Rusko zničilo arzenál Ukrajiny v Dněpropetrovské oblasti

29.05.2022

Vysoce přesné rakety dlouhého doletu ruských leteckých sil zničily velký arzenál ozbrojených sil Ukrajiny ve skladové oblasti jednoho z podniků ve městě Krivoj Rog v Dněpropetrovské oblasti. Informoval o tom oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Během dne vysoce přesné střely zasáhly tři velitelská stanoviště, 25 oblastí koncentrace živé síly a vojenské techniky, dvě dělostřelecké baterie v palebných postaveních. Bylo zlikvidováno odpalovací zařízení protiletadlového raketového systému Osa-AKM v oblasti obce Nikolajevka v Doněcké lidové republice, radarová stanice pro detekci a sledování vzdušných cílů v oblasti obce Boguslavka v Charkovské oblasti, pět skladů zbraní v oblasti obcí a měst Krasnogorovka a Pokrovskoje v Doněcké lidové republice, Severodoněck v Luhanské lidové republice a Bezrukov v Charkovské oblasti.

Operačně-taktické letectvo a bezpilotní letouny zasáhly dvě velitelská stanoviště a také 53 oblastí koncentrace živé síly a vojenské techniky. V důsledku ruských leteckých úderů bylo zlikvidováno více než 300 nacionalistů a až 50 kusů vojenské a speciální techniky ozbrojených sil Ukrajiny.

Ruské systémy protivzdušné obrany v oblasti obce Novogrigorovka v Dněpropetrovské oblasti sestřelily jeden letoun Su-25. Čtyři ukrajinské letouny byly zničeny v oblasti měst a obcí Malyje Prochody, Pitomnik v Charkovské oblasti, Miroljubovka v Dněpropetrovské oblasti a Nižňaja Krynka v Doněcké lidové republice. V oblasti obce Malaja Kamyševacha v Carkovské oblasti byla zachycena ukrajinská raketa vícenásobného odpalovacího systému Smerč.

Raketové jednotky a dělostřelectvo zasáhly 62 velitelských stanovišť, 569 oblastí koncentrace živé síly a vojenské techniky a také 52 pozic dělostřeleckých a minometných jednotek ukrajinských nacionalistů.

Zdroj: cz.sputniknews.com 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!