Roztržka mezi Prigožinem a Gen. štábem se vyostřila

21.02.2023

Šéf PMC Wagner Group v emotivní hlasové nahrávce obvinil ruské generály z napomáhání nepříteli v důsledku sabotování dodávek munice pro jeho jednotky "Wagnerovce"!

Prigožin šokujícími slovy popsal, co probíhá v Generálním štábu, jak nikdo nechce Prigožinovi nic poskytnout, zatímco na frontě umírá dvakrát tolik Rusů, protože PMC Wagner nemá munici, kterou by mohl tlumit útoky nepřítele! Skandálem se už zabývá i ruský tisk a vypadá to jako dokonalá bouře a záminka Kremlu pro obrovské čistky v Generálním štábu!

Situace okolo nedostatku munice v jednotkách soukromé žoldácké organizace PMC Wagner Group začíná nabírat neuvěřitelné obrátky. Tisková služba Concord Group, která spadá pod PMC Wagner Group a slouží jako tiskový outlet pro Jevgenije Prigožina, přinesla v pondělí 20. února výbušný audio záznam s výroky Jevgenije Prigožina na adresu Generálního štábu Ruské armády. Záznam je přeložen do češtiny a video máte níže.

Prigožin si už nebral servítky a tentokrát naplno popsal, jaké sabotáže probíhají v generálním štábu proti Wagnerovcům, které stojí na frontě dvakrát více životů operátorů PMC Wagner a rovněž ruských vojáků, kterým Wagnerovci kryjí záda. Prigožin barvitě vylíčil, jak naráží na nepřekonatelnou zeď a nikdo z generálního štábu mu nechce poslat munici.

Video: https://aeronet.news/video-roztrzka-mezi-jevgenijem-prigozinem-a-generalnim-stabem-ruske-armady-se-dramaticky-vyostrila-sef-pmc-wagner-group-v-emotivni-hlasove-nahravce-obvinil-generaly-z-napomahani-nepriteli/

Prigožin proto načerno a potají tahá a loudí munici od Ruské armády, od nižších generálů, kteří si cení toho, co PMC Wagner dělá na samém čele fronty a tím chrání životy ruských vojáků, kteří by čelo fronty nezvládli. Takže ze zásob pro oddíly ruských vojsk dostávají Wagnerovci příděly munice pro operace, de facto výměnou za to, aby do těch operací nemuseli pravidelná armáda.

Je to forma tiché dohody. Jenže, spotřeba munice je tak obrovská na frontě mezi Bachmutem a Severskem, že Wagnerovci potřebuji mnohem více munice, ale oficiálně od generálního štábu nic nedostávají. A Prigožin se dozvěděl, že se musí nejprve omluvit někomu nahoře, v Moskvě, ale Prigožin neví, komu by se měl, a za co omluvit. Ovšem všichni zodpovědní mu říkají, že se musí omluvit, a až se omluví, munici dostane.

Sabotování válečného úsilí Wagnerovců ze strany generálů v podobě blokování dodávek munice se již dostalo na přední stránky ruských novin

Skandál se dostal již na titulní stránky ruského tisku a list Kommersant o tom informoval jako první. Na sociálních sítích v Rusku propuklo Boží dopuštění a lidé volají po odvolání celého Generálního štábu v čele s Valerijem Gerasimovem za vlastizradu. Celé je to neuvěřitelně podivné, protože Prigožin je osobní přítel Vladimira Putina a jeho levá ruka, takže se nechce ani věřit, že by někdo Prigožinovi takto házel klacky pod nohy. Jenže pravdou je, že Prigožin je opravdu maximálně vytočený a takhle vytočeného ho ještě nikdo neviděl. Pojďme si tedy ocitovat, co v prohlášení Prigožina vlastně zaznělo:

Děkujeme Žeňovi Poddubnému za to, že téma munice pozvedl na úroveň, na které by mělo být slyšet. Vyzkoušel si to na vlastní kůži. Sám vidí situaci na vlastní oči, takže je mu to jasné a je na špici všech problémů, které dnes máme.

Otázky, které jsem položil ohledně munice, bohužel zůstávají zcela nevyřešeny. Je to vážnější problém ale země má munici, už se nejednou vyjádřili, průmysl dosáhl potřebných objemů a dodávají to, co země potřebuje. Navíc nikdo nečekal, že se jim podaří tak rychle vyřešit všechny stávající problémy a udělat něco, co se za posledních 80 let nedělalo v takovém objemu nikde na světě. A já znám sklady, znám čísla šarží, znám čísla krabic, vím přesně, kde se munice nachází, a vím co je to za munici, ale nemohu tento problém vyřešit.

Přes všechna moje spojení se vše potápí a zasekává, žádná rozhodnutí se nedělají. Generálové, důstojníci na vojenských velitelstvích v různých funkcích pomáhají se vším, co mohou, snaží se, vzdorují, někdy porušují vojenské zákony, aby nám dodali další munici, kterou tak zoufale potřebujeme. Nikdo netuší, kde se berou limity, jaké jsou postupy, jak je získávají. Nikdo neví, jak se podepisuje ten či onen dokument. Všichni kývnou někam nahoře, ukazují prstem nahoru a říkají, že víte Jevgeniji Viktoroviči, máte tam těžký vztah, kříží prsty, ukazují prstem nahoru, koulí očima, a proto se musíte jít omluvit a přiznat, pak vaši bojovníci dostanou munici.

Před kým si mám sypat popel na hlavu? Komu se mám omluvit? 140 milionům Rusů? Řekněte mi, prosím, komu se mám omluvit, aby moji kluci byli zabíjeni o polovinu méně než dnes. Každý den je zabito dvakrát tolik vojáků PMC Wagner, a nejen z mých jednotek, ale i mužů z jiných vojenských jednotek, které nemůžeme pokrýt kvůli naprostému hladu po nábojích, které nedostáváme, ale ve skladech jsou. Někdo tam sedí a kříží si prsty a podle svého chápání, podle nálady se rozhoduje, zda nám dá munici, nebo ne.

Ve stejnou chvíli zemře člověk. Leží v zákopu a zasáhne ho nepřátelský granát. Nemůžeme zastavit nepřátelské dělostřelectvo, protože na to nemáme prostředky. Ten konkrétní muž má utržené dvě nohy nebo dvě ruce, ta konkrétní žena, dcera, syn nebo matka přijde o svého milovaného člověka. Dáme ho do zinkové rakve a odvezeme na hřbitov, abychom ho pohřbili. Nemáte svědomí, abyste přestali srát jako moucha na sklo a přestali dělat intriky. Každý den se sepisují žádosti (o munici) podle dohodnutých předpisů a předávají se příslušným úřadům, ale pak už nikdo neví, kdo má dát jako odpověď a kam má jít. Moje snaha zatím jak se zdá zatím nestačí.

Tihle kluci nešli do války za Prigožina, šli do války za vlast. A celá výhoda toho Prigožina je v tom, že mu důvěřují, dokázal je zorganizovat a viděli ho jako jednoho z nich, jednoho z těch, kteří v této válce potřebují vítězství. Když pak skupině velel armádní generál Surovikin, bez ohledu na to, kolik bylo kolem toho drbů, najednou byly i dobré vztahy. Setkávám se s ním jen tehdy, když přijede na frontu, nebo v otázkách, které na něho mám, když mu volám. A vždy jsem se dovolal. S municí jsme neměli žádný problém. A průmysl stále skřípe u těch, kteří nám brání vyhrát tuto válku, pracují přímo, absolutně přímo pro nepřítele! Pomáhají nepříteli zlomit páteř Ruska! Máme tradici, že Rusové umírají, ale nevzdávají se. A Rusové umírají.

Umírají za svůj domov a svou vlast. A polovina z nich umírá proto, že někteří vojenští funkcionáři nechtějí zvednout zadek a pochopit, že to není rozmar, člověk by neměl být rozmarný, když je země v nebezpečí. Nikoho neobviňuji a nechci nikoho z ničeho obviňovat. Jen říkám, abyste zanechali svých rozmarů. Opusťte své zásady a dejte mi munici. Neotírám si svůj nos o to, že sedíte u snídaně, oběda a večeře na zlatém podnose, a posíláte své dcery, vnučky a vnuky odpočívat do Dubaje. Nevyhýbám se ničemu v době, kdy na frontě umírá ruský voják. Prostě žádám jen o munici! To není extremistické prohlášení, ani snaha někoho urazit. Omlouvám se, pokud je něco špatně. Dejte mi munici ve správném množství, které je ve skladech.

Záznam prohlášení Jevgenije Prigožina

Nevraživost mezi Gerasimovem a Prigožinem zřejmě dosáhla svého vrcholu v důsledku úspěchů Wagnerovců u Soledaru

Všimněte si, jak Prigožin v prohlášení vyzdvihl generála Sergeje Surovikina jako profesionála, aniž by jmenoval toho, kdo ho později na pozici velitele SVO operace vystřídal. Ano, náčelník generálního štábu Valerij Gerasimov. Prigožin nechtěl nikoho jmenovat z hlediska kritiky a negativního postoje, ale bylo naprosto jasné každému, kdo nahrávku slyšel, že ten Prigožinův vztek je mířený právě na Gerasimova.

Ten je prohlášený tím, že má odpor k Putinově doktríně ze Sýrie. Syrská doktrína poprvé v ruské historii vojenství nasadila do operací soukromé žoldáky, a to právě PMC Wagner. Gerasimov má proti tomuto způsobu moderního pojetí války extrémní odpor a mezi Prigožinem a ním prý panuje naprosto extrémní napětí. A Gerasimova o to více štve, jakých výsledků Wagnerovci dosahují, na rozdíl od regulérní Ruské armády, které šéfuje právě Gerasimov.

Valerij Gerasimov, náčelník generálního štábu Ruské armády
Valerij Gerasimov, náčelník generálního štábu Ruské armády

Celé to vypadá jako dokonalá bouře, která má smést z vedoucích křesel některé generály v Generálním štábu. Mohla by to být nachystaná záminka pro čistku mezi generály, kterou naplánoval Vladimir Putin, ale potřebuje k tomu záminku. A sabotáž válečného úsilí premiantů z PMC Wagner Group by mohla být sakra velkým důvodem pro vyházení některých generálů.

"Nasrání" Rusů na sociálních sítích by se dalo doslova krájet, takže to spíš připomíná dokonalou bouři s cílem nasměrovat ji na Generální štáb. Samozřejmě to by byla ta lepší varianta. Ta horší by byla v tom případě, kdyby tohle sabotování bylo autentické a přicházelo na příkaz Kremlu jako cesta, jak velmi výrazně zpomalit postup ruské armády na frontě s cílem prodloužit válku a vyčerpat jak lidský potenciál v řadách AFU, tak i zbraňové rezervy zemí NATO v Evropě. Tuto variantu ale nelze vyloučit.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!