Proč dnes Rusko na Ukrajině (opět) zvítězilo nad Západem?

23.02.2022

Současná situace kolem Ukrajiny opět poukazuje na obrovskou slabost Západu a neschopnost západních tajných služeb a politiků odhadnout cíle a politiku Ruska.

Západní vlády a tajné služby poslední měsíce vedly obrovskou hysterickou mediální kampaň, ve které tvrdily, že Rusko chystá bezdůvodné napadení Ukrajiny a její celkovou okupaci. Přitom se zatím ukazuje, že celou dobu Rusku nejspíše šlo o vyřešení situace kolem války na východní Ukrajině, a že cílem Ruska není celková okupace Ukrajiny, ale ukončení vzájemného zabíjení mezi povstalci a ukrajinskými nacionalisty.

Další dny ukáží podrobnější vývoj, ale již teď je zřejmé, že Západ není ochoten či schopen jakkoliv se reálně postavit proti Rusku. Západní politika je ve své podstatě strašně jednoduchá. Západ (opět) bude bojovat proti Rusku do posledního Ukrajince, ale bez vlastního reálného ohrožení. Zdá se, že cílem USA a jejich spojenců v Evropě je udržovat nepřátelství a napětí mezi Ruskem a Evropou. Nejspíše kvůli zabránění ekonomické spolupráce mezi Evropou a Ruskem, která by ohrozila mocenskou pozici USA. Čekají nás velice zajímavé a nebezpečné roky napětí a rizika dalších konfliktů v Evropě?

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!