Otevřený dopis premiéru Petru Fialovi 2

08.09.2022

Petře Fialo,

už je tomu několik měsíců, co jsem Vám adresoval níže uvedený mail. Zatímco v minulých letech bylo standardem, že na případný dopis/mail vládním činitelům nebo prezidentovi reagoval příslušný úřad alespoň odpovědí, že bere dopis/mail na vědomí, Vy ani Váš sekretariát se tentokrát ani neuráčil poslat podobnou zdvořilostní zmínku. Už jen to samo vypovídá o tom, s jakou arogancí jste se Vy a další Vaši vládní souputníci chopili moci a jakým způsobem s ní nakládáte. A jak kašlete na národ, který Vás bohužel uvedl do úřadu, jehož nejste hoden.

Vaše výroky po sobotní demonstraci na Václavském náměstí jsou dalším dokladem Vaší hlouposti a nabubřelosti, která - jak kdosi glosoval na internetu - velmi připomíná chování komunistických papalášů v čele s Miloušem Jakešem v roce 1989. Víte, že i Vám, stejně jako tehdy jim, už definitivně zvoní hrana? Zatímco oni nazývali všechny nesouhlasící "protistátními živly" a osočovali je z napojení na Západ, Vy úplně stejně urážíte slušné lidi tím, že jsou "proruští". 

Co jste ale Vy, samozvaný premiére? Dostal jste se k moci jen díky Rychetského znásilnění zákonů a s pomocí EU, která Vám pomáhala financovat kampaně a zmanipulovat česká média. Dostal jste se k moci jen díky podpoře Bruselu a USA, jimž na oplátku - bez pochyby ne zadarmo - doslova lezete do zadku tak, že je stydno i největším sympatizantům EU a americké velmoci. K nimž samozřejmě já osobně jako slušný vlastenec nepatřím. Veřejně jste se pochlubil, že ČR posílala zbraně na Ukrajinu ještě před tím, než zaútočili Rusové - takže kdo tu válku vlastně začal? Vy osobně? Možná by to měli vědět všichni ti Ukrajinci, kterým některá ze dvou stran konfliktu zabila někoho příbuzného. (Což jistě nejsou ti ze západní Ukrajiny, kteří si k nám jezdí pro Vaši štědrou podporu - jel jsem s nimi nedávno v autobuse do Kyjeva, tak vím, co jsou zač. Na rozdíl od Vás bez neprůstřelné vesty, jen s řízkem v alobalu.)

Zatáhl jste nás do války, která není naše. Za pouhých pár měsíců jste ještě extrémněji a zcela zbytečně zadlužil naši zemi a ruinujete české hospodářství i obyčejné lidi víc, než to dokázali udělat komunisté během 40 let. Ať byli jacíkoli - Vy jste je za pouhých pár měsíců bohatě předčil: zásadně jste se přičinil o to, že ČR ztrácí poslední zbytky své svébytnosti a stává se definitivně chudou kolonií, což poslouží jen zájmům některých západních zemí (zejména Německa a USA). Dokonce ani nemáte koule na to, abyste se na obranu českých zájmů postavil eurofanatikovi Verhofstadtovi, který Vás před všemi seřval jako malého kluka.

V roce 1989 neměla ČSSR ani korunu zahraničního dluhu a byla ve všem soběstačná. Nehnala nás do žádné války a nevyhazovala miliardy na nesmyslnou podporu projektů, jež jen ubližují dalším a dalším nevinným lidem v jiné zemi a pomáhají jejich zabíjení. A zbídačují občany vlastní země.

Lhal jste nám vždy, a pokud si to nepamatujete, přikládám drobný dokument o Vás, který už měsíce koluje po internetu: ZDE a ZDE . (I kdyby jej Vaši cenzoři zablokovali, už ho převzala celá řada jiných serverů, takže marná práce.) Celé dlouhé roky se spolčujete se sudetskými spolky, kterým rozhodně nejde o české zájmy. Lísáte se k vysokým činitelům EU a NATO, kteří Vás budou hladit po hlavě jen do té doby, než Vás sprostě odkopnou (jako se to v extrémní podobě podařilo např. Saddámu Husajnovi nebo Muammaru Kaddáfímu, kteří si taky naivně mysleli, že mají ochranu Západu na doživotí..., jenže u Američanů to nikdy tak není a nebylo, což brzy pozná i Volodimir Zelenskyj, jehož už mají i sami Ukrajinci plné zuby; mimochodem, myslel si to i Hitler, když se dal Angličany a USA ponouknout k napadnutí Ruska... Dějiny se zkrátka opakují).

Jakožto odborníka na jihovýchodní Asii mě navíc velmi uráží, že jste zneužil situace v Barmě k tomu, abyste si vydojil své miliony z vylhaného projektu na demokracii v této nešťastné zemi, kterou byste možná ani nedokázal najít na mapě. Zkrátka na co sáhnete, to smrdí a bolí někoho jiného, což je Vám evidentně jedno. Do své vlády jste si ostatně vybral jen takové lidi, kteří jsou ještě hloupější a arogantnější než Vy, což Vám - pravda - jistě jen posílilo sebevědomí.

Kde však berete po tom všem tu drzost, že vlastenecky smýšlející lidi, kteří se sešli 3. 9. na Václavském náměstí, spojujete s proruskými názory? I kdyby je měli, jedno je mnohem podstatnější: sešli se tam proto, že Vaše arogantní, prolhaná, vlastizrádná vláda je jednoduše už "sere". Píšu Vám to nejslušněji, jak dovedu, abych zároveň zůstal věren pravdě: VŠECHNY NÁS UŽ "SERETE". A věřte, že sprostá slova používám jen výjimečně, pouze tehdy, pokud jsou na místě.

Máte to za pár, takže sbohem. Nejspíš už za čtyři týdny si budete moci konečně najít čas i na to, abyste si alespoň zpětně přečetl názory lidí, kteří Vám říkali do očí pravdu dřív, než bylo úplně pozdě. Za vlastizradu se kdysi uděloval nejvyšší trest, ten Vám samozřejmě nepřeji. Přeji Vám jen pár let v chladné izolaci (nejlépe 18 stupňů bez svetru, aby Vaše myšlenky zůstaly svěží), během nichž byste si stihl přečíst vše, co Vám a o Vás napsali ti, kteří Vás už dávno prohlédli. K Vaší smůle jste byl pro mnoho lidí průhledný už před volbami, a proto jsme si Vás hlídali.

S upřímným pozdravem: stydím se za Vás, Petře Fialo. Titul už Vám dávno nepatří, ani ten učitelský, to snad ani není nutno zdůvodňovat.

Petr Komers, PhD., překladatel

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!