Proč platíme díky Babišovi a Fialovi Němcům výpalné? 

08.06.2022

Kdyby Babišova a Fialova vláda pracovala pro lidi, mohli by důchodci jíst kaviár na zlatém podnose, maminky s dětmi mohly létat na Seychely a ještě by zbylo. Tak sakra proč? Kdo za to může?

Možná se někteří zeptají, kde se vzalo toto hausnumero. Samozřejmě z odhadů, protože vlády už dva roky tají, co se za prapodivným hospodařením ukrývá a proč "údajně" dle Fialy a Babiše musíme platit Německu, potažmo Bruselu a USA, odškodné, neboli výpalné!

Několik údajů:

Proč?

Rusko plyn prodá Německu za šest či sedm korun a nám ho prodá za výpalné za 25 - 27 korun!!

Proč?

Rusko prodává plyn Německu za cca 6 - 7 korun. A vláda platí za plyn do zásobníků na zimu už 37 korun jako výpalné!

Proč?

Cena za plyn je z dlouhodobých smluv pro Maďarsko 250 USD/tis. m3 a pro Německo 270 USD/tis. m3. Zato cena v ČR je přes 1 000 USD/tis. m3 a cena stále stoupá!

Proč?

Výrobní cena elektřiny dle Pavla Tykače je 0,15 Kč. My ale za naši elektřinu platíme Německu kolem 11 Kč, protože máme nařízeno poslat ji "účetně" do Německa, tam nám ji zvednou na 11 Kč a my Německu zaplatíme výpalné cca 11 Kč.(Nový zákazník zaplatí při roční fixaci za elektřinu už 11,22 Kč za kilowatthodinu.)

Prý "musíme", tvrdil Babiš se Schillerovou, nyní to tvrdí Fialova pětikoalice! Ale proč?! 

Čeští občané musí platit extrémní účty za elektřinu, dané burzou v německém Lipsku, protože by nám jinak Němci zastavili dodávky plynu. Aspoň to zní z úst vládních představitelů. Jenže... Podle renomovaného experta na energetiku Pavla Janečka jde o naprostý nesmysl. Důvod? Přes Česko teče plyn také do Bavorska, takže by tím Němci odstřihli i vlastní spolkovou zemi. A nemožnost vyvázat se z lipské burzy? "Českou republiku nic nenutí k tomu, aby elektrickou energii prodávala přes lipskou burzu," říká Janeček s tím, že je otázkou, zda má větší moc ve státě česká vláda nebo obchodní zájmy skupiny ČEZ. 

Český stát by se měl v prodeji elektřiny spoléhat sám na sebe, a nikoli na evropský trh. Je absurdní, aby se ceny pro české spotřebitele odvíjely od "pseudotrhu na lipské burze, a aby lidé za to platili extrémní peníze," řekl ibývalý vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Míl v nedělním Otázkách Václava Moravce.

Jan Skopeček (ODS)v pořadu Partie absurditu dohrál do totální zvrácenosti

Ten odmítl konec výpalného na lipské burze s argumentem, že by se nám Němci pomstili a vypnuli by plyn, který od nich nakupujeme. Takže nechtěně přiznal, že skuteční náckové a vyděrači jsou opět Němci a nikoliv Rusové?

Tak kdo českému národu vysvětlí, co se s námi dva roky hraje a proč taháme za krátký konec a platíme a platíme? Navíc platíme stále měsíčně další výpalné Pfizeru, a to už se mlčí, že v dividendách jde ven dalších 300 miliard, ze kterých krmíme Západ - například rakouskou spořitelnu, která si nechala podvodný název Česká spořitelna a desítky miliard ročně posílá do Rakouska!

Prý nás Západ a Brusel dotuje, tvrdí i soudružka Jourová! Jen zapomenou říct, že v jedné položce ano - ale v padesáti položkách proděláváme, a to těžce!

Takže se Česká republika stala krmelcem a slepicí, co snáší zlatá vejce jako výpalné západní Evropě a USA a ještě nás znovu a znovu vydírají? To jsme vážně v roce 1989 chtěli, když jsme cinkali klíči? Co za to mají politici, jako Babiš, Schillerová, Fiala, Rakušan, Pekarová, Jourová a další, kteří v tom jednoznačně jedou?

Mimochodem, v okamžiku, kdy jsme o tom začali kolem roku 2014 psát, stala se Skrytá Pravda dezinformačním médiem, které prý poškozuje Českou republiku, protože tato data lidé nesmějí vědět, jak řvala Witowská na Okamuru!

Sakra, jsme už vážně na likvidaci? A všimli jste si, jak jaderná baba Drábová (bez servítek) najednou drží hubu?

Před dvěma roky jsem napsal tuto přesmyčku a dnes, v roce 2022, se zdá, že je to ještě horší:

Zdá se, že i ti blázni z blázince se z tohoto blázince zblázní!

Zdroj: Petr Pokorný, infokuryr.info/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!