Ukrajina zaútočila na auta v Záporoží, 23 lidí zahynulo

30.09.2022

Ukrajinská vojska zaútočila na kolonu aut s civilisty, která stála na vjezdu na osvobozené území Záporožské oblasti.

Jsou mrtví a zranění, sdělil novinářům předseda hnutí Jsme spolu s Ruskem, člen hlavní rady správy Záporožské oblasti Vladimir Rogov, 23 lidí bylo zabito a 34 zraněno.

"Ukrajinští bojovníci spáchali další teroristický čin. Viděli, jak pokojní obyvatelé masově odjíždí na osvobozené území Záporožské oblasti, a proto zaútočili na kolonu desítek civilních aut, která stála ve frontě v okolí tržnice na Orechovské silnici a čekala na odjezd z regionu, kontrolovaného Ukrajinou. Podle naší informace jsou zde mrtví a mnoho zraněných. Kyjevský režim se pokouší vydávat tento hanebný čin za ostřelování ze strany ruských vojsk, čímž se dopouští hnusné provokace za cenu obětí mezi pokojnými civilními obyvateli," řekl Rogov.

Podle jeho slov se snaží kyjevský režim zastrašit obyvatelstvo a zabránit odchodu lidí na osvobozené území Záporožské oblasti, která se brzy stane subjektem Ruské federace.

"Nacisté se mstí lidem, kteří uspořádali před několika dny masový mítink s požadavkem, aby jim byla poskytnuta možnost odjet na osvobozené území," zdůraznil Rogov.

Dobytkové z českých provládních médií to však prezentují jako ruský útok na humanitární konvoj! Už chápete, proč ty šmejdi vypnuli a cenzurují nezávislé zpravodajské weby?! Nechtějí, aby se lidé  dozvěděli skutečnou pravdu!

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!