RF varuje před útokem pod falešnou vlajkou na cizí  diplomaty

20.03.2022

Informace o údajných plánech poskytl ukrajinský zpravodajský důstojník, který se ruským silám vzdal. Velení ruské armády tvrdí, že odhalila spiknutí ukrajinských tvrdých nacionalistických skupin s cílem zaměřit se na diplomatická zařízení USA a dalších západních zemí v ukrajinském městě Lvov. Zjištěné informace oznámil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov během sobotního brífinku pro média.

Washington a mnoho dalších západních států přesunulo zaměstnance svých ambasád do Lvova krátce předtím, než Rusko minulý měsíc zahájilo vojenskou intervenci na Ukrajinu. Město, považované za semeniště ukrajinského nacionalismu, leží asi 500 km od hlavního města Kyjeva a pouhých 50 km od polských hranic.

Informace o údajném spiknutí poskytl důstojník Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU), který se podle Moskvy dobrovolně vzdal ruským silám.

"Důstojník se přímo podílel na organizování a výcviku sabotážních a teroristických skupin pro práci v oblastech osvobozených od nacionalistů," uvedl úředník.

Důstojník poskytl ruské armádě seznam agentů SBU a dalších osob, zapojených do zmíněných aktivit, a poskytl informace o údajném spiknutí, zaměřeném na diplomatická zařízení, tvrdil Konašenkov.

"Důstojník mluvil o plánovaných teroristických činech ve Lvově proti zaměstnancům a zařízením diplomatických misí spravovaných USA a dalšími západními státy. Rád bych zdůraznil, že kyjevský režim si je plně vědom plánů nacionalistů, ale nedělá nic, aby jim zabránil," prohlásil Konašenkov.

Konečným cílem údajných útoků je obvinit z nich Moskvu, aby pak následně byly tyto incidenty využity jako páka k dotlačení zemí NATO na poskytnutí více zbraní a vytvoření dlouho žádané "bezletové zóny" nad Ukrajinou, prohlásil úředník.

Zdroj: rt.com/russia

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!