Pětikoalice se neštítí sebrat důchodcům peníze!

27.02.2023

Fialova pětikoalice chce důchodcům sebrat na valorizacích stejný objem peněz, který vynaložila na dodávky zbraní Ukrajině!

Spočítali jsme to za vás a nestačili jsme se divit! Důchodci tak mají zaplatit nejen vyzbrojování Ukrajiny, ale dokonce i dopady mamutí inflace, způsobené vládou Petra Fialy v důsledku uplatnění sankcí proti energiím a palivům z Ruské federace! Jaký je to pocit mít vládu, která pomáhá Ukrajině zbraněmi a municí na úkor vlastních důchodců? A proč Fialova vláda nezruší v ČR alespoň DPH na potraviny jako v Polsku?

Na domácí politické scéně se celý uplynulý týden nesl v duchu jediného tématu, a to plánu vlády Petra Fialy na změnu tzv. valorizačního zákona v rámci důchodového systému, který by měl od června snížit nárok českých důchodců na valorizaci důchodů v důsledku inflace o více než 1 000 Kč v průměru měsíčně. Vláda Petra Fialy chce tuto novelu ve sněmovně protlačit v rámci tzv. legislativní nouze ve zrychlené formě, protože jak se ukazuje, státní kasa nemá peníze na to, aby českým důchodcům již od června vyplácela v průměru o 1 776 Kč vyšší důchody.

Vláda proto potřebuje narychlo ve sněmovně protlačit novelu, aby důchodci od června dostali navýšeno jen zhruba o 770 Kč v průměru, tedy o více než 1 000 Kč méně. Důvodem tak razantního navýšení důchodů je inflace, která v ČR dosahuje úrovně 16% a vláda na to nemyslela, když uvalovala sankce na Ruskou federaci minulý rok a odpojovala republiku od levných ruských zdrojů energií a paliv. Ve Fialově vládě jsou samí diletanti bez ekonomického vzdělání, a pokud takové vzdělání tam někdo má, měl by vrátit diplom.

Česká munice a technika pro Ukrajinu
Česká munice a technika pro Ukrajinu

V důsledku toho dramaticky vzrostla v ČR inflace ve všech sektorech průmyslu a trhu, protože ihned po odstřižení ČR od ruského plynu a ropy začaly mohutně růst ceny veškerého zboží i služeb, a to kvůli obrovskému růstu nákladů nejen na vstupech všech druhů výroby, ale i v sektoru služeb. Jelikož v EU se většina elektřiny vyráběla spalováním levného ruského zemního plynu, došlo po odstřižení od ruského plynu v Evropě k nárůstu cen plynu pro vytápění a průmysl.

Ale paradoxně ještě více k nárůstu cen elektřiny. Zdražení plynu, který se nyní do EU dováží jako LNG z celého světa, tak způsobilo razantní navýšení vstupů ve výrobě, a to elektřiny a plynu. Důsledkem je tedy stav, že veškeré zboží a produkce na evropském trhu roste, protože ve všech bodech výrobních vstupů je zahrnutý plyn a elektřina.

Jelikož ČR nakupuje svoji vlastní elektřinu a plyn na burzách v Lipsku a v Amsterdamu, tak v Česku došlo k jednomu z nejvyšších nárůstů inflace v Evropě. Fialova vláda je za tuto inflaci přímo zodpovědná, protože ji sama způsobila, když se ČR pod vedením Petra Fialy k těmto protiruským sankcím připojila, i když musela vědět, že to povede v ČR k nezvladatelné inflaci.

Tím se vláda Petra Fialy dopustila trestného činu vlastizrady, protože konala vědomě a cíleně proti zájmům českého státu a proti zájmům a bezpečnosti českého lidu v době, kdy rozhodovala o připojení ČR k protiruským sankcím, za co by měla být trestně odpovědna.

Protože Fialova vláda teď nemá peníze na valorizace důchodů, jak přikazuje zákon o důchodech, tak teď prostě vláda potřebuje narychlo ten zákon změnit, aby na každém důchodci od června vláda ušetřila v průměru 1 000 Kč, čímž se důchodci stanou obrovskou skupinou občanů, která ze svého, už tak nízkého důchodu zaplatí obrovskou inflaci v ČR způsobenou Fialovou vládou. Vrcholem této Fialovy junty je chování premiéra v cizině, který se chlubí tím, jak na úkor českých důchodců jeho vláda pomáhá a vyzbrojuje Ukrajinu. Pojďme si to spočítat.

Petr Fiala se ve středu 22. února 2023 setkal ve Varšavě s Joem Bidenem a médiím se při té příležitosti pochlubil, že jeho vláda dodala Ukrajině 60 000 raket, stovky transportérů a materiál v úhrnu za 10 miliard korun!
Petr Fiala se ve středu 22. února 2023 setkal ve Varšavě s Joem Bidenem a médiím se při té příležitosti pochlubil, že jeho vláda dodala Ukrajině 60 000 raket, stovky transportérů a materiál v úhrnu za 10 miliard korun!

Fialova vláda dodala zbraně na Ukrajinu za 10 miliard, takže teď chce na důchodcích ušetřit skoro dvakrát tolik do konce tohoto roku. Logika houpacího koně!

Tisková agentura ČTK uvedla, že česká vládní vojenská pomoc Ukrajině činí od začátku ruské invaze 10 miliard korun. Po středečním jednání ve Varšavě to oznámil premiér Petr Fiala. Připomněl, že Česká republika byla mezi prvními, kdo poskytl Ukrajině zbraně nutné k obraně před ruskou invazí a svým postojem motivovala i další země. Podle poradce pro národní bezpečnost Tomáše Pojara poslal zbraně a vybavení za dalších 30 miliard korun český obranný průmysl. Ve výčtu vojenské pomoci Ukrajině z prostředků českého státu i komerčních subjektů zmínil Fiala 89 tanků, 226 obrněných vozidel a 38 houfnic, přičemž asi třetina těchto dodávek pochází z armádních skladů.

Pokud dojde ke schválení novely valorizačního zákona, Fialova vláda dostane zaplaceno od důchodců za všechny zbraně pro Ukrajinu za rok 2022 a ještě jí zůstane 7 miliard pro další nákupy munice, nebo na navýšení platů vládních darmožroutů

Ze skladů bylo navíc odesláno Kyjevu také šest systémů protivzdušné obrany a čtyři vrtulníky. Z českých skladů hmotných rezerv putovalo na Ukrajinu i 900 metrů mostních konstrukcí. Český obranný průmysl dodal také 33 salvových raketometů, zorganizována byla i dodávka půldruhého milionu kusů munice, z toho bylo 60 000 raket. Fiala také uvedl, že stát vydal podnikům licence na vývoz zbraní na Ukrajinu za 68 miliard korun. Pojar k tomu uvedl, že za uplynulý rok byl z této částky už vyvezen vojenský materiál za 30 miliard korun. Zboží zhruba za 40 miliard korun na dodání stále čeká, uvádí tisková zpráva ČTK.

Čeští důchodci zaplatí Fialovi de facto dodávky zbraní na Ukrajinu za dva roky a ještě k tomu zaplatí i za inflaci v ČR

V redakci jsme se proto rozhodli, že tuto Fialovu pomoc Ukrajině za 10 miliard korun dáme do kontrastu se současnou snahou Fialovy vlády oškubat více než 2 miliony důchodců v ČR o více než 1 000 Kč měsíčně v průměru. Jak za chvíli uvidíte, početně a účetně to sedí doslova dokonale, proč Fialova vláda potřebuje důchodce oškubat. V České republice je podle údajů z konce roku 2022 přesně 2 367 780 starobních důchodců. Od června by v průměru měli dostat navýšení důchodů o 1 776 Kč, což jsou 4 205 177 280 korun měsíčně a do konce roku, tedy od června do prosince by to bylo za 7 měsíců 29 436 240 960, tedy bez obav to můžeme zaokrouhlit na rovných 30 miliard korun.

Přesně tolik by musela Fialova vláda na důchodech za tento rok zaplatit navíc. A tyto peníze Fialova vláda nemá. Takže má tento plán: Po snížení valorizace by důchodci dostali od června navýšeno v průměru jen 770 Kč. Do konce roku by to státní kasu vyšla na 1 823 190 600 měsíčně a do konce tohoto roku za 7 měsíců by to bylo místo 30 miliard jenom 12 762 334 200, tedy zaokrouhleně jen 13 miliard korun!

Fialova vláda tak na důchodcích ušetří za tento rok téměř 17 miliard korun, což nejen nádherně a královsky pokryje veškeré zbraně a munici dodané za minulý rok na Ukrajinu v objemu 10 miliard korun, ale ještě navíc Fialově vládě z toho zbude 7 miliard korun, které opět bude moci použít na nákupy zbraní a munice pro Ukrajinu tento rok!

Nejvýstižnější meme pro český národ s Petrem Fialou u moci
Nejvýstižnější meme pro český národ s Petrem Fialou u moci

Důchodci tak Fialovi zaplati hned 3 věci ze svých důchodů: Za prvé, zaplatí ministerstvu obrany a Janě Černochové všechny zbraně a munici, které na příkaz Fialovy vlády odevzdala zdarma na Ukrajinu za rok 2022! Za druhé to zaplatí Fialově vlády dodávky dalších zbraní a munice pro Ukrajinu v roce 2023 v objemu až 7 miliard korun, které zůstanou z toho balíku ušetřených peněz na důchodcích.

Za třetí, důchodci svými sníženými valorizacemi obrazně "zaplatí" za obrovskou inflaci v ČR, kterou způsobila a zorganizovala svojí protiruskou politikou a agendou Fialova vláda. Pokud by zodpovědná a pronárodní vláda chtěla vlastním obyvatelům pomoci v boji proti inflaci, zavedla by podobné opatření jako polská vláda a na veškeré potraviny by nasadila nulové DPH, což by se mohlo rozšířit i na oblečení, paliva a energie.

Těmito kroky by došlo k zabrzdění inflace a jejímu omezení, i když úplně by to problém nevyřešilo, protože drahé energie na vstupech výroby a služeb by prostě zůstaly, pouze by byly snížené o daň. V Polsku se odhodlali alespoň k nule na DPH na potravinách, což vede k tomu paradoxu, že za nákupy potravin do Polska jezdí i nově zvolený český prezident Petr Pavel s manželkou, což je skandál a ostuda neuvěřitelného rozsahu. Pavel byl natočen při nákupech v polském diskontním řetězci Bierdonka.

Video zachycuje nově zvoleného prezidenta na levných nákupech v Polsku: https://aeronet.news/fialova-petikoalice-chce-duchodcum-sebrat-na-valorizacich-stejny-objem-penez-ktery-vynalozila-na-dodavky-zbrani-ukrajine-spocitali-jsme-to-za-vas-a-nestacili-jsme-se-divit/

V polském diskontu kvůli nulové sazbě DPH na potravinách nakupuje i nový český prezident. Tohle vystihuje stav a situaci s životní úrovní ve Fialově Česku úplně nejdrsněji

Video prý bylo natočeno týden před druhým kolem prezidentské volby, ale to na tom nic nemění, jaký obraz to o Česku vysílá do světa. Pouze to ukazuje světu, že v Česku je tak draho, že i budoucí prezident raději jezdí za levnými nákupy do Polska. Teď mi řekněte: Co mají dělat čeští důchodci, kteří to do Polska mají daleko, nebo prostě nemají auto? Fialova vláda by snížením daně z potravin na nulu efektivně vymazala dopady inflace v sektoru potravin, protože DPH na potraviny v ČR je 15% a současná inflace v ČR je přibližně 16% meziročně, takže snížením DPH na nulu by došlo k tzv. daňovému offsetu inflace.

To by byla minimálně cesta k tomu, jak snížit dopad tak obrovské inflace v ČR na rodiny a domácnosti. Jenže Fialova vláda na nějaký daňový offset kašle, protože Češi to neřeší,  je jim to jedno, že mají v Evropě nejdražší jídlo, prostě se sbalí a jedou do Polska na nákup. A když přijdou volby, tak jdou a volí jako tupé ovce znovu ty šmejdy z Pětikoalice, kteří tu drahotu a inflaci ještě více prohloubí.

Takže pokud se nestane ve Sněmovně zázrak, pětikoalice prosadí snížení valorizací a více jak 2 miliony důchodců zaplatí Fialovi a ministerstvu obrany nejen všechny dodávky zbraní a munice na Ukrajinu za r. 2022, ale zaplatí jeho vládě i dalších 7 miliard na tento rok. Tyto naše uspořené miliardy půjdou zase někomu na Ukrajině do kapes, na to můžete vzít jed. Důchodci mlčí, neprotestují, nevyrazí do ulic, protože taková je povaha českého národa. Když je doma draho a v Česku kvůli drahotě již není k žití, vyrazí se za nákupy do Polska. Inu, když tam jezdí i nový prezident, tak se není čemu divit. Jaký volič, takový prezident a opačně!

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!