezmění!

Ve stejnou chvíli Ruská vyšetřovací komise zatkla v moskevském bytě Igora Strelkova za rozvracení Ruska. Zatykač přišel na podnět Kremlu po sérii slovních útoků na Jevgenije Prigožina a Vladimira Putina! Neúnavný kritik Putinova kuchaře je teď zavřený, zatímco Prigožin chystá v Bělorusku na blížící se konflikt místní armádu!

Vladimir Putin měl v pátek telemost se členy Bezpečnostní rady Ruské federace a prohlásil, že ofenzíva ukrajinské armády selhala a dodávky západních zbraní na tom nic nezmění, pouze to o něco prodlouží speciální vojenskou operaci. Je to vůbec poprvé, co Vladimir Putin oficiálně shrnul výsledky ukrajinské ofenzívy, protože po necelých 2 měsících od zahájení ukrajinské ofenzívy nedosáhla AFU žádných výsledků, nedisponuje naprosto ničím, co by mohlo být označeno za výsledek dosažení cílů ofenzívy. Putinovo vystoupení by nebylo až tak zajímavé, kdyby nebylo zasazeno do časového rámce něčeho mnohem děsivějšího. Když Putin pronášel tato slova v Kremlu, v té samé chvíli v Moskvě probíhalo zatčení Igora Strelkova–Girkina, bývalého velitele doněckých opolčenců.

Video: https://aeronet.news/video-vladimir-putin-prohlasil-ze-ofenziva-ukrajinske-armady-selhala-a-dodavky-zapadnich-zbrani-na-tom-nic-nezmeni-jenze-ve-stejnou-chvili-ruska-vysetrovaci-komise-zatkla-v-moskevskem-byte/

Na Telegramu to uvedla jeho manželka, že její muž byl zatčen a proběhla domovní prohlídka. Podle informací byl Strelkov zatčen za rozvracení Ruska a za extrémismus, přičemž v poslední době se Strelkov nevěnoval vlastně ničemu jinému, než bušení do Jevgenije Prigožina a do Wagnerovců, kde vyzýval, aby skupina byla úplně rozpuštěna. Strelkovovi zlomily vaz články na Telegramu.

Vyslovil tam totiž názory, že Prigožin a Putin jsou vlastně na jedné lodi a zpackaná operace na Ukrajině potřebuje řešení, potřebuje nové vedení, ale Vladimir Putin dělá vše proto, aby nepřišel o moc. Po tzv. puči prý Putin ve skutečnosti oslabil, ale jinak, než se myslelo. Došlo k oslabení podpory u těch, kteří ho v roce 1999 přivedli k moci a kteří ho drží u moci. Strelkov tak začal mluvit o tzv. Zlaté pagodě, což je v podstatě ruská obdoba amerického Deep State.

Strelkov si znepřátelil Putina i jeho kuchaře, přecenil svoji naprostou nedotknutelnost hrdiny z Donbasu

Schůzku Putina s Wagnerovci a s Prigožinem pouhých pět dní po tzv. puči vysvětloval Strelkov jako schůzku zástupců oligarchů, kteří dali Putinovi výstrahu a zajistili tak Wagnerovcům a Prigožinovi bezpečnost. Olsabený Putin nemohl Prigožina nechat zastřelit, protože Prigožin nejednal za sebe, ale za skupinu oligarchů, která už Putina přestala podporovat.

Igor Strelkov – Girkin
Igor Strelkov – Girkin

Putinovi se podařilo udržet si na své straně armádu, ale přišel o podporu silné skupiny ve Zlaté pagodě. Strelkov se přitom nikdy o Zlaté pagodě na rovinu nezmínil a pouze mluví o "mocných lidech", kteří přivedli Putina v roce 1999 do Kremlu. Strelkovova teorie o spiknutí proti Putinovi a o jeho oslabení moci se začala šířit na Telegramu a Strelkov pokračoval.

Začal publikovat články o tom, že hrozí vypuknutí konfliktu mezi Ruskem a Tureckem a podle ruských novinářů tento článek byl pro Kreml poslední kapkou. 

Pojďme si ocitovat, co Strelkov napsal:

Okamžik pravdy se stále více blíží

Nebo spíše se stále více blíží okamžik, kdy se naplní mé nejstarší (z doby začátku syrské kampaně) předpovědi o vývoji situace v propojení "Ukrajina-Turecko-Sýrie".

Pro ty, kteří mě nečetli a neposlouchali v letech 2015-2016 – připomínám (bod po bodu) své teze, které se od té doby nezměnily a nestaly se (podle mého názoru) méně pravděpodobnými:

Dříve či později se Ruská federace bude muset z iniciativy Turecka zapojit do přímého vojenského střetu s Tureckem. K bojovým akcím dojde v Sýrii, v Zakavkazsku a na pobřeží Černého moře. Není vyloučena přímá účast velkých kontingentů tureckých vojsk (pod rouškou "dobrovolníků" nebo i bez tohoto krytí) na operacích proti naší armádě na Ukrajině a Krymu.

K přímé otevřené konfrontaci s Ruskou federací začnou Turci přecházet poté, co z podivuhodných lidí v Kremlu "vyždímají" všechny ústupky, které lze získat mírovou cestou. Poté začnou tlačit vojenskou silou. Okamžik vstupu do války si Turci zvolí s ohledem na maximální oslabení ruských vojenských sil a jejich nepřipravenost odrazit tureckou agresi.

První fází bude uzavření Bosporu a Dardanelského průlivu pro naši flotilu a zásobovací lodě dopravující posily do Sýrie (tuto akci může Erdogan realizovat již letos).

Následovat bude série ozbrojených provokací v Sýrii ze strany tzv. ozbrojené opozice proti našim jednotkám s cílem rozšířit zónu kontroly protureckých orgánů. Po vyčkání, až dojde munice a zásoby, se turecká vojska pokusí způsobit našemu expedičnímu sboru a syrským jednotkám v severní Sýrii úplnou porážku. Z eskalace konfliktu bude samozřejmě obviňována výhradně Ruská federace a Damašek.

Náš expediční sbor, odříznutý od zásobování a posil, nemá možnost tureckou armádu porazit.

Stejně nezáviděníhodný je i osud našeho mírového kontingentu v Karabachu a Arménii. Bude rozdrcen a (v nejlepším případě) internován Armény, nebo jednoduše zničen a zajat turecko-ázerbájdžánskou koalicí.

Jediné, co může Turky (kromě hrozby použití jaderných zbraní) od porážky našich jednotek v Sýrii odradit, je přímá intervence Íránu a jeho připravenost přímo se zapojit do vojenské konfrontace s Tureckem v Sýrii a Zakavkazsku (připomínám, že Turecko se nyní intenzivně přátelí s hlavním protivníkem Íránu – Izraelem).

V každém případě, i kdyby se Ankara neodvážila jít do plnohodnotného vojenského konfliktu s Ruskem, naše uskupení v Sýrii bude Turky "uškrceno", protože veškerá komunikace je udržována na námořním zásobování přes Novorossijsk do Tartusu a zablokování vzdušného prostoru se Sýrií není pro Turky také žádný problém.

Otázka včasného stažení našeho expedičního sboru v Sýrii je již dlouho "přezrálá", ale jako taková nebyla nastolena. – Velká skupina našich vojáků zůstává "rukojmím" Erdogana. Je velmi pravděpodobné, že dlouho očekávané odmítnutí hanebné a nesmyslné "dohody o obilí" spustí řetězec důsledků, které přirozeně povedou k prudkému zhoršení rusko-tureckých vztahů a urychlí nevyhnutelný přechod Turecka do tábora našich otevřených nepřátel.

Čas určený pro možnost evakuace našich vojáků ze Sýrie v době platnosti "dohody" je zřejmě nenávratně ztracen.

Tento článek se dostal k Prigožinovi, který jej okamžitě zkritizoval a označil za šíření protiruské hysterie, paniky a podkopávání politiky Kremlu. Článek byl publikován 17. července, tedy před 4 dny, a dnes v pátek je už Strelkov zatčený a obviněný z extrémismu a rozvracení Ruska. Strelkov totiž začal útočit na Kreml způsobem, že začal Putina obviňovat z toho, že se paktuje s Prigožinem, Erdoganem a dalšími nepřáteli Ruska a vede tak Rusko k naprostému zániku.

Rusko přitom v Turecku vidí hlavní diplomatickou osu v Evropě na cestě z izolace, protože Kreml nechce vsázet všechno na jednu kartu Číny. Jenže Strelkovova slova zase nezní úplně od věci, protože Turecko má vlastní plány a cíle, což potvrzuje dodávkami zbraní nejen na Ukrajinu, ale i do Azérbajdžánu. Je to ale neuvěřitelně absurdní obraz, který však potvrzuje realitu v Kremlu. Zamyslete se nad tím.

Kdo je největší bídák necelý měsíc po puči? Prigo? Kdepak… největší Prigožinův kritik Strelkov!

Putinův šéfkuchař a šéf PMC Wagner provede mediálně monstrózní puč v Rusku. Necelých 200 kilometrů před Moskvou se zastaví a dostane od Kremlu pardon a může odjet do Běloruska cvičit tamní armádu, spojence Ruska. Uběhne 5 dní od puče a Jevgenij Prigožin, Dmitrij Utkin a velitelé PMC Wagner se setkávají na tajné schůzce v Kremlu. Pučisté uvnitř Kremlu si u vodky a kaviáru povídají. Igor Strelkov a zástup ruských kanálů na Telegramu je ve varu a vztekem bez sebe a chtějí po Putinovi, aby nechal Progožina zatknout za puč, a aby Wagnerovce rozpustil.

Osobní Putinův šéfkuchař Žeňa Prigožin
Osobní Putinův šéfkuchař Žeňa Prigožin

Strelkov buší na Telegramu do Prigožina od 24. června prakticky neustále, ale bez výsledku. Namísto toho necelý měsíc po tzv. puči přichází zatčení, ale ne Prigožina, nýbrž právě Strelkova! Na Telegramu psal proti všem moc drsně. Takže vojenský puč v Rusku vás do vězení nedostane, vlastně vás po 5 dnech dostane na tajnou schůzku do Kremlu. Zato pár článků na Telegramu kritizujících úsudek Kremlu je okamžitě jízdenkou k soudu a k zatčení. Kdo není schopen si tyto dva světy porovnat vedle sebe, nechápe o Kremlu vůbec nic. Kdo je ve Zlaté pagodě, může provést třeba puč, a je nedotknutelný. Kdo napíše o Turecku a jeho ambicích proti Rusku, a kdo napíše o slabosti Ruska a Putina, je zatčen. Taková je realita a pro Rusko to není dobrý vývoj.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!