Polská televize odvysílala mapu "rozdělené Ukrajiny"

28.03.2022

Polská televize odvysílala mapu rozdělené Ukrajiny, Polsko má v plánu využít ruské "pomoci" a vzít si zpátky Halič, Volyni a Lvov s přilehlými regiony a Kyjev za odstoupení území Polsku dostane veškerou vojenskou pomoc právě od Polska!

Varšava o víkendu potvrdila, že má souhlas USA k dodání polských stíhaček Kyjevu! Hlavní otázka je na stole - proč ruská armáda nezahájila denacifikační operace právě na západní Ukrajině, kde je banderovců úplně nejvíc? Jsme svědky domluveného "porcování" Ukrajiny? Jedině rozporcovaná Ukrajina bude neškodná Ukrajina? Mapy naznačují konečné řešení!

Situace okolo Ukrajiny se začíná ubírat opravdu nevídaným směrem! Polská televize TVP1 ve čtvrtek večer odvysílala reportáž, ve které byla zobrazena mapa rozdělené Ukrajiny, na které byla západní Ukrajina v čele se Lvovem, Haličí a Volyní připojena k Polsku, zatímco Rusko si připojilo celý jih a východ Ukrajiny, včetně Oděsy a Charkova, zatímco Ukrajině má zůstat jen vnitrozemí okolo Kyjeva a bez přístupu k Černému moři. Mapa podle informací pochází ze strategických map a plánování polského generálního štábu, který informaci nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Za normálních okolností bychom mohli říci, že jde o hoax a dezinformaci polské televize, která někde vytáhla od nějakého polského důstojníka nějakou mapku a tu uveřejnila s cílem vyvolání šoku a chaosu. Něco takového by přece nikdy Kyjev nedovolil a ani Moskva by nedovolila porcování Ukrajiny, celé je to nesmysl a mohli bychom to rovnou zavrhnout, kdyby ovšem nebyly k dispozici indicie, které naznačují, že ta mapa vůbec nemusí být až takový nesmysl, jak by se mohlo zdát.

Mapa odvysílaná na polské televizi
Mapa odvysílaná na polské televizi

Nejprve si musíme ujasnit, že probíhá informační válka na všech frontách a pravdu a skutečné obrysy plánů s Ukrajinou se jen tak nedozvíme. Můžeme však věřit tomu, co není vyřčeno, ale co je zobrazeno na válečných mapách na Ukrajině. Dobře si toho všimněte. Ruská armáda vstoupila na Ukrajinu s cílem demilitarizace a především denacifikace Ukrajiny. To je jistě nezbytné z ruského pohledu, ale má to jeden konceptuální háček, který mě trápí už od počátku ruské vojenské operace. Když se totiž podíváme na válečné mapy, od samotného počátku se z nějakého důvodu ruská armáda absolutně vyhýbá západní Ukrajině, kde je přitom největší koncentrace ukrajinských neonacistů, největší zastoupení Pravého sektoru a Banderovců.

Ruská armáda se od počátku operace západní Ukrajině zcela vyhýbá, jako kdyby s ní nepočítala

Naproti tomu Azov a Aidar operují hlavně na jihu a východě Ukrajiny, takže těch se to netýká. Všechny ruské fronty na Ukrajině kopírují celkem 5 hlavních frontových linií. Ani jedna z nich ale nemíří na západ Ukrajiny, tj. centra neonacistů. První z nich je fronta na Donbasu s cílem vyčištění regionů DLR a LLR. Druhá fronta je v Charkově. Třetí fronta ze severu míří na Kyjev a čtvrtá a pátá fronta z Krymu míří dvěma směry, jedna na západ směrem k Oděse a Podněstří, a druhá z Krymu míří na východ k Mariupolu a Donbasu na pomoc první frontě. Když se podíváme na všechny válečné mapy, ruská armáda úplně rezignovala na západ Ukrajiny. Rusové tam pouze posílají řízené rakety na sklady a výcvikové tábory žoldáků, to je všechno.

Ruská armáda podle všeho vůbec neuvažuje o provedení denacifikace západní Ukrajiny! To je naprostý šok, který v konceptuální rovině staví tuto mapu z polské televize do úplně jiného a v tu ránu do uvěřitelného rozměru. Moskva musí přece vědět, že západ Ukrajiny je hnízdem neonacistických skupin a hnízdem největšího banderismu, je to kolébka ukrajinského nacismu! Moskvě musí být jasné, že pouze přesnými raketami nejde západ Ukrajiny denacifikovat, to je samozřejmě nesmysl. Kremlu musí být jasné, že všechny nacistické oddíly se stáhnou právě na západ Ukrajiny. Ruská armáda podle všeho s operací na západní Ukrajině nepočítá. Nedává to smysl, ale pozor, jen do chvíle, než se podíváme na mapu z polské televize.

Polská aktivita okolo Ukrajiny s nápadem na "mírovou misi" i bez účasti NATO naznačuje plán na poválečné "rozporcování" Ukrajiny

Existuje pouze jedno vysvětlení, proč ruská armáda a její invaze nezahrnuje západ Ukrajiny, kde je přitom největší koncentrace nacistů, a bez denacifikace západní Ukrajiny nelze o denacifikaci Ukrajiny jako celku vůbec mluvit. Tím vysvětlením je rozdělení Ukrajiny. Pokud Moskva ví, že Ukrajina se bude štěpit a "porcovat", potom nemá smysl vést na západě vojenské operace, nemá smysl tam posílat ruské vojáky a pozemní jednotky, když to území má ve skutečnosti připadnout Polsku (!).

Existuje pouze jedno reálné vysvětlení, proč ruské jednotky nezahájily frontu na západ Ukrajiny. S tím územím už Rusové pro Ukrajinu jako její součást prostě nepočítají. Polská armáda to zjevně ví a tento signál od Rusů pochopila. Proto o víkendu Kyjev a současně i Polsko oznámilo, že USA nemají nic proti přímým dodávkám polských stíhaček MiG-29 ukrajinské armádě, čímž Polsko jako země NATO aktivně pomůže Kyjevu s dodávkami zbraní, ale za souhlasu USA. Informaci o možném dělení Ukrajiny přinesl dokonce i ruský tisk.

Polsko již dlouho podporuje myšlenku navrácení západního území Ukrajiny a nebrání se využít současné situace. Odmítnutí NATO podílet se na "dobrodružství", navrhovaném polskou vládou ještě nic neznamená, Varšava si může vytvořit vlastní koalici těch, kteří se chtějí tzv. "mírové mise" zúčastnit. Jednou z těch zemí bude podle všeho i Česká republika, pouze česká veřejnost o tom jaksi nebyla informována ze strany vlády Petra Fialy. Čeští žoldáci s požehnáním české vlády již jsou v Irpinu, tedy  podle ukrajinských novinářů.

Mapa z polské televize zahrnuje Lvovskou, Ivanofrankovskou, Volyňskou, Rovenskou a Ternopilskou oblast Ukrajiny jako součást Polska, Černivská oblast připadne Rumunsku, Zakarpatská oblast Maďarsku. Celý jih Ukrajiny, včetně Oděské, Mykolajivské, Chersonské, Záporožské, Dněpropetrovské a Charkovské oblasti a Donbasu, má připadnout Rusku, zatímco centrální a severní oblasti země zůstaly v rámci samotné Ukrajiny.

Bez Ruska nepůjde Ukrajinu "rozporcovat", takže ruské vyhýbání se západu Ukrajiny při denacifikační operaci může leccos naznačovat...

Západ je zjevně připraven na rozdělení Ukrajiny a nebude nic namítat, pokud část země připadne Evropě a NATO v podobě Polska, Maďarska a Rumunska. NATO však nebude do konfliktu zasahovat, aby se nedostalo do přímého vojenského střetu s Ruskem, který by mohl přerůst ve třetí světovou válku. Stoltenberg to opakoval vícekrát, když komentoval návrh Polska vést vojska aliance na Ukrajinu. Jenže do této rovnice chybí jedna věc - postoj Kremlu.

V sobotu uveřejnil ukrajinský novinář fotografii českých žoldáků v bunkru v Irpinu. Jestli opravdu jde o české občany, to se nám nepodařilo ověřit. Není známé ani stáří fotografie, protože o tři dny dříve (23. března) provedla ruská vojska devastující raketový útok termobarickými raketami na komplexy žoldáků právě v Irpinu. Informaci přinesla izraelská média.

Bez Ruska je porcování Ukrajiny vyloučeno, a to musí vědět i polský generální štáb, to musí vědět i Brusel a Praha rovněž. Pokud by Rusko chtělo Ukrajinu udržet pohromadě, dámy a pánové, tak by musela denacifikační operace probíhat hlavně a především na západě Ukrajiny a v okolí Lvova, nikoliv na jihu Ukrajiny, ani na severu, ani na východě. Jenže právě tam, na západě, ruská armáda nejspíše operovat nebude, s výjimkou dálkových úderů proti vybraným skladům zbraní a výcvikových center.

Údajní čeští žoldáci v ukrajinském Irpinu
Údajní čeští žoldáci v ukrajinském Irpinu

To znamená - v konceptuální rovině - jedinou možnou odpověď, že Moskva se západem Ukrajiny pro poválečnou Ukrajinu již nepočítá! Ano, je to šok, ale konceptuální fakta jsou prostě nezvratná. Jestliže Moskva mluví o denacifikaci Ukrajiny, ale operace ruské armády se hlavnímu centru nacistů a banderovců na západě Ukrajiny vyhýbají, jestliže se polská, česká a slovinská delegace premiérů setkává mimo instrukce NATO s ukrajinským prezidentem a jen pár dní poté Varšava navrhuje vyslání mírových misí na západní Ukrajinu, a jestliže vzápětí přímo Varšava oznamuje, že Kyjevu dodá stíhačky a je ochotna zvážit mírové mise na Ukrajině i bez požehnání NATO, pouze za pomocí vojáků "ochotných zemí", tak v tom okamžiku se před námi začíná rýsovat následující scénář...

Ukrajina v dosavadní podobě a hranicích podle všeho skončila

Kyjev si je vědom situace, že Ukrajina tak, jak jsme ji znali, v jejích hranicích, podle všeho právě skončila. Pokud Kyjev bude chtít přežít, musí obětovat své území Rusku, Polsku a dalším státům. Polsko tak současnou situaci může vnímat jako "ruskou pomoc" a způsob, jak se pod záminkou války na Ukrajině dostat zpátky k Haliči, Volyni a hlavně ke Lvovu. Jak to má vypadat po institucionální stránce?

Polská armáda opravdu může spolu s vojáky ochotných zemí, jako je ČR, Slovensko, Slovinsko, Pobaltské země a další, vyslat na západ Ukrajiny mírové sbory, protože nikam dál si Varšava vojáky vyslat nedovolí, protože o to nestojí.

Poláci budou ovládat západ Ukrajiny a Rusové nakonec Kyjev ovládnou a dosadí tam denacifikovanou vládu, zcela vyčištěnou od struktur, které se k moci dostaly v roce 2014. Tyto neonacistické struktury skončí na západě Ukrajiny v prostoru Lvova, kde budou vítáni. Rusové denacifikují Ukrajinu, ale bez její západní části. To samo o sobě dopředu předesílá, že Kreml opravdu s porcováním Ukrajiny již počítá. Ve Varšavě jsou si vědomi, že tato příležitost se už nemusí opakovat a polská vláda se bude snažit poslat na západ Ukrajiny své vojáky stůj co stůj, pod záminkou mírových sborů.

To nakonec povede k tomu, že západ Ukrajiny si odhlasuje referendum, že chtějí být součástí Polska a dostat se tím pádem do EU a do NATO, což bude pro místní neonacisty, Banderovce a Pravý sektor hotové vítězství a záchrana před Rusy. Protože ukrajinským neonacistům se v NATO, USA a EU všichni dnes klaní, je už dopředu jasné, že tomuto plánu nebudou stát v cestě. Neonacisté v "polském" Lvově jako občané EU už opravdu Moskvě vadit nebudou. Naopak, neovladatelní neonacisté v Polsku a v celé EU způsobí postupem času opravdu velké problémy!

Ukrajina v dnešní podobě zkrátka končí.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!