Rusofobní a válkychtivý pražský intelektuál zaplatí za plyn nejvíc 

01.06.2022

Pražská plynárenská je podnik, vlastněný hlavním městem Praha. Dodává plyn většině pražských domácností a léta býval vysoce ziskový a přispíval do městského rozpočtu stovky milionů korun. Jenže v posledním roce se mu nedařilo a od začátku roku 2022 je to pro něj vyložená katastrofa. Podnik je před bankrotem a město mu muselo dát úvěr 2 mld. Kč a dalších 6 mld. Kč si musí podnik půjčit jinde.

Od začátku roku již také svým pražským odběratelům oznámil zdražení o 100% ve 3 různých vlnách, ale ve skutečnosti se mluví o zdražení asi o 4-700% a doplatcích v řádech desítek/stovek tisíc. Komické je, že mezi jeho odběratele patří většina rusofobních a války chtivých městských intelektuálů a podobných příživníků.

Nejde jen o politiky, novináře, neziskovkáře, vlezprdelky a samozvané plynárenské odborníky, ale i běžné rusofoby, kteří chtějí vypínat ruský plyn a přitom s ním doma topí. Asi této elitní partii ještě nikdo neřekl, že ten břidlicový plyn z USA (který se k nim možná ani nedostane) je ve skutečnosti ruský, předprodaný americkou firmou jako břidlicový, který jim západní spojenec prodá s velkou přirážkou.

Neměl by se ale divit, vždyť pokrokové strany jako Piráti, TOP 09 a Praha sobě (žertem se jím prý říká "židle sobě") dosadily do vedení Pražské plynárenské skutečné odborníky, jako třeba činoherního režiséra Rutha, či aktivistického senátora Wagenknechta, či jistého obchodníka s chmelem. A s takovými odborníky na plynárenství se výsledky musí dostavit.

Co bude pražský intoš říkat, až mu přijdou v zimě doplatky za topení, lze jen typovat. Sedět celou zimu doma ve svetru a kožichu se mu moc líbit asi nebude, a také se bude chtít občas vysprchovat v teplé vodě, kterou si bude muset ohřát tím proklatým plynem z Ruska!? Nebo bude ještě možná v lednu zahřátý z poslední Gay pride a bez topení se obejde?

Také se asi bude divit, kde jsou ty stovky milionů z bývalého zisku dříve prosperující firmy, které si s kumpány vždy rozebíral v rámci grantů a které mu budou nyní chybět.

Zdroj: infokuryr.cz/n/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!