Podle bývalého agenta CIA jsou dny Zelenského sečteny

08.08.2023

Bývalý agent a veterán z operací CIA prohlásil, že Zelenského dny jsou sečteny a Západ se ho pokusí odstranit, přičemž za jeho smrt bude obviněno Rusko!

Ruské jednotky se hrnou ke Kupjansku a ukrajinská ofenzíva končí bez výsledku, Erdogan opět cítí svoji šanci a chce se zasadit o příměří a mírová vyjednávání! Americká CIA se bojí polského plánu a zatažení USA do války na Ukrajině natolik, že jedinou cestou, jak tomu zabránit, je odstranění Zelenského, polského koně v Kyjevě!

Bývalý agent americké CIA a veterán speciálních operací Larry C. Johnson poskytl rozhovor serveru Dialogue Works a vyjádřil názor, že americké tajné služby se pokusí odstranit Zelenského a následně z jeho smrti obviní Rusko. Zelenský je totiž hrozbou pro americkou národní bezpečnost, protože je součástí polského plánu na vstup polské armády na území Ukrajiny poté, co skončí ukrajinská nepovedená ofenzíva a Rusko se začne chystat ke své vlastní ofenzívě. Poláci mají šílený plán na vstup svých vojsk na Ukrajinu pod záminkou mírových sborů, jejichž cílem má být zabránění postupu ruských vojsk na Kyjev. Američané se děsí polských kroků, protože je jasné, že by došlo k zatažení USA a celého NATO do války proti Rusku. A jedinou cestou, jak tomu zabránit, je nechat Zelenského odstranit.

Video: https://aeronet.news/video-byvaly-agent-a-veteran-z-operaci-cia-prohlasil-ze-zelenskeho-dny-jsou-secteny-a-zapad-se-ho-pokusi-odstranit-pricemz-za-jeho-smrt-bude-obvineno-rusko-ruske-jednotky-se-hrnou-ke-kupjansku/

Zelenský je totiž naprosto nepostradatelnou a klíčovou součástí tohoto polského plánu. Polský prezident Andrzej Duda navázal se Zelenským nezvykle blízký kontakt a Zelenský mu ve všem podléhá a podle všeho se mu polský nápad s přítomností polských vojsk na Ukrajině líbí. Jenže ostatní vysocí představitelé Ukrajiny z takového plánu rozhodně radost nemají a přímo výslovně s tím nesouhlasí ukrajinská armáda. Paradoxně tak Zelenský potřebuje porážku AFU a neúspěch ukrajinské ofenzívy, aby z neúspěchu mohl obvinit ukrajinské generály, aby hrozila ruská ofenzíva, aby ukrajinská armáda již neměla sílu na čelení ruskému protiútoku, a v tom okamžiku by neměla Ukrajina jinou možnost, než zavolat na pomoci polskou kavalérii.

Pouze v takovém případě by to Zelenský mohl udělat, tedy pouze ve chvíli kolapsu ozbrojených sil Ukrajiny, který se kvapem blíží. Američané to vědí, že jakmile se ukrajinská ofenzíva zhroutí, bude hrozit ruská ofenzíva. V tom okamžiku polský kůň Zelenský aktivuje tzv. "polskou kartu". Tomu chtějí Američané zabránit. Server Politico před několika dny přinesl článek o tom, že ukrajinské orgány připravují scénář, co by se dělo, kdyby Volodymyr Zelenský zahynul a byl zabit ruským útokem.

Odstranění Zelenského by efektivně zabránilo plánu na polskou intervenci na Ukrajině

Ten článek vyšel de facto na objednávku jako casus belli materiál, který má fungovat jako varování Zelenskému, aby si uvědomil, co mu bude hrozit, pokud pozve na Ukrajinu polská vojska. Je to forma varování a vyhrožování skrze americká média. Prostě jde o vyslaný vzkaz. Pokud dojde k odstranění Zelenského, polský plán na vstup armády na Ukrajinu padne pod stůl, protože Varšava nemá v Kyjevě nikoho dalšího, kdo by souhlasil se vstupem polských vojsk na Ukrajinu. Pro tuto myšlenku získali Poláci pouze Zelenského, ale i on se bojí obrovského odporu na Ukrajině proti takovému vstupu.

Potřebuje proto dobré načasování, tedy katastrofální selhání ukrajinské ofenzívy, hrozící ruský protiútok a neschopnost ukrajinské generality sehnat na frontu více lidí, protože mobilizovaní už byli všichni. Koho šlo mobilizovat, ten už byl odveden. Teď už je situace tak katastrofální, že odvodové komise berou i nezletilé děti a důchodce.

Informace potvrzují, že Washington nemá Varšavu pod kontrolou, ta se doslova utrhla ze řetězu a cítí jedinečnou příležitost na obnovu Velkopolska. Pro Američany je přitom Varšava klíčový spojenec, kterého si nemohou znepřátelit a naštvat ho nějakým způsobem, takže Američané nemohou na polské politiky a generály udeřit a zakázat jim dobrodružství na Ukrajině. Pokud tedy chtějí vstupu polských vojsk na Ukrajinu zabránit, musí odstranit Zelenského, což je nenahraditelná polská spojka. Odstraněním Zelenského polské plány padnou pod stůl.

Obrovský odpor proti myšlence vstupu polské armády na Ukrajinu potvrdil už i poradce Zelenského

Olej do ohně přilil v pondělí Zelenského poradce Michailo Podoljak, který prohlásil, že po skončení konfliktu s Ruskem bude Ukrajina konkurovat Polsku na různých trzích, takže současné přátelství skončí. Výrok vyvolal v Polsku ostrou reakci, že jde o nepřátelský výrok, ale tomu se nelze divit. Podoljak je známý svou nenávistí vůči Polákům a na rozdíl od Zelenského nemůže Polákům přijít na jméno.

Podoljakův výrok nebyl náhodný a byl vysloven úmyslně, na objednávku Američanů, kteří se snaží touto cestou zhoršit vztahy mezi Kyjevem a Polskem natolik, aby bylo Zelenskému zabráněno v pozvání polských vojsk na Ukrajinu. Velká selanka Ukrajiny a Polska náhle dostává trhliny, které podněcuje přímo Zelenského poradce. To poukazuje na to, jak vážná je situace.

Michailo Podoljak, poradce prezidenta Zelenského
Michailo Podoljak, poradce prezidenta Zelenského

Ruská vojska postupují ke Kupjansku, namísto toho, aby ve své ofenzívě postupovali Ukrajinci. Je to naprosto absurdní situace a kolaps ukrajinských ozbrojených sil se blíží každým dnem. Každý další den pouze potvrzuje, že ofenzíva vyzní do ztracena, západní kurátoři budou vztekem a zklamáním bez sebe a začnou se hledat viníci neúspěchu.

Ale na to možná ani nebude čas, protože jakmile skončí ukrajinská ofenzíva, brzy začne ta ruská, a to se vším všudy. Důkaz, že se blíží ukrajinský konec, opět nabízí turecký prezident Erdogan. Ten totiž v pondělí prohlásil, že hodlá usilovat o příměří na Ukrajině a zahájení mírových rozhovorů. Chce se prý stát prostředníkem pro vyjednávání. Vladimir Putin má podle informací přiletět do Turecka na státní návštěvu koncem srpna, přesné datum z bezpečnostních důvodů nebylo zatím stanoveno.

Peskov tvrdí, že Rusko neusiluje o další území Ukrajiny, ale ruská armáda zahájila tažení na Kupjansk v Charkovské oblasti

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v rozhovoru pro New York Times prohlásil, že Rusko si dělá nároky pouze na ta území, která byla na Ukrajině připojena k Rusku v rámci ústavních změn. Je to vůbec poprvé, kdy mluvčí Kremlu konečně a otevřeně řekl, jaká území jsou cílem ruské SVO na Ukrajině a to je zásadní orientační rámec v podstatě jak pro Erdogana, tak i pro Kyjev a západní mocnosti.

Tím se potvrzuje, že Kreml je spokojen s pozemním spojením na Krym a demilitarizace a denacifikace Ukrajiny vlastně neznamená obsazení celé Ukrajiny. Pro Kyjev to jsou dobré i špatné zprávy současně. Jenže je v tom háček, Peskovovi nelze příliš věřit. Ruská armáda totiž překročila hranice Luhanské lidové republiky a zahájila ofenzívu na Kupjansk, což je správní město v Charkovské oblasti.

Dmitrij Peskov, mluvčí Kremlu
Dmitrij Peskov, mluvčí Kremlu

Pokud by Rusko usilovalo jen o ústavně připojené oblasti LLR, DLR, Záporoží a Chersonu, potom by nebyly prováděny obsazovací manévry ve směru na Kupjansk – Izjum – Charkov. Takže Peskov v rozhovoru pro NYT nejspíš mlžil. A není divu, protože Charkov je největší ruské město na Ukrajině, teprve po něm následuje Oděsa, a až potom následuje Doněck. Rusové podle mého názoru nezastaví operace, pokud tato tři města nebudou pod ruskou kontrolou, zejména poté, co zjistí, že ukrajinská armáda je rozložena. Po rozebrání ukrajinské armády v současné zpackané ukrajinské ofenzívě bude průnik ruských vojsk již nezastavitelný.

A to bude kritická situace pro Kyjev, kde myšlenka zavolat na pomoc spásnou kavalérii z Polska bude mít značnou energii - a odmítnout ji bude znamenat čekat na Rusy, až vstoupí do Kyjeva. Jenže nemyslete si, že tohle řešení Ukrajinci vítají. Nenávist vůči Polákům je mezi Ukrajinci často na stejné nebo dokonce větší úrovni, než nenávist k Rusům. Zelenský tak balancuje na ostří nože a může jen hádat, jestli se ho pokusí oddělat Američané nebo jeho vlastní lidé.


Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!