Rusko zakázalo vstup do země vysokým představitelům USA 

19.04.2021

Rusko zakazuje vstup do země bývalému poradci prezidenta USA pro národní bezpečnost Johnu Boltonu a stejně tak i bývalému řediteli CIA Robertu Woolseymu. Informace byla zveřejněna dnes ve zprávě ruského Ministerstva zahraničí.

Ministerstvo přijalo takové rozhodnutí jako reakci na sankce, které USA uvalily na oficiální představitele Ruska 2. března.

"Bylo zakázáno vstoupit na ruské území Johnu Boltonovi, bývalému poradci prezidenta USA pro národní bezpečnost a stálému zástupci při OSN Robertu Woolseymu, bývalému řediteli CIA," uvádí se ve zprávě.

Do Ruské federace mají dále zakázán vstup Merrick Brian Garland, generální prokurátor USA, Michael D. Carvajal, ředitel Federálního úřadu pro věznice, Alejandro Nicholas Mayorkas, ministr vnitřní bezpečnosti USA, Susan Elizabeth Riceová, poradkyně prezidenta USA pro oblast vnitřní politiky, bývalá stálá představitelka při OSN a poradkyně pro národní bezpečnost, Christopher Asher Wray, ředitel FBI a Avril Danica Hainesová, ředitelka tajných služeb USA.

Rusko vyhostí 10 amerických diplomatů

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov uvedl, že Rusko navrhne 10 americkým diplomatům působících v Rusku, aby opustili zemi. Moskva tak bude reagovat na vyhoštění deseti ruských diplomatů ze Spojených států.

Lavrov také řekl, že ruský prezidentský poradce Jurij Ušakov na schůzce s americkým velvyslancem v Moskvě Johnem Sullivanem doporučil, aby odjel do Washingtonu na konzultace.

Lavrov dodal, že ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov také odjel z USA a pokračuje ve svých konzultacích v Moskvě. "Situace je spletitá a je třeba ji podrobně vyřešit," uvedl.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!