Pentagon se snaží zabránit zavlečení USA do 3. světové války

30.03.2022

"Dvě uniklé zprávy z Pentagonu odhalují lži mainstreamových médií o tom, jak Rusko vede válku na Ukrajině. Cílem této propagandy má být zavlečení USA do konfliktu," píše Joe Lauria.

Pentagon vede momentálně boj s ministerstvem zahraničí USA a Kongresem, aby zabránil přímé vojenské konfrontaci s Ruskem, která by mohla rozpoutat ty největší hrůzy války.

Prezident Joe Biden se nachází uprostřed tohoto boje. Zatím stojí na straně Pentagonu a tvrdí, že nad Ukrajinou, v níž bojují ruská letadla, nemůže být vyhlášena bezletová zóna NATO, protože by to vedlo k rozpoutání třetí světové války.

"Prezident Biden dal jasně najevo, že americké jednotky nebudou bojovat proti Rusku na Ukrajině. Pokud vytvoříte bezletovou zónu, tak abyste tuto bezletovou zónu prosadili, budete muset zaútočit na ruská letadla. To by nás ale dostalo do války s Ruskem," řekl začátkem měsíce americký ministr obrany Lloyd Austin.

(Plánem americké administrativy je svrhnout ruskou vládu prostřednictvím povstání a ekonomické války, ne přímé vojenské konfrontace.)

Média a někteří kongresmani tlačí USA do otevřené války

Tlak na Bílý dům ze strany některých členů Kongresu a zejména tiskového sboru, aby bezohledně přivedl USA přímo do války, je však neústupný. Ministr zahraničí USA Antony Blinken, který původně podporoval plán poslat letadla NATO z Polska na Ukrajinu, změnil názor a nyní je proti bezletové zóně.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který je v západních médiích slaven jako virtuální superhrdina, váhal mezi vyjednáváním mírového urovnání konfliktu s Ruskem a požadavkem směrem k NATO, aby "zavřelo nebe" nad Ukrajinou. Aby zachránil svou zemi, zdá se, že je ochoten riskovat ohrožení celého světa.

Rozhodnost Pentagonu bude otestována, pokud by došlo na Ukrajině k útoku chemickými zbraněmi. Biden řekl, že Rusko by zaplatilo "tvrdou cenu". Avšak kdo by byl skutečným pachatelem takového útoku, je už předem jasné.

Mezitím západní korporátní média, závislá a preferující výlučně ukrajinské zdroje, uvádějí, že Rusko prohrává válku, jeho vojenská ofenzíva se "zastavila" nebo že kvůli frustraci se záměrně zaměřilo na civilisty a srovnává města se zemí.

Biden vstoupil do této části příběhu a označil ruského prezidenta Vladimira Putina za "válečného zločince". Řekl také, že Rusko plánuje chemický útok pod falešnou vlajkou, a chce z něj obvinit Ukrajinu.

Dvě zprávy, které vykreslují jiný příběh

Nedávno však Pentagon učinil odvážný krok a zveřejnil novinářům dvě zprávy, které jsou v rozporu s uváděnými informacemi.

"Ruské chování v této brutální válce však vypovídá jiný příběh, než je všeobecně uznávaný názor, že Vladimir Putin má v úmyslu zdemolovat Ukrajinu a způsobit maximální škody civilnímu obyvatelstvu - což odhaluje strategickou vyváženost ruského vůdce," uvedl Newsweek v článku s názvem "Putinovy ​​bombardéry by mohli zdevastovat Ukrajinu, ale on je zdrženlivý. Tady je důvod proč."

Článek cituje nejmenovaného analytika pentagonské Defence Intelligence Agency (DIA), který řekl: "Srdce Kyjeva se sotva dotkli. Téměř všechny útoky na velké vzdálenosti byly přesně zaměřeny jen na vojenské cíle."

Jeden penzionovaný důstojník amerického letectva, který nyní pracuje jako analytik pro Pentagon, dodal: "Musíme pochopit skutečné chování Ruska. Pokud si budeme namlouvat, že Rusko bombarduje vše bez rozdílu, nebo že nedokáže způsobit větší škody, protože jeho vojáci nejsou na tento úkol vycvičeni, nebo proto, že je technicky neschopné, pak nevidíme skutečný konflikt."

V článku se píše: "K uplynulému víkendu, tedy za období 24 dní konfliktu, Rusko provedlo asi 1 400 úderných bojových letů a vyslalo téměř 1 000 raket. Naproti tomu, hned první den irácké války v roce 2003 podnikly Spojené státy americké více bojových letů a vypálily více raket... Část těchto útoků poškodila a zničila civilní strukturu a zabila a zranila nevinné civilisty. Ve skutečnosti je však míra úmrtnosti a zničení v porovnání s Ruskem nízká.

Vím, že je to těžké... spolknout, že krveprolití a zkáza mohou být mnohem horší, než jsou," říká analytik DIA. "Ale toto nám ukazují fakta. To mi naznačuje, že Putin úmyslně neútočí na civilisty, že si uvědomuje nutnost omezit škody, aby zachoval prostor pro možné vyjednávání."

Další penzionovaný důstojník amerického letectva řekl: "Jsem frustrovaný současnými zprávami - že Rusko se záměrně zaměřuje na civilisty, že ničí města a že Putinovi je to jedno. Takový zkreslený pohled brání ukončení konfliktu dříve, než dojde ke skutečné katastrofě nebo k rozšíření války do zbytku Evropy... Vím, že zprávy v médiích stále opakují tu samou věc pořád dokola, že Putin se zaměřuje na civilisty, ale nic nenasvědčuje tomu, že by to Rusko dělalo. Ve skutečnosti bych řekl, že kdyby Rusko chtělo, mohlo by vše zničit a pozabíjet tisíce civilistů."

Tyto zdroje z Pentagonu potvrzují pouze to, co Putin a ruské ministerstvo obrany celou dobu říkali - že Rusko namísto "devastace" provádí metodický válečný plán na obklíčení měst, otevírá humanitární koridory pro civilisty a nechává civilní infrastrukturu, jako jsou vodovody, elektřina, telekomunikace či internet neporušené a snaží se vyhnout co největšímu počtu civilních obětí.

Až do těchto úniků satelitních informací z Pentagonu bylo obtížné potvrdit, že Rusko mluví naprosto pravdu, a že korporátní média publikovala bajky, které jim připravila ukrajinská propagandistická mašinérie.

Žádné důkazy o možném útoku chemickými zbraněmi

Druhý článek Pentagonu přímo podkopává Bidenovo dramatické varování o chemickém útoku pod falešnou vlajkou.

Agentura Reuters uvedla: "Spojené státy zatím nezaznamenaly žádné konkrétní náznaky hrozícího ruského útoku chemickými nebo biologickými zbraněmi na Ukrajině, ale pozorně sledují toky zpravodajských informací," uvedl vysoký představitel americké obrany.

Agentura Reuters také citovala představitele Pentagonu, který řekl: "Nic nenasvědčuje tomu, že by v tomto ohledu právě teď něco hrozilo, Rusko se všech podobných zbraní z dob SSSR zbavilo."

Poznámka redakce: Uvědomte si, že všechny informace, uvedené v tomto článku, nejsou tvrzení Ruska, ale amerického Pentagonu! To jen jako poznámka pro případné hejtery, kteří by je chtěli označit za "ruskou propagandu".

Bohužel, i u nás většina médií hlavního proudu bezmyšlenkovitě šíří válečné štváčství, což může mít nedozírné následky. Všichni víme, která média to jsou. Neměli bychom na to zapomenout a v budoucnu je musíme za tyto činy hnát k právní odpovědnosti.

Zdroj: badatel.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!