Ukrajinští vojáci uvěznění v tancích se vzdávají do zajetí

04.12.2022

Ukrajinští vojáci uvěznění ve vlastních tancích se vzdávají tak, že jedou pomalu s odvrácenou hlavní děla, a pak vyťukávají zevnitř signál SOS, řekl v rozhovoru ruský rozvědčík z jednotky speciálního určení Západního vojenského okruhu v obci Novosjolovskaja v LLR.

Podle jeho slov ruští vojáci osvobozují posádky tanků a všech bojových obrněných vozidel, ve kterých jsou ukrajinští vojáci poté, co nastoupí do své obrněné techniky zvenčí úmyslně uzavařeni.

"Bylo tedy ze strany velících důstojníků uděláno všechno, aby posádka nemohla vozidlo opustit. Dělali z nich nedobrovolné kamikadze," podotkl vysvětlující rozvědčík. "Posádky po tomto zjištění přestaly bojovat a snažily se přežít. Mnohé posádky obrněných vozidel a tanků - viděl jsem to na fotografiích i na vlastní oči - obracejí věž hlavní dozadu, přijíždějí pomalu na naše pozice, zastavují se a vypínají motor. Z tanku jsou slyšet výkřiky a údery. Tři krátké - tři dlouhé - tři krátké, tedy signál SOS. Naši technici je pak odtamtud vytahují," dodal ruský rozvědčík.

Rozvědčík dodal, že ukrajinští tankisté uvěznění ve svých tancích zpravidla nebojují, protože chápou, že by to pro ně byla jistá smrt.

Zástupce gubernátora záporožského regionu Jevgenij Balickij dnes oznámil, že ruští vojáci hájí pozice v Záporožské oblasti a zabraňují pokusům o prolomení obrany ještě bojujícími ukrajinskými jednotkami.

Včera vyvrátil Balickij informaci z ukrajinských médií o dobytí obce Polog a o evakuaci obyvatel a správ obcí Michajlovka a Vasiljevka.

"Naši obránci hájí své pozice, zabraňují všem pokusům o prolomení obrany a jsou připraveni v jakékoliv chvíli přejít do útoku, dostanou-li k tomu rozkaz. Všechny naše města a obce v blízkosti fronty žijí normálním životem, pracují tam administrativy, školy a nemocnice. Jsme ve své zemi a tu budeme všemi prostředky bránit," napsal úředník na svém kanálu na Telegramu.

Zdroj: cz.sputniknews.com/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!