Morawiecki burcoval Evropu k většímu zbrojení Ukrajiny 

17.06.2022

Premiér Mateusz Morawiecki si nedokáže představit, že by Ukrajina válku prohrála! Byla by to prý katastrofa pro EU a pro NATO!

Za energetickou a surovinovou krizi, způsobenou evropskými protiruskými sankcemi, premiér Morawiecki obvinil Kreml a Vladimira Putina! Ukrajina je na tom špatně, ukrajinští vojáci už nechtějí bojovat a munice ze Západu nepomůže tam, kde chybí motivace! Polsko utrpí procesem kissingerizace ukrajinské otázky největší škody a Morawiecki to začíná tušit, a proto křičí o více zbraní do války, kterou už Ukrajina prohrála!

Polský premiér Mateusz Morawiecki se v úterý v Haagu postaral o další pozdvižení. Během projevu prohlásil, že si neumí představit, že by Ukrajina válku prohrála, že by to byla katastrofa pro EU a pro NATO. Dále prohlásil, že Evropská unie je ve válce s Ruskem, což byl velmi nebezpečný výrok, který se nelíbil především německým novinářům, protože podobné výroky by mohl podle nich Kreml použít jako důkaz, že NATO vstoupilo skrze země EU do války s Ruskem a je tedy oprávněno útočit i na cíle uvnitř EU. Morawiecki se profiloval doslova jako jestřáb, který je američtější, než Američané.

Video: https://aeronet.news/video-polsky-premier-v-haagu-burcoval-evropske-staty-aby-posilaly-ukrajine-vice-delostreleckych-granatu-protoze-si-nedokaze-predstavit-ze-by-ukrajina-valku-prohrala-byla-by-to-pry-katastrofa/

Protože v projevu usiloval a doslova burcoval, aby tady a teď aliance rozhodla o odeslání více dělostřeleckých granátů a více děl a obecně zbraní na Ukrajinu proti ruské armádě. Takové válečné štváčství je opravdu nevídané. Rovněž hovořil o ruském imperialismu a novodobém ruském kolonialismu a nacionalismu. To říká zrovna on, ze kterého nacionalismus, ale ten polský, doslova kape. A co vlastně Morawiecki dělal v Haagu? Celkem 7 představitelů členských zemí EU a NATO se sešlo v úterý v holandském Haagu, kde se konala pohotovostní schůzka k poslední utajované zprávě německé tajné služby BND, která ve spolupráci se CIA zpracovala pro NATO interní zprávu o situaci v ukrajinském generálním štábu.

Terminus Order: Ukrajina už válku prohrála, ale vojáci mají na frontě rozkaz zemřít

Ukrajina totiž podle informací již válku prohrála a vojáci ukrajinské armády dostali rozkaz padnout za vlast. Ano, je to tzv. terminus order, tedy poslední rozkaz, udělovaný císařským vojákům japonské armády, že jejich posledním úkolem je padnout v boji. Cílem již není operativní úkol, ale pouze obětování vlastního života.

Informaci o vydání rozkazu terminus order z UA generálního štábu vojákům na ose Slavjansk-Kramatorsk jsme do redakce dostali od ruských novinářů už minulý víkend, kdy ruská vojenská rozvědka GRU odposlechla komunikaci mezi generálním štábem a velitelstvím místní obrany ve Slavjansku, které je obklíčené, a poslední bašta ukrajinské armády na Donbasu. Vojáci dostali rozkaz padnout.

Mateusz Morawiecki (vpravo)
Mateusz Morawiecki (vpravo)

Panika, kterou to vyvolalo mezi ukrajinskými vojáky, se nedá popsat. Ukrajinští vojáci při pokusu o vzdání se Rusům jsou okamžitě zastřeleni ukrajinskými politruky, takže situace vypadá tak, že když se Rusové přiblíží, část ukrajinských vojáků střílí do vlastních řad a snaží se zabít politruky a fanatické přívržence kyjevského režimu, kteří jsou pod vlivem psychotropních látek, poskytovaných americkou armádou.

Jedná se převážně o český pervitin. Žoldáci ze Západu mu dávají přednost, protože americký heroin zpomaluje reakce. Ruská armáda sype na zákopy termobarickou munici, která vytváří podtlak, rázovou vlnu, která vysaje nárazově vzduch z plic takovou silou, že dochází k protržení plic, k jejich deformaci a člověk umírá do několika vteřin na udušení a krvácení do plic. Morawiecki prostě chce Rusko porazit více, než chtějí samotní Ukrajinci. Pokud nemáte čas na video nahoře, tady je přepis:

Morawiecki v Haagu burcoval k prohloubení války na Ukrajině

Děkuji Markovi a děkuji Mettě, že nás všechny shromáždili na tomto krásném místě, abychom diskutovali o nejdůležitějším tématu dnešní doby. Tím je samozřejmě válka na Ukrajině. Především si myslím, že je velmi důležité, že jsme posílili naši jednotu a transatlantický přístup. Jsem silný zastánce transatlantických vazeb a je nám všem jasné, že vzhledem k takovému ohrožení a agresi a barbarským útokům, jako je ruský útok na Ukrajinu, může být NATO jediným blokátorem, jedinou zábranou proti jakýmkoliv dalším útokům na východní křídlo NATO. Východní křídlo Evropské unie.

Takže posílení naší jednoty a transatlantického rozměru je nesmírně důležité. Ale také jsme si položili kritické otázky. Jsme dostatečně silní při obraně našich evropských hodnot? Na Ukrajině ukrajinští vojáci a ukrajinský lid bojují za nejdůležitější evropské hodnoty a hodnoty svobodného světa. Suverenitu, svobodu, právo na život a další kritické hodnoty. A myslím, že odpověď zní ne. Neděláme dost. Neudělali jsme dost pro obranu Ukrajiny, pro podporu ukrajinského lidu při obraně jeho svobody a suverenity. A proto vás naléhavě žádám, žádám vás, abyste udělali mnohem více pro dodávky dělostřelecké výzbroje na Ukrajinu. Potřebují ji k obraně své země, k obraně své územní celistvosti a suverenity.

Kde je naše důvěryhodnost, pokud Ukrajina prohraje? Dovedeme si představit, že Ukrajina prohraje a my se vrátíme k obvyklým věcem? Doufám, že ne. Jen doufám, že si takový scénář nedokáže představit nejen nás sedm z Evropské rady, které shromáždili Mark a Mette, já si takový scénář představit nedokážu. Jsem prostě přesvědčen, že by to bylo naprosté selhání a katastrofa Evropské unie, našich hodnot a NATO. A právě proto je tak důležité, abychom se zaměřili na účinnou efektivní podporu Ukrajiny tady a teď, ne za několik týdnů, ne za několik měsíců, ale tady a teď. A co je také velmi důležité, je podpora ukrajinských ambicí na jejich cestě do Evropské unie. Podporujeme co nejrychlejší udělení statusu kandidátské země, protože ukrajinský lid potřebuje naději. To je jejich hlavní naděje do budoucna.

V naší diskusi jsme se také zaměřili na velmi důležité téma boje proti dezinformacím a boje proti ruské propagandě. Antonio také naznačil ruskou propagandu v Africe. Je velmi důležité, abychom si uvědomili, že ruské dezinformační snahy a propaganda jsou pro nás všechny tak nebezpečné, a proto musíme proti této propagandě bojovat. V Polsku hostíme dva a půl milionu ukrajinských uprchlíků. Jsou to převážně matky s dětmi. Všichni našli útočiště v Polsku. Poskytli jsme jim přístup k našemu systému zdravotní péče, systému vzdělávání, systému sociálního zabezpečení. Chtějí se vrátit na Ukrajinu, ale mohou zůstat v Polsku tak dlouho, jak budou chtít, dokud budou mít pocit, že se v Polsku cítí bezpečně, a budou vědět, že jsou v Polsku také vítáni. Na Ukrajině probíhá válka Evropy proti ruskému imperialismu.

Rusko a Putin vydestilovali z novodobých dějin to nejhorší, co si lze představit. Kolonialismus, imperialismus a nacionalismus. A také velmi hnusnou formu nacionalismu. Proto musíme všichni bojovat s Ruskem a musíme sjednotit naše úsilí. A poslední věc: podívejte se, co se děje s cenami surovin, přírodních zdrojů a pšeničných plodin obilí. Je to další typ zbraně Kremlu proti svobodnému světu. Putin chce vyvolat hladomor v Africe a na Blízkém Východě s nadějí, že další migrační krize destabilizuje Evropskou unii. Proto musíme zaujmout velmi rozhodný postoj tady a teď, pokud jde o válku na Ukrajině. Děkuji vám.

Překlad pro AERONET.NEWS: -VK-

Azov měl motivaci v podobě rusofobní nenávisti, ale to k porážce největší armády na světě prostě nestačí

Polsko se snaží za každou cenu udržet Ukrajinu ve válce, protože pokud Ukrajina padne, Polsko přijde nejen o plán na konfederaci s Ukrajinou, ale dojde rovněž k vyhnání ukrajinských nacionalistů do Polska, což povede k destabilizaci Varšavy. Jakmile bude konec a Rusové začnou dělat pořádky a čistky, většina členů Azovu, Aidaru a Pravého sektoru uprchne právě do Polska, kde začnou vytvářet ty samé neonacistické banderovské struktury, jako na Ukrajině. NATO je v situaci, kdy si uvědomilo, že narazilo při rozšiřování na červenou linii, že Rusko nedovolí vstup Ukrajiny do NATO. Jenže banderovci v Polsku by představovali pro Polsko větší bezpečnostní hrozbu, než ruská armáda na Ukrajině. Popíšeme si, co se vlastně v Haagu odehrálo.

Sedmička představitelů EU a NATO v Haagu
Sedmička představitelů EU a NATO v Haagu

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se v úterý 14. června 2022 připojil k vedoucím představitelům sedmi spojenců v Haagu, aby pomohl připravit summit aliance v Madridu. Zasedání společně hostili nizozemský premiér Mark Rutte a dánská premiérka Mette Frederiksenová a zúčastnili se ho také rumunský prezident Klaus Iohannis, belgický premiér Alexander de Croo, polský premiér Mateusz Morawiecki, portugalský premiér António Costa a lotyšský premiér Krišjānis Karinš. Stoltenberg v úvodu provedl tento projev:

Stoltenberg v Haagu předložil za zavřenými dveřmi kissingerizaci ukrajinské otázky a Morawiecki se z toho sesypal

Premiére Rutte, vážený Marku, děkujeme vám, že jste nás přijal v Haagu. A paní premiérko Frederiksenová, milá Mette, děkuji vám za spolupořádání dnešního velmi důležitého rozhovoru mezi několika vedoucími představiteli NATO.

Za dva týdny se spojenci sejdou na historickém a transformačním summitu v Madridu. A přijmou rozhodnutí, aby NATO zůstalo silné v nebezpečném světě. Dnes večer jsme vedli vynikající diskusi o našich přípravách. Včetně toho, že je třeba pokračovat v naší silné podpoře Ukrajiny. A to jak v krátkodobém horizontu, tak také v dlouhodobějším horizontu. A já se těším, až budu moci přivítat prezidenta Zelenského, aby promluvil k vedoucím představitelům NATO na našem summitu v Madridu.

V reakci na ruskou invazi jsme posílili naši schopnost chránit a bránit každý centimetr spojeneckého území NATO. V Madridu podnikneme další kroky. A dohodneme se na zásadním posílení našeho postoje. Dnes večer jsme jednali o potřebě silnější a bojeschopnější předsunuté přítomnosti. Ještě vyšší připravenosti a více předsunutého vybavení a zásob. Zabývali jsme se také potřebou více investovat do naší obrany a investovat více společně, abychom posílili společné financování NATO.

V Madridu se dohodneme na příští strategické koncepci NATO. Ta zhodnotí naše změněné bezpečnostní prostředí a potvrdí naše základní hodnoty a úkoly. Bude to plán pro budoucnost Aliance.

Na závěr jsme projednali historické žádosti Finska a Švédska o vstup do NATO. Jejich členství v NATO jim zajistí větší bezpečnost. A naše Aliance bude silnější. Během své návštěvy Finska a Švédska na začátku tohoto týdne jsem vedl konstruktivní rozhovory s prezidentem Niinistöem a premiérem Anderssonem. A vítám vážné kroky, které již byly podniknuty k řešení obav Turecka, včetně boje proti PKK. Náš dialog pokračuje, abychom našli společnou cestu vpřed.

Takže, Marku, Mette, ještě jednou vám děkuji, že jste nás dnes večer hostili.

Těším se na úspěšný summit v Madridu.

Ukrajina prohrála, protože chybí morální motivace ukrajinsko-ruských vojáků střílet na ruské vojáky

Stoltenberg mluvil pouze ve zdvořilostních frázích a v obrysech propagandy, jakožto kariérní politik vlastně nic jiného ani neumí. Morawieckého vystoupení prozradilo, že Polsko je doslova zděšeno tím, jak ruská armáda neustále postupuje, zatímco ta ukrajinská není od 24. února schopna zorganizovat ani jedinou mohutnou protiofenzívu, která by obrátila tok bojů a vývoje způsobem, aby to byla ukrajinská armáda, která začne z vesnic a měst vytlačovat ruskou armádou. To se neděje. Vlastně jsme to neviděli ani jednou, že by ukrajinská armáda někde vytlačila ruskou armádu po těžkých bojích z nějakého města. Západ tak začíná chápat, že to nemusí být zbraněmi, jejich nedostatkem, ale prostě ukrajinské armádě chybí motivace k boji.

Ruský voják na okraji Slavjansku na Donbasu
Ruský voják na okraji Slavjansku na Donbasu

Není překvapením, že po roce 2014 došlo k obrovským změnám v ukrajinské armádě, ale ne v tom smyslu, aby se zvýšila motivace. Původní zkorumpované velení nefunkční ukrajinské armády v roce 2014 nahradilo západní a protiruské velení, které založilo činnost armády na rusofobii. To je velký problém, protože mnoho ukrajinských důstojníků pochází ze smíšených ukrajinsko-ruských rodin. Z toho potom vyplývá velmi nízká motivace k boji proti ruské armádě. Jedinou prokazatelnou motivaci vidíme u členů oddílů Azov, kteří jsou motivováni svým neonacismem a nenávistí k Rusku.

Když se ukazuje, že globalisté skrze Henryho Kissingera vystavují další válce stopku, klesá motivace k válce u ukrajinských vojáků o to více. Fanatismus a rusofobie polského premiéra, který si nechce přiznat, proč Rusko vtrhlo na Ukrajinu, který neví, že 8 let ukrajinská armáda vraždila na Donbasu vlastní ukrajinské obyvatelstvo s ruským etnickým původem, je pouze mementem toho, co se stane, když lid nechá svoji zemi nacifikovat šílenými politiky, jejichž cílem je válka proti Rusku. Polsko je vzorem, ale za ním je v řadě ČR a Slovensko. Nacifikace vede národy Evropy k záhubě.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!