Polská armáda čeká na porážku ukrajinské armády

05.04.2023

Šéf ruské rozvědky Sergej Naryškin potvrdil informaci Aeronetu, že polská armáda čeká na porážku ukrajinské armády, aby pod záminkou "bratrské pomoci" mohla následně obsadit Halič a celý západ Ukrajiny!

Situace v ukrajinské armádě je natolik kritická, že velitelé oddílů už dokonce inkasují peníze, platy a prémie padlých ukrajinských vojáků, které na brigádu hlásí jen jako nezvěstné! Inkasování peněz na mrtvé duše jako z Gogolova románu odhalil ukrajinský voják v rozhovoru pro ukrajinskou anti-korupční organizaci!

Ředitel ruské zahraniční rozvědky SVR Sergej Naryškin si svolal ruské novináře, aby jim oznámil nejnovější zpravodajské informace a mezi nimi bylo i potvrzení informací naší redakce, o kterých jsme informovali již před několika týdny v předstihu. Podle Naryškina je polská vláda rozhodnuta provést vojenskou invazi na západ Ukrajiny a obsadit původní historická polská území, tedy tzv. Halič a další prostory s centrem ve Lvově.

Varšava podle Naryškina teď pouze čeká na jedinou věc, na porážku ukrajinské armády, kterou má zajistit ruská armáda. Přesně jak informoval před časem Aeronet. Na základě této porážky potom Varšava nabídne Kyjevu bratrskou pomoc a pošle polskou armádu obsadit celý západ Ukrajiny. Zelenský v takové chvíli nebude mít na vybranou, protože pokud očekávaná ofenzíva ukrajinské armády selže, Ukrajina zůstane bez vojenské síly a v takovém okamžiku bude potřebovat už cizí vojenskou pomoc v obrovských počtech, protože malé skupinky žoldáků již situaci nevyřeší.

Video 2x na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-sef-ruske-rozvedky-sergej-naryskin-potvrdil-informaci-aeronetu-ze-polska-armada-ceka-na-porazku-ukrajinske-armady-aby-pod-zaminkou-bratrske-pomoci-mohla-nasledne-obsadit-halic-a-cely-zapad/

Polsko tak podle Naryškina doslova netrpělivě čeká na porážku Ukrajiny a právě proto nechce Varšava připustit žádná mírová jednání mezi Kyjevem a Moskvou, protože by to zhatilo plány Varšavy na bratrskou pomoc Polska a na obsazení západu Ukrajiny. To je důvod, proč je teď na polsko-ukrajinských hranicích shromážděno na 300 000 vojáků, kteří tam čekají pouze na okamžik, až se zhroutí ukrajinská fronta a Zelenský zvedne telefon a učiní telefonický hovor, který dosud nechce učinit, ale bude muset. Požádá Varšavu o vojenskou pomoc a pozve do země polskou armádu. Společně s polskou přijdou i další armády, i když v mnohem menších počtech. V řádech stovek, maximálně nižších jednotkách tisíců přijdou vojáci z České republiky, ze Slovenska a z Pobaltských států. Asistenční nebo mírové mise!

Polsko obsadí západ Ukrajiny, čeká už jen na jasnou, dříve či později ukrajinskou porážku

Operace již je podle Naryškina dopředu předjednána. Ruská SVR zatím neodhalila podrobnosti, ani krycí název operace polské armády, ale dá se očekávat, že po nedělním výroku české ministryně Černochové na ČT o tom, že případné použití jaderných zbraní na Ukrajině nebude mít na ČR a země NATO žádný vliv, je už jasné, že Polsko je připraveno invazi provést a počítá se i s tím, že Rusové mohou požít jaderné taktické zbraně.

Všechno je teď v podstatě pouze otázkou toho, co se nakonec z té ukrajinské ofenzívy vyklube, jestli z ní bude opravdu vážná hrozba pro ruskou armádu nebo jestli to bude výbuch v podobě pouťového balónku. Rusové minulou noc vybombardovali kasárny a stanový tábor v Záporoží, ve kterém byli vojáci chystající se na ofenzívu, ale doposud není vůbec jasné, kde ta ofenzíva vypukne, protože Rusové zatím nikde neregistrují žádné masivní přesuny techniky a transporty vojsk. Podle zpravodajských informací se zatím nic nevymyká normálu, takže každým dnem se zesiluje podezření, že Ukrajina na žádnou velkou ofenzívu už nemá zdroje.

Sergej Naryškin, ředitel ruské zahraniční rozvědky (SVR)
Sergej Naryškin, ředitel ruské zahraniční rozvědky (SVR)

Pokud nějaká ofenzíva přijde, bude soustředěna do jednoho místa s cílem vytvořit přečíslení a někde získat nějaké území na úkor Rusů, potom se AFU zastaví a Kyjev to použije jako důkaz pro Západ, že ukrajinská armáda je schopná a aby tedy Západ poslal další zbraně a více peněz. Přesně takto to fungovalo vloni koncem léta při ofenzívě v Charkovské oblasti.

Po úspěchu ofenzívy začal západ znovu dodávat zbraně, znovu byl nabuzen. Problém je v tom, že Rusko mobilizovalo a poslalo na frontu již bezmála 400 000 dalších vojáků. Původní limit mobilizace na 300 000 nebyl nijak respektován a ruská armáda nadále pokračuje v odvodech, číslo se již blíží 430 000 vojáků. Velkou část tvoří dobrovolníci, ale rovněž i ruští záložáci s hypotékami.

Právě hypotéky přivádí do ruské armády nejvíce dobrovolníků. Je ale otázka, kde vlastně ukrajinská armáda bude chtít na Rusech vybojovat úspěch, protože slabých míst na ruské frontě už dnes prakticky není. Na Telegramu se objevila jedna teorie, naprosto šílená, že by ukrajinská ofenzíva mířila na původní ruské území v Belgorodské a Brjanské oblasti, a po obsazení území a měst v pohraničí by potom Kyjev přišel s nabídkou, že Rusku území vrátí, když Rusko vrátí Kyjevu obsazená území na Ukrajině. Belgorodská i Brjanská oblast má nejmenší obranu, nejsou tam vybudována silná opevnění.

Diverzní operace Ruského dobrovolnického sboru v Brjanské oblasti
Diverzní operace Ruského dobrovolnického sboru v Brjanské oblasti

Rusko stále mobilizuje, ukrajinská ofenzíva může mířit kamkoliv

Ukrajinská armáda by mohla zajet hluboko do ruského území, vytvořila by okupační správu a Kyjev by to potom použil jako páku na Moskvu k dohodě o výměně území. Tahle varianta, která se objevila mezi ruskými analytiky na Telegramu, je tak šílená a nepravděpodobná, že by se normálně nad ní každý zasmál. Jenže v poslední době proběhlo několik pokusných útoků na Belgorodskou a Brjanskou oblast, diverzní průniky, testování systému odezvy ruské armády, to všechno vypadalo jako provokace, ale jak už jsem k tomu psal analýzu, spíš než provokace to vypadalo jako sondování terénu a rychlosti odezvy ruských vojsk.

Zatím opravdu nelze nikde na Ukrajině identifikovat kumulaci ukrajinských vojskových těles nad míru běžných objemů, tedy něco, co by připomínalo kumulaci vojsk chystaných k velké ofenzívě. To samo o sobě ukazuje, že ta ofenzíva buď bude mimořádně poddimenzovaná a malá, anebo bude mířit někam úplně jinam, kam to ruská armáda vůbec nečeká a nesleduje to. Pokud bude mít ukrajinská armáda málo lidí, bude pro ni faktor překvapení o to více důležitý. Každopádně mezi ukrajinskými vojáky už jedou takové procesy, nad kterými se doslova tají dech.

Ukrajinský voják odhalil korupci a systém vybírání peněz na mrtvé duše ukrajinských vojáků, kteří jsou administrativně drženi naživu

Ukrajinská nezisková organizace Stop Korupci natočila v Kyjevě rozhovor s příslušníkem 110. brigády ukrajinské armády, který podal svědectví o tom, jak nadřízení velitelé inkasují peníze na padlé ukrajinské vojáky, jako kdyby byli naživu, protože velitelé zakazují jejich spolubojovníkům, aby je posbírali na bojišti a v zákopech a jejich těla předali rodinám.

Funguje to tak, že se padlí vojáci nahlásí na brigádu jako nezvěstní, resp. zmizelí v boji (MIA), což je označení pro vojáky, které se po útoku či ofenzívě nedaří dohledat a není nalezeno ani tělo.

Korupce a podvody s mrtvými dušemi vyhovují i Kyjevu, protože to významně a opticky snižuje ztráty ukrajinské armády. Takovému vojákovi normálně dále běží plat, prémie, veškeré benefity, a tato doba trvá např. 3 měsíce, kdy tyto peníze přichází k velitelům rot, kteří peníze dávají do úschovy. Jenže, po zhruba 3 měsících se administrativně uvede do záznamů, že voják se našel, zpětně se napíše, že chyběl třeba jen pár dní, protože se třeba přesunul do jiného zákopu, který ostřelovali Rusové, a nemohl se přesunout zpět ke své rotě v protějším zákopu. A ty peníze za 3 měsíce se prostě vyplatí. Jenže nikoliv vojákovi, který je mrtvý, ale lidem na velitelství, kteří inkasují tyto peníze za mrtvé duše. Administrativně se potom voják po vyinkasování peněz nechá druhý den jako zemřít a padne v boji podruhé, čímž je definitivně a oficiálně mrtev.

Andrzej Duda objímá Volodymyra Zelenského… vlastnictví západní Ukrajiny je silnou motivací
Andrzej Duda objímá Volodymyra Zelenského… vlastnictví západní Ukrajiny je silnou motivací

Velitelé ale mohou toto praktikovat se stovkami nebo i s tisícovkami mrtvých vojáků, takže administrativně má ukrajinská armáda malé ztráty, a to vyhovuje Kyjevu, zatímco velitelé za tyto mrtvoly inkasují jejich platy a mzdy, což Kyjev samozřejmě ví, ale nijak proti tomu nezakročuje, protože Kyjevu se to hodí do krámu, že AFU má oficiálně takto nízké ztráty v boji.

Korupce na Ukrajině tak dosahuje takového maxima, že se dají vytřískat peníze nejen na mrtvých vojácích AFU, ale ještě se tím dá dělat skvělá propaganda o tom, jak malé ztráty ukrajinské jednotky mají. Ty mrtvoly totiž se mohou administrativně nechat naživu klidně i déle něž 3 měsíce, třeba půl roku. Takže Američané, Němci a kolektivní Západ posílají peníze na Ukrajinu, aby AFU měla peníze na výplaty vojáků, a teď se ukazuje, jak je to doopravdy. Na mrtvé duše se inkasují hory peněz. Pokud ta ukrajinská ofenzíva bude realizována podobně, potom se Poláci dočkají a Kyjev bude brzy volat o polskou vojenskou pomoc.


Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!