USA stále agresivnější. Jaderné ponorky RF u pobřeží USA

29.01.2022

Na pozadí jasně agresivního postoje USA vůči Rusku se objevily informace, že u pobřeží Spojených států se mohou nacházet nejméně dvě ruské jaderné ponorky nesoucí jaderné zbraně. Podle některých zpráv se jedna z ruských ponorek nachází poblíž východního pobřeží Spojených států, zatímco druhá je u západního pobřeží Spojených států a pravděpodobně v arktických vodách se údajně nachází další ruská ponorka.

Situace ve vztazích mezi USA a Ruskem je extrémně napjatá. Přitom - i přes snahu Ruska řešit problém diplomacií - se tomu Spojené státy nejen vyhýbají přechodem na stále agresivnější opatření, ale také ohrožují Rusko přesunem svých dalších jednotek do východní Evropy a k ruským hranicím. Pravděpodobně z tohoto důvodu jsou ruské jaderné ponorky ve službě u pobřeží Spojených států a připravují se okamžitě reagovat na jakékoli provokace z Washingtonu.

"Odhaduje se, že ruské ponorky se nacházejí u západního a východního pobřeží Spojených států. Vzhledem k jejich tajnosti možná Pentagon ani neví, kde se přesně nacházejí. Je více než pravděpodobné, že v Arktidě, hluboko pod ledem, může být další ruská ponorka," uvádějí armádní novináři Sina.

Dnes je nemožné potvrdit nebo vyvrátit tyto údaje, protože ruské jaderné ponorky nesoucí jaderné zbraně jsou skutečně ve službě jak v Pacifiku, tak v Atlantském oceánu, pravděpodobně ne více než tisíc kilometrů od pobřeží USA.

Rusko také poslalo do Baltického moře dvě desítky válečných lodí, aby zastrašovaly NATO

Je to odpověď na provokace NATO. Větší část z těchto lodí má taktické zbraně a je schopná v průběhu  několika minut přesně udeřit na klíčové vojenské základny NATO na území Evropy. V současnosti se tato skupina více než dvaceti ruských válečných lodí nalézá ve vodách Baltického moře. V nejbližším čase začnou ukazovat Západu svoji připravenost na konfrontaci, pokud NATO nepřeruší provokace ve vztahu k Rusku.

Ruské vojenské loďstvo bude plnit konkrétní praktické válečné úkoly, zejména ničit nadvodní, ponorné a vzdušné síly. To ukazuje na fakt, že ruská strana je připravená demonstrovat Západu pozici síly.

Dvacet válečných a dalších lodí opustily své stálé základny a vyjely do určených rajonů Baltického moře, aby vyplnily úkoly v rámci plánovaných opatřeních bojové připravenosti - sděluje tisková služba západního vojenského okruhu.

Několik zemí NATO se rozhodlo poslat do Baltického moře své válečné lodě, aby vzdorovaly a vytvořily ještě větší napětí u ruských hranic. Je však zřejmé, že ruská flotila, která vyjela na cvičení, donutí Alianci ustoupit.

Zdroj: novarepublika.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!