Originál dopisu Roberta Fica nejvyšším evropským státníkům

24.04.2022

Originál dopisu Roberta Fica nejvyšším evropským státníkům, ve kterém upozorňuje na zánik právního státu na Slovensku a mafiánský proces likvidace nejsilnější opoziční strany formou kriminalizace představitelů strany SMER na objednávku slovenské vlády!

Získali jsme i dopis, který bude odeslán Ursule von der Leyen! Minulý týden odsoudili Mariana Kotlebu, potom zatkli Roberta Kaliňáka a teď už jdou i po Robertu Ficovi! Důvod? Kotleba i Strana SMER-SD překáží Američanům na Slovensku v jejich plánech na transformaci země na transatlantickou vojensko-politickou základnu USA s loutkovou a plně servilní vládou pod kontrolou Washingtonu!

Redakce AE News v sobotu získala od slovenské strany SMER dva naprosto klíčové a výbušné dokumenty, o kterých hovořil předseda strany SMER Robert Fico na sobotní tiskové konferenci. Na Slovensku v posledních hodinách probíhá něco, co by se dalo nazvat "Noc dlouhých nožů", resp. Ústavní puč, kdy současná vláda Eduarda Hegera se rozhodla zlikvidovat a zavřít do kriminálu, minimálně tedy v první fázi do vazby, nejvyšší špičky nejsilnější opoziční strany SMER v čele s předsedou Robertem Ficem. Andrej Babiš a Tomio Okamura v ČR by měli být na pozoru, protože toto se co nevidět může překopírovat i do Prahy.

Ve vazbě na Slovensku již sedí vysoký člen strany SMER Robert Kaliňák, bývalý 3násobný ministr vnitra Slovenska ve 3 vládách Roberta Fica. Pokud kauze nerozumíte, tak ve zkratce jde o to, že Robert Fico a Robert Kaliňák byli obviněni ze založení zločinecké skupiny, která spočívala v tom, že Robert Fico zveřejnil informace o daňových tricích bývalého prezidenta Andreje Kisky

Obvinění Fica a Kaliňáka je tak absurdní a neuvěřitelné, jako kdyby největší vinou politika bylo poukázat na nepravosti své politické konkurence!

Tisková konference strany SMER 23. 4. 2022
Tisková konference strany SMER 23. 4. 2022

Jinými slovy, Robertu Ficovi hrozí až 12 let za to, že jako politik dělal svoji práci a upozornil na nepravosti okolo financí a daní bývalého prezidenta. Speciální prokuratura mu dává za vinu, že tím porušil daňové tajemství. Jenže problém je v tom, že to by potom museli jít sedět všichni novináři na Slovensku, kteří kdy v minulosti publikovali informace o kauzách oligarchů, mafiánů, politiků a dalších osob, zapletených do korupce, praní špinavých peněz a různých daňových podvodů. Jinými slovy, jedná se zjevně o účelové obvinění, které má zlikvidovat vedení strany SMER tím, že předseda strany spolu s bývalým ministrem vnitra budou ve vazbě, klidně i rok nebo déle, čímž bude SMER dokonale politicky paralyzovaný.

Na Slovensku začala likvidace opozice

Aby toho nebylo málo, došlo dokonce i k tomu, že byl zatčený Marek Para, právník a advokát, který má velice blízko ke straně SMER. Speciální prokuratura již požádala o vydání Roberta Fica ke stíhání, o čemž bude slovenská Národní rada rozhodovat po víkendu v některý den v týdnu. Likvidace slovenské opozice přitom začala už minulý týden, kdy byl podmínečně odsouzen předseda LSNS Marián Kotleba za to, že poskytl finanční dar jedné rodině ve výši 1 488 eur, což prý byl číselný symbol podpory neonacismu (!). Tento týden to pokračuje kriminalizací špiček strany SMER. Níže je video se zmíněnou tiskovou konferencí.

Video: https://aeronet.news/exkluzivne-original-dopisu-roberta-fica-nejvyssim-evropskym-statnikum-ve-kterem-upozornuje-na-zanik-pravniho-statu-na-slovensku-a-mafiansky-proces-likvidace-nejsilnejsi-opozicni-strany/

Robert Fico proto uspořádal v sobotu zásadní a přelomovou tiskovou konferenci, kterou si rozhodně zhlédněte, protože na konferenci zaznívají důkazy a popis probíhajícího rozvratu právního státu na Slovensku, kde nacifikační procesy vlády vedou k likvidaci nepohodlné parlamentní opozice formou kriminalizace a pozavíráním politických oponentů do vězení.

Robert Fico si uvědomuje, že se jedná o likvidaci, a proto se rozhodl napsat dopis vybraným představitelům a vrcholovým politikům evropských zemí, ve kterém upozorňuje na proces likvidace politické opozice na Slovensku. Poslanci strany SMER rovněž přichystali vlastní dopis, adresovaný přímo šéfce Evropské komise Ursule von der Leyen, ve kterém upozorňují na proces likvidace opozice na Slovensku formou kriminalizace. Robert Fico napsal dopis evropským politikům v anglické verzi, naše redakce však přináší český překlad.

Dopis Roberta Fica vrcholovým politikům evropských států

Vážený pane prezidente, Vážený pane premiére, Vážený pane spolkový kancléři,

Obracím se na Vás jako bývalý trojnásobný předseda vlády Slovenské republiky, který se spolu s Vámi nebo Vašimi předchůdci deset let zabýval závažnou agendou Evropské rady. Dva roky jsem jako předseda nejsilnější opoziční strany upozorňoval na hrubé zneužívání trestního práva na Slovensku k likvidaci opozice. Za tímto účelem si současná vláda vytvořila vlastní systém kajícníků - lidí podezřelých ze závažných trestných činů, kteří na objednávku poskytují falešná prohlášení za účelem úlevy a finančního zisku.

Do čela speciální prokuratury, která toto zneužívání trestního práva k politickým účelům zastřešuje, vláda jmenovala pravomocně odsouzeného pachatele a dlouholetého politika D. Lipšice, který se nikdy netajil svou nenávistí k současné opozici, a který je politicky přímo napojen na současnou vládní koalici. Evropská komise byla o všech okolnostech podrobně informována.

Situace na Slovensku je vážnější, než v Rumunsku, kde k podobným politickým čistkám došlo před několika lety. To potvrzuje i skutečnost, že v rekordně krátké době vydal Ústavní soud Slovenské republiky již 15 rozhodnutí, porušujících základní práva a svobody osob, které se staly obětmi zneužití trestního práva k politickým čistkám. Jako opoziční lídr jsem byl za posledních 18 měsíců třikrát obviněn z trestných činů, souvisejících s mojí politickou činností. V jednom případě jsem byl dokonce předveden na policejní stanici, aby mi zabránili v účasti na legitimním protivládním protestu.

Dne 20. dubna 2022 jsem byl spolu s bývalým ministrem vnitra R. Kaliňákem (v současné době ve vazbě) počtvrté obviněn ze založení zločinecké organizace v době, kdy jsem zastával funkci předsedy vlády (2006-2010, 2012-2018). Absurdita obvinění spočívá v tom, že jsme měli získat pravdivé informace o daňových podvodech bývalého prezidenta Slovenské republiky A. Kisky a bývalého předsedy vlády, nyní ministra financí Slovenské republiky I. Matoviče, a poskytnout je veřejnosti prostřednictvím tiskových konferencí.

Celé obvinění je vykonstruované, postavené na výpovědích legendárních slovenských kajícníků (jeden z nich již vypovídal v 86 případech a je obviněn z nejzávažnějších hospodářských trestných činů, ale je na svobodě a pobírá odměnu v podobě obřích mnohamilionových státních zakázek), a byly použity všechny nezákonné postupy, na které jsme dva roky upozorňovali.

Obvinění ze založení zločinecké organizace slouží pouze k tomu, že celé trestní stíhání řídí speciální prokurátor D. Lipšic - dlouhodobý politický odpůrce a jeden z nejbližších politických spolupracovníků I. Matoviče, který otevřeně jako člen vlády vyhrožuje opozici vězením. Jde o nevídaný útok na opozici s cílem za každou cenu odstavit vůdce opozice a dostat ho do vazby, jak prohlásil policejní prezident - politický nominant současné vládní koalice.

Mimořádně závažné je i zadržení významných slovenských právníků M. Para a již zmíněného R. Kaliňáka, kteří zastupují politicky pronásledované osoby v nejcitlivějších kauzách a otevřeně kritizují nezákonné postupy. Jedná se o jasnou snahu vlády zničit právní obranu, a co nejvíce porušit právo na obhajobu.

Události na Slovensku jsou alarmující, vláda ztratila veškerou důvěru veřejnosti, a proto se rozhodla zlikvidovat opozici prostřednictvím trestního práva.

Uvítali bychom, kdybyste v rámci svých náročných povinností věnovali pozornost tomu, co se na Slovensku děje.

Nemá to nic společného s demokracií, právním státem, a je to hrubé pošlapání principů, na kterých stojí Evropská unie.

S pozdravem,

Robert Fico

Slovensko chtějí Američané transformovat do své vojensko-politické základny se vším všudy

Strana SMER je na Slovensku v poslední době nejsilnějším a nejhlasitějším kritikem příklonu slovenské zahraniční politiky ke Spojeným státům, což samozřejmě začíná vadit Washingtonu. Je velice reálné, že by se SMER po příštích volbách mohl znovu ujmout vlády na Slovensku, což by silně narušilo plány amerického Pentagonu na transformaci Slovenska do americké transatlantické vojensko-politické základny. Důvodem je společná hranice s Ukrajinou a Američané postupují podle své doktríny Steel Rose, která jasně deklaruje, že všechny země a státy, sousedící s Ruskou federací, Ukrajinou a Gruzií musí mít svoji domácí i zahraniční politiku plně synchronizovanou se zahraniční politikou Spojených států!

Tyto sousedící země totiž podle doktríny mají mít funkci základen, vojenských, logistických a politických ve prospěch amerických zájmů. Proto případný návrat Roberta Fica zpátky k moci na Slovensku ohrožuje přímo americké plány nejen na Ukrajině, ale především i v souvislosti s projektem Trojmoří. Tento projekt je nebezpečným projektem pro zájmy Evropské unie, je to dosud stále napůl utajený, napůl odtajněný projekt amerického útvaru proamerických zemí, které sice mohou setrvat v EU, ale jinak budou plně pod dikcí a kontrolou americké státní moci, a to jak v otázkách zahraniční, tak i bezpečnostní politiky. Není proto divu, že poslanci strany SMER sami sepsali vlastní dopis, který pošlou šéfce EU komise Ursule von der Leyen.

Jak tedy vidíte, na Slovensku po zablokování alternativních serverů s cílem zamezit veřejnosti v přístupu k necenzurovaným zprávám, pokročila slovenská vláda i k likvidaci politické opozice. Tak daleko procesy v ČR ještě nejsou, ale pozor, to nemusí dlouho trvat. Snaha o kriminalizaci Andreje Babiše a likvidaci a paralyzaci Hnutí ANO je v plném proudu, a Fialova vláda napíná všechny své páky k tomu, aby Andrej Babiš skončil v kriminále. Američané mají z Babiše stejné obavy, jako z Roberta Fica.

Pro oba dva politiky, Babiše i Fica, je konceptuálně bližší Brusel a Evropská unie, než Washington a jeho transatlantické souručenství, založené na bezpodmínečné vazalitě a servilitě evropských států, podřízených jen a výlučně americkým zájmům v Evropě na prvním místě, a to nemůže americká státní moc riskovat. 

Kdokoliv by dnes chtěl sedět na dvou židlích a není plně oddán jen a pouze americké věci a plánu na Trojmoří a válce proti Rusku, tak je prostě odstraněn. To platí především o Andreji Babišovi, který se snažil v minulosti vycházet dobře jak s EU, tak s USA. To Američanům dnes už nestačí! Proto je třeba si uvědomit, že válka na Ukrajině bude přelomová nejen pro Ukrajinu, ale i pro země, které s ní sousedí, případně jí poskytují nadstandardní služby nebo nezvykle nadšené vítání ukrajinských uprchlíků.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!