Biden byl vyzván, aby poslal válečné lodě do Černého moře

07.11.2021

Dva američtí válkychtiví republikánští kongresmani Mike Rogers a Mike Turner vyzvali prezidenta Joe Bidena, aby za účelem ochrany Ukrajiny "rozvinul vojenskou přítomnost USA v Černém moři", a také poskytl Kyjevu vojenskou podporu. Informoval o tom portál Defense News s odvoláním na dopis zákonodárců.

"Odůvodnili to nepodloženým tvrzením o údajném nedávném soustředění ruských vojsk na ukrajinské hranici, a proto vyzývají americkou administrativu, aby podnikla neodkladná a rychlá opatření na poskytnutí pomoci Ukrajině v podobě výzvědných údajů a zbraní," uvádějí v dopise kongresmani.

Rogers a Turner kromě toho vyzvali, aby za účelem "zastrašování" Ruska byla "rozvinuta vojenská přítomnost USA v Černém moři":

"Kromě toho vás naléhavě vyzýváme, abyste neodkladně prozkoumal otázku patřičné vojenské přítomnosti USA v regionu a zahájil náležitá opatření pro výměnu výzvědných údajů mezi USA a Ukrajinou s tím, aby bylo zabráněno dalšímu vyostření situace," dodali kongresmani.

Již dříve list The Washington Post s odvoláním na vlastní zdroje oznámil, že řada amerických a evropských úředníků je znepokojena údajným "obnovením zvyšování početního stavu ruských vojsk" u hranic s Ukrajinou. V příspěvku se podotýkalo, že jsou tyto přesuny zaznamenávány zejména v posledních týdnech, a to poté, co Rusko ukončilo rozsáhlá společná vojenská cvičení Západ 2021 s Běloruskem.

Americký portál Politico zveřejnil 2. listopadu "satelitní fotografie", které, jak tvrdí, dokládají rozmístění ruských vojáků "na hranici s Ukrajinou" - ve Smolenské oblasti, která však s Ukrajinou ani nehraničí!! V příspěvku se přitom tvrdilo, že snímky ukazují soustředění tankových jednotek, dělostřelectva a pěchoty v okolí města Jelňa ve Smolenské oblasti, která hraničí jenom s Běloruskem!

Ministerstvo obrany Ukrajiny později prohlásilo, že nemá žádné zprávy o soustředění ruských vojsk u svých hranic. Vojenský resort vyslovil předpoklad, že "fakta soustřeďování skupin ozbrojených sil Ruské federace v ukrajinském směru, která byla zveřejněna v médiích a na internetu, jsou prvkem speciálních informačních a psychologických akcí, a jsou v podstatě naplánovanými opatřeními v rámci přesunu vojsk po ukončení cvičení". Tajemník rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexej Danilov rovněž prohlásil, že se žádná aktivita ruských vojsk u ukrajinských hranic nekoná.

Ministerstvo zahraničí RF vyvrátilo zprávy západních médií o tom, že Rusko údajně přesunuje vojska ke hranici s Ukrajinou. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že Rusko přesunuje vojska v rámci vlastního území a dle vlastního uvážení. Podle jeho slov to nikoho neohrožuje a nemělo by nikoho znepokojovat.


Zdroj: cz.sputniknews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!