Noční Kyjev. Zelenskyj natočil dosud nejhorší fejk video

21.03.2022

VIDEO: Procházka nočním Kyjevem! Ukrajinský prezident natočil dosud suverénně nejhorší fejk video od počátku války na Ukrajině.

Noční vystoupení před prezidentským palácem v Kyjevě proběhlo před zeleným plátnem a výsledek fotomontáže je tak strašný, že pomalu překryl i obsah samotného vystoupení! Zelenský podle politologů zvažuje kapitulaci a prosí Moskvu o setkání s Putinem! V projevu oznámil, že vyznamenal řádem Hrdina Ukrajiny velitele neonacistických zvláštních oddílů AZOV v Mariupolu! Video je dalším neotřesitelným důkazem, že Petr Fiala nikdy v Kyjevě nebyl a být nemohl!

Celým Telegramem po celý víkend otřásá virální video pátečního vystoupení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který pozdě večer v pátek zavěsil na svůj Instagram nejnovější video s popiskem, že přináší poselství z kyjevské ulice v centru Kyjeva. Video má tak mizernou úroveň chromakey importu do statického obrazu na pozadí, že si toho všimli i obyčejní lidé, kteří do CGI počítačových úprav a deep fake videí vůbec nevidí.

Za zády Zelenského je nejen znovu a opět statický obrázek prázdné ulice, který se ani nepohne, ani větvička na stromech, ale jediný stín, který vrhá jeho postava na zem, je stín z čelního reflektoru ve studiu, který do obrazu vrhá tzv. programatický stín Chroma Shadow. To je jediný CGI trik, který byl použit na zvěrohodnění videa, protože všechno ostatní bylo vypuštěno. Za zády Zelenského není živý obraz, neproblikávají totiž pouliční lampy, nikde se nepohne ani větvička. Neozývají se ani exploze, střelba a výbuchy, které jinak otřásají celým obléhaným Kyjevem, audio stopa je naprosto čistá, ze studia.

https://aeronet.news/video-prochazka-nocnim-kyjevem-ukrajinsky-prezident-natocil-dosud-suverenne-nejhorsi-fejk-video-od-pocatku-valky-na-ukrajine-nocni-vystoupeni-pred-prezidentskym-palacem-v-kyjeve/

Zelenskému tentokrát ani nešel zmrzlý dech od úst, přestože podle meteorologů v Kyjevě v pátek v noci byla teplota okolo -3 stupňů Celsia a Zelenský si vyšel ven jen v tričku a ve vojenské teplákové bundě. Nejhorší částí podvrhu videa je ale teplota barev. Zelenský je totiž nasvícen studiovým reflektorem a září bílého světla, zatímco celou ulici na statické fotografii za zády prezidenta osvětluje typicky nažloutlé světlo pouličních sodíkových lamp. Namířený reflektor na skutečné ulici by změnil barvu pozadí ulice ve směru reflektoru.

Okolí Zelenského by prošlo tzv. normalizací barevné hloubky, odstíny a teplota barev by se srovnala, Zelenský i pozadí by dostalo stejnou teplotu barev. Ve skutečnosti je za Zelenským a i pod jeho nohami koberec zeleného plátna, na který je promítaný statický obrázek noční ulice a ChromaKey Shadow komponenta dopočítává do statického pozadí vržený stín přicházejícího Zelenského. Nemění se však Zelenského teplota barev, je stále osvícen bílým světlem, přestože jeho tělo by mělo mít dále od reflektoru odstín žluté barvy od sodíkových lamp v ulici.

Ukrajina zruší veškerou podnikatelskou daňovou a účetní evidenci, včetně odvodů, cel a DPH

Fotomontáž působí jako pěst na oko a není divu, že ruští blogeři začali na sociální sítě nahrávat vtipná a trollovací videa z vlastní produkce se zeleným plátnem a celé video se Zelenským začalo žít vlastním životem. Jedno takové video máte níže. Jenže tento dosud nejhorší fejk produkce Zelenského štábu ukazuje na kritickou situaci. To hlavní nebylo video a jeho natočení před zeleným plátnem, ale obsah proslovu, protože Zelenský oficiálně požádal Kreml, aby se mohl sejít s Vladimirem Putinem. Válka prý musí skončit a nabídka Ukrajiny je prý na stole.

V projevu prohlásil, že musí být obnovena integrita a jednota Ukrajiny, což je už prakticky dopředu vyloučeno, takže Kreml automaticky nebude mít důvod uskutečnit vrcholnou schůzku obou prezidentů. Jenže podle ruských komentátorů je situace na Ukrajině ve stavu, kdy kyjevský režim je před zhroucením. Zelenský ve videu totiž v úvodu oznámil, že ukrajinský parlament má schválit zákon, kterým se zruší DPH, veškeré odvody, veškerá cla, aby prý zboží ze Západu mohlo na Ukrajinu proudit bez byrokratických blokád.

https://aeronet.news/video-prochazka-nocnim-kyjevem-ukrajinsky-prezident-natocil-dosud-suverenne-nejhorsi-fejk-video-od-pocatku-valky-na-ukrajine-nocni-vystoupeni-pred-prezidentskym-palacem-v-kyjeve/

Toto je podle ruských pozorovatelů krok, který ukazuje na zhroucení ukrajinského státu. Není totiž už možné zajišťovat správu výběru daní, a tak se prostě DPH, odvody i cla zruší. Co nejde již kontrolovat, nemá smysl zákonně vyžadovat. Tím se otevřou dveře pro mohutný a neregulovaných černý obchod na Ukrajině, a to nejen ve směru dovnitř, ale i směrem ven. Zrušení DPH povede k tomu, že bude možné na Ukrajině prát cizí peníze bez jakékoliv kontroly. Tak třeba: Americká firma jako nakoupí "služby" od ukrajinské společnosti, třeba za 1 miliardu USD. Ukrajinská firma inkasuje tento balík peněz a neodvede státu nic.

A ta samá firma potom nakoupí jiné služby a jiné zboží od jiné americké firmy, napojenou na tu první americkou firmu. Tím se peníze vyperou a vrátí se zpátky do USA jako naprosto čisté peníze z obchodu s Ukrajinou, která tak moc potřebuje pomoc. Bez zapojení DPH, cel a odvodů na Ukrajině se z ukrajinských eseroček a akciovek stanou nejvýkonnější pračky peněz na světě, a to s naprosto nejlacinějším provozem, protože z těchto praček nebude potřeba Ukrajině odvádět cla, odvody a hlavně ani DPH. Panečku, to je holomajzna! Připravil jsem pro vás celé otitulkované video Zelenského projevu, ale pokud nemáte čas na shlédnutí videa, přepis je tady:

Projev Volodymyra Zelenského na zeleném plátně

Dobrý večer všem.

Obvykle jsme v takové dny říkali: "Přišlo jaro". Nyní však říkáme: "Přišla válka". Ale my rozhodně všechny porazíme, ať se děje, co se děje. Protože jsme svobodní lidé svobodné země. Dnes vládní představitelé vypracovali rozhodnutí o plném restartu celní služby. Náklad pro naši obranu, pro naše lidi se bude na Ukrajinu dovážet tak snadno, jak to fyzikální zákony dovolí. Zrušíme celou byrokracii, veškeré papírování, DPH, veškerá cla. Cíl je jasný - zabránit tomu, aby lidský faktor bránil rychlému zásobování zbožím, kterého je teď opravdu potřeba.

Předseda Nejvyšší rady Ukrajiny Ruslan Stefančuk a profilové výbory pracují na tom, aby zajistily podporu lidoveckých poslanců pro tyto novinky. Zdůrazňuji: toto rozhodnutí je nezbytné pro obranu státu, pro zajištění normálního života během válečného stavu. Vyzývám některé poslance, aby o této otázce nespekulovali, protože je to ku prospěchu našeho státu, nikoli vlády nebo opozice. Musíme všichni společně pracovat v zájmu naší Ukrajiny, našeho lidu.

Další důležitou oblastí práce vlády je pomoc Ukrajincům, kteří byli nuceni opustit své domovy kvůli válečným akcím. Pověřil jsem kabinet ministrů, aby vypracoval komplexní program podpory těchto lidí, našich občanů. Všem, kteří kvůli válce přišli o domov. Obrysy tohoto programu již máme. První složkou jsou finance. Státní podpora pro všechny vysídlené osoby. Dospělé i děti. Státní podpora pracovních míst pro tyto lidi - tam, kde se dočasně zdržují. Tak, aby každý člověk, každá rodina měla základ pro život. Druhou složkou je bydlení. Vláda právě teď připravuje konkrétní návrhy na bydlení pro vnitřně vysídlené osoby. A také organizuje obnovu zničených obydlí po válce. Třetí složka je neméně důležitá. Jde o podporu rodin, které ubytovaly lidi z oblastí bojů nebo dočasné okupace. Minimálně jim budou hrazeny náklady na komunální služby, spojené s pobytem vnitřně vysídlených osob.

Premiér Ukrajiny Denys Šmyhal brzy vysvětlí všechny podrobnosti takového komplexního programu na podporu našich občanů. Byl zřízen koordinační štáb, který bude upravovat veškeré otázky, spojené s dodávkami humanitární pomoci na Ukrajinu. Pod vedením vedoucího kanceláře prezidenta Andrije Jermaka se uskutečnila schůzka s ukrajinskými velvyslanci s cílem zintenzivnit dodávky humanitárního zboží na Ukrajinu, především na pomoc vnitřně vysídleným osobám. Zároveň jsem pověřil vládu, aby společně s Mezinárodním výborem Červeného kříže poskytla pomoc těm našim občanům, kteří se po 24. únoru ocitli v zahraničí a potřebují pozornost našich státních i mezinárodních organizací.

Dnes bylo na Ukrajině otevřeno sedm humanitárních koridorů. Šest v Sumské oblasti, jeden v Doněcké oblasti. Z obléhaného Mariupolu bylo evakuováno více než 9 000 lidí. Celkem bylo humanitárními koridory zachráněno více než 180 000 Ukrajinců. Byly dodány stovky tun základních produktů. Okupanti však nadále blokují dodávky humanitární pomoci do obléhaných měst ve většině oblastí. Jedná se o zcela záměrnou taktiku.

Mají jasný rozkaz udělat naprosto vše pro to, aby se humanitární katastrofa v ukrajinských městech stala pro Ukrajince "argumentem" pro spolupráci s okupanty. Jedná se o válečný zločin. Budou za to hnáni k odpovědnosti. Na 100%. Každý ruský představitel, který takový rozkaz vydá, a každý ruský voják, který takový rozkaz vykoná, bude identifikován. A dostane povinnou jednosměrnou letenku do Haagu. Do města, kde sídlí Mezinárodní trestní soud.

Divadlo v Mariupolu bylo ve skutečnosti velícím centrem oddílů AZOV
Divadlo v Mariupolu bylo ve skutečnosti velícím centrem oddílů AZOV

V Mariupolu jsou zachraňováni lidé z trosek okupanty zničeného činoherního divadla, kde se civilisté ukrývali před ruským ostřelováním a bombami. Na povrchu je již více než 130 lidí. Někteří z nich jsou bohužel vážně zraněni. O mrtvých však v tuto chvíli nejsou žádné informace. Díky odvaze a profesionálnímu výcviku ukrajinských ozbrojených sil byly okupační síly zastaveny téměř ve všech směrech. Těžké boje v Charkovské oblasti - zvláště těžké v okolí Izyumu.

Ruské jednotky tam již vyhnaly lidi z výcvikových středisek. Absolutně nepřipravený kontingent. Lidé, kteří nevydrží ani půl hodiny v boji. Kyjevská oblast, Sumská oblast, Černihovská oblast, jih našeho státu, armáda zastavila okupanty. Původní plán ruské armády na obsazení našeho státu selhal. A zdá se, že nevědí, co by nám ještě mohli udělat. Zdá se, že jejich vojenští velitelé nejsou schopni svému politickému vedení nabídnout nic jiného než krutou a chybnou taktiku, jak nás vyčerpat, jak vyčerpat Ukrajinu.

Nic než neustálé údery na civilní obyvatelstvo, mírová města, lidi, děti, rakety, letecké bomby, ostřelování z "Gradů", "Uragánů". Nic než ničení nevojenské infrastruktury, obytných domů, nemocnic, škol, kostelů. Ale tato taktika jejich armády jen zhoršuje situaci ruského státu. Vede k novým a novým ničivým sankcím. Povzbuzuje nové členy, aby se připojili k naší protiválečné koalici. Umožňuje nám sjednotit i ty státy, které se vždy snažily zůstat neutrální, aby vyvíjely tlak na Rusko. Proto jsou jednání o míru, o bezpečnosti pro nás, pro Ukrajinu - smysluplná, spravedlivá a neprodlená - jedinou šancí pro Rusko, jak snížit škody z vlastních chyb. Na jednání jsme vždy trvali. Vždy jsme nabízeli dialog, nabízeli řešení pro mír. Nejen během 23 dnů invaze.

A chci, aby mě teď všichni slyšeli, zejména v Moskvě. Je čas se sejít. Je čas si promluvit. Je čas obnovit územní celistvost a spravedlnost pro Ukrajinu. Jinak budou ztráty Ruska tak obrovské, že se z nich nestačí vzpamatovat ani několik generací. V souvislosti s výročím záboru Krymu dnes v Moskvě zaznělo mnoho slov. Konalo se velké shromáždění. A já chci věnovat pozornost jednomu detailu.

Uvádí se, že celkem se do shromáždění v ruském hlavním městě zapojilo asi 200 tisíc lidí. Na ulicích 100 tisíc, na stadionu asi 95 tisíc. Přibližně stejný počet ruských vojáků se podílel na invazi na Ukrajinu. Jen si představte 14 tisíc mrtvol a desítky tisíc zraněných a zmrzačených lidí na tom stadionu v Moskvě. Tolik už je ruských ztrát v důsledku této invaze. To je cena za válku.

Za něco málo přes tři týdny. Válka musí skončit. Návrhy Ukrajiny jsou na stole. V příštích dnech budu nadále apelovat na národy světa, aby vyzvaly k míru pro Ukrajinu.

Můj apel na švýcarský lid je před námi, na lid a stát. V plánu jsou také apely do Izraele, Itálie a Japonska. Svět slyší na stanovisko Ukrajiny. Svět podporuje naše obránce, obránce Ukrajiny. Dnes chci vyjádřit upřímnou vděčnost každému obránci našeho silného Mariupolu. Našemu hrdinnému městu, které prožívá největší zkoušku ve své historii, v historii Ukrajiny. 36. samostatné brigádě námořní pěchoty. 501. samostatný prapor námořní pěchoty. 1. samostatný prapor námořní pěchoty. 12. brigáda Národní gardy.

A samostatný oddíl zvláštního určení "Azov". Jsem vděčný každému z našich obránců Mariupolu. Jsem vděčný každému, kdo brání Ukrajinu. Také jsem se na žádost vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny rozhodl udělit titul Hrdina Ukrajiny: Plukovníku Baranjuku Volodymyrovi Anatolijovyčovi, veliteli 36. samostatné brigády námořní pěchoty. A majoru Prokopenkovi Denisu Hennadijovyčovi, veliteli samostatného oddílu zvláštního určení "Azov". Za odvahu, za účinné akce k odražení nepřátelských útoků, za obranu města hrdiny Mariupolu.

Sláva všem našim hrdinům!

Sláva Ukrajině!

Překlad: -VK-

Zelenský točí virtuální videa z Kyjeva už od 26. února a stejnou virtualizací prošlo i setkání s premiéry 3 evropských zemí

Jak sami vidíte, ukrajinské vedení už vydává propagandistická stanoviska a prohlášení ve stejném duchu jako Hlavní stan Vůdce v Berlíně v dubnu 1945. Projevy plné pomatených nesmyslů o vítězném tažení, záplava propagandy a slov o vítězství ve chvíli, kdy prezident uprchl do Polska a své projevy jako v Kyjevě natáčí v polském studiu za pomoci západních asistentů. Toto video je důkazem, že premiér Petr Fiala ani další dva premiéři ve skutečnosti žádným vlakem do Kyjeva nejeli a nedojeli, protože v Kyjevě už Zelenský není od 26. února, kdy byl evakuován přes Lvov do Polska.

Jeho současné umístění je stále neurčité a neznámé, podle ruských novinářů operuje ruská rozvědka na území východního Polska, kde byla zaregistrována vysoká aktivita amerických mobilních telefonů iPhone, které patří zaměstnancům amerického ministerstva zahraničí. Natáčení na zelené plátno je jednou z cest, jak udržet morálku ukrajinské armády, která však klesá každým dnem. Fejkovým videím už ukrajinští vojáci nevěří. Prezident utekl z Ukrajiny, a to je pro ně už jasný signál blízkého konce. Podle informací ruských ozbrojených sil kapitulovalo celé velení 14. motorizované dělostřelecké brigády Ozbrojených sil Ukrajiny v Kopilovském regionu u Kyjeva. Ukrajinská armáda je obklíčena na Donbasu i u Kyjeva a Charkova.

Brána kasáren Azovu nedaleko Mariupolu
Brána kasáren Azovu nedaleko Mariupolu

Mezitím vedení NATO oznámilo, že nepřijme návrh Polska na vyslání mírových sil NATO na Ukrajinu, protože pro návrh tohoto kroku není v alianci podpora od nikoho z dalších členů. Stejně tak prý nepřichází v úvahu ani konvoje NATO s dodávkami zbraní Ukrajině. Kyjev si musí převzít zbraně na hranicích, musí si je přeložit na své vlaky a kamiony a po Ukrajině si musí tyto zbraně distribuovat sám. A to je první známka štěpení NATO, dámy a pánové. Začíná se ukazovat, že uvnitř NATO se rodí Aliance Trojmoří, skupina zemí NATO, která vytvoří odštěpenou alianci pod velením Pentagonu, a to úplně mimo velení NATO. A které země to jsou?

Česká republika, Slovensko, Polsko a Pobaltské státy. Teoreticky Slovinsko. Rumunsko a Bulharsko jsou zatím s otazníkem. Kdysi ambiciózní Rumunsko je vyděšeno z ruské armády, operující kousek vedle v Podněstří, a Bulharsko se zatím příliš nehrne do pomáhání Ukrajině. Každopádně Američané mají v NATO již svoji alianci všehoschopných 3 států ze skupiny V4 a k tomu ještě Baltské státy. Takže zatímco NATO se bude držet zpátky, předáci států Trojmoří v čele s Fialovým náčelníkem a jeho kumpány z Polska a ze Slovenska budou bubnovat na válečné bubny a nasunovat americké radary a rakety do východní Evropy pod rouškou ruské hrozby na Ukrajině.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!