SBS: Žaludek, dvanáctník (žaludeční nevolnost, rakovina)

31.07.2023

ŽALUDEK (větší zakřivení), DVANÁCTNÍK

VÝVOJ A FUNKCE ŽALUDKU A DVANÁCTNÍKU: Žaludek, uložený v horní části břicha, spojuje jícen se střevním traktem; horní část žaludku leží proti bránici. Žaludek obsahuje žlázy, které vylučují žaludeční kyseliny a trávicí enzymy (vyměšovací kvalita), aby napomáhaly trávení potravy. Když potrava prochází pylorickým svěračem, tak dvanáctník, první část tenkého střeva, absorbuje živiny (absorpční kvalita) z potravy, která jím prochází. Kvůli rozkladu potravy dvanáctník přijímá žluč z jater a pankreatické šťávy, produkované ve slinivce břišní. Jícnový svěrač v horní části žaludku brání zpětnému toku obsahu žaludku. Žaludek (kromě malého zakřivení) a dvanáctník (kromě bulbu dvanáctníku) se skládají z cylindrického epitelu střevního typu, pocházejí z entodermu a jsou tedy řízeny z mozkového kmene.

ÚROVEŇ MOZKU: V mozkovém kmeni jsou řídicí centra žaludku a dvanáctníku spořádaně umístěna v prstencové formě mozkových relé, která řídí orgány zažívacího traktu. Řídicí centrum žaludku se nachází mezi relé jícnu a játry; řídicí centrum dvanáctníku je mezi mozkovým relé slinivky břišní a tenkého střeva.

Mozkový kmen
Mozkový kmen

BIOLOGICKÝ KONFLIKT: Biologický konflikt, spojený se žaludkem a dvanáctníkem, je "Konflikt nestravitelného sousta" (viz také slinivka, tenké střevo a tlusté střevo). Nestravitelné sousto představuje pro zvířata skutečný kousek potravy, kdežto u lidí se konflikt týká i jakékoli situace nebo okolností, které člověk není, obrazně řečeno, schopen strávit nebo nemůže "skousnout".

V souladu s evoluční úvahou jsou Konflikty sousta primárním konfliktním tématem, souvisejícím s orgány, které pocházejí z entodermu a jsou řízeny z mozkového kmene.

KONFLIKTNĚ-AKTIVNÍ FÁZE: Poté, co člověk zažije DHS, nastává konfliktně-aktivní fáze, kdy se v žaludku nebo dvanáctníku množí buňky, a to úměrně intenzitě konfliktu. Biologickým účelem nárůstu buněk je zvýšit produkci žaludečních šťáv a jiných trávicích tekutin, aby bylo možné sousto lépe strávit a vstřebat; zlepšená funkce orgánů slouží k usnadnění řešení konfliktu.

Při déletrvající konfliktní aktivitě (vleklý konflikt) se v žaludku nebo dvanáctníku vyvine v důsledku pokračujícího množení buněk plochý růst (absorpční typ), označovaný jako RAKOVINA ŽALUDKU nebo RAKOVINA DVANÁCTNÍKU(srovnej s "rakovinou žaludku" a "rakovinou dvanáctníku", související s malým zakřivením žaludku a bulbem dvanáctníku). V žaludku může mít růst buněk také květákovitý tvar (vyměšovací typ). Pokud rychlost buněčného dělení překročí určitou hranici, konvenční medicína považuje rakovinu za "zhoubnou"; pod touto hranicí je růst považován za "nezhoubný" nebo je diagnostikován jako polyp (viz také léčebná fáze).

GASTROPARÉZA (tzn. částečné ochrnutí žaludku) zahrnuje žaludeční svaly a je spojena s "neschopností přijmout nestravitelné sousto" (viz střevní svaly). Během konfliktně-aktivní fáze se peristaltika žaludku zpomaluje, což má vliv na hybnost žaludečních svalů. Příznaky zahrnují žaludeční křeče a zvedání žaludku, nucení ke zvracení, nevolnost.

LÉČEBNÁ FÁZE: Po vyřešení konfliktu (CL) plísňovité houby nebo mykobakterie, jako jsou bakterie TBC, odstraní buňky, které již nejsou třeba. Vzhledem k prostředí, ve kterém pracují, jsou houby a tuberkulózní bakterie odolné vůči žaludečním kyselinám. Léčebné příznaky jsou zvedání žaludku, nucení ke zvracení, nevolnost, špatné trávení, bolesti břicha a noční pocení. Podle míry konfliktně-aktivní fáze jsou symptomy mírné až těžké. Během epileptoidní krize se typicky objevuje zvracení, v akutních případech zvratky obsahují krev.

/POZNÁMKA: Konzumace nevhodného jídla může také přivodit podrážděný žaludek a zvracení. Pokud však lze vyloučit špatné jídlo jako zdroj, zvracení je pozitivní znamení, že Konflikt nestravitelného sousta byl vyřešen, a že sousto je vypuzováno dokonce i bez pomoci mikrobů (senzorická a vyměšovací kvalita střev)./

Když se plísňovité houby účastní léčebného procesu, způsobuje to žaludeční nebo dvanáctníkovou KANDIDÓZU, která se stane chronickou, když u člověka dochází k vleklému léčení kvůli neustálým recidivám konfliktů.

Pokud nejsou požadované mikroby po vyřešení konfliktu k dispozici, protože byly zničeny nadměrným užíváním antibiotik, zůstávají nadbytečné buňky v žaludku nebo dvanáctníku bez dalšího buněčného dělení. Nakonec se tento nárůst buněk zapouzdří pojivovou tkání. Konvenční medicína to může diagnostikovat jako "nezhoubnou rakovinu" nebo jako polyp žaludku nebo dvanáctníku.

KONKRÉTNÍ PŘÍKLADY:

1/ ZVRACENÍ, PRŮJEM, KŘEČE, HOREČKA, CELKOVÁ NEVOLNOST

Klientka 36letá, levoruká. Postižené orgány: Žaludek a tenké střevo

Klientce se udělalo "nevolno" poté, co se ve čtvrtek večer vrátila domů ze zápasu v sálové kopané. Během zápasu se cítila dobře, i během celého dne, ale po zápase se jí udělalo špatně od žaludku. Toho večera skončila s těžkým průjmem a zvracením a strávila skoro celou noc na toaletě. Další den byl podobný, bolelo ji celé tělo, měla slabou horečku. Domnívala se, že šlo o otravu jídlem.

Klientka byla velmi letargická, měla málo energie a bylo jí znatelně velmi špatně, měla nízkou teplotu. Uvedla, že má žaludeční nevolnost a chtěla si lehnout, odpočívat a spát.

Vysvětlení GNM: Konflikt neschopnosti strávit "sousto"; nestravitelný konflikt vzteku. Momentálně je v léčebné fázi, má bolesti, průjmy, zvracení, horečku. Význam SBS spočívá v množení buněk, produkujících trávicí šťávy v žaludku a tenkém střevě, aby člověk lépe absorboval a strávil "nestravitelný hněv".

Porozumění GNM: Během diskuse o příslušném konfliktu vyplynulo, že během léta hrála klientka s fotbalovým týmem, který měl odcestovat do Britské Kolumbie reprezentovat Ontario v kanadském mistrovském turnaji. Před rozhodujícím zápasem play-off, který měl rozhodnout o postupu na šampionát, se rozhodla, že s týmem nepojede, pokud se kvalifikují, kvůli nedávnému narození její dcery. Ale týmu řekla, že s nimi bude hrát v play-off, aby jim pomohla ke kvalifikaci.

Když nadešel play-off (asi před 2 měsíci), těšila se na zápas, pozvala rodinu a přátele, aby se přišli podívat do sousedního města. Předtím byla vždy v základní sestavě, ale během play-off byla velmi šokovaná a naštvaná, protože vůbec nehrála, navíc trenér ji vůbec neupozornil, že nebude v základní sestavě (její DHS). Vzpomněla si, že byla extrémně naštvaná a zraněná, že vůbec nehrála, zvláště když pozvala rodinu a přátele. Odešla z hřiště ještě před koncem zápasu a nahlas vyjádřila svou naštvanost trenérovi. Několik dní se cítila velmi naštvaná a přísahala, že už nikdy nebude s týmem hrát.

Po dvou měsících od této události (ve čtvrtek večer, když se jí udělalo "špatně") ji její nový tým požádal, aby za ně hrála příští sezónu. Uvedla, že si toto pozvání musela vyložit jako řešení svého nestravitelného hněvu na starý tým, protože teď měla nový tým, za který bude hrát. Když dorazila ten večer domů plná nadšení a chtěla to říct manželovi, začaly se objevovat první příznaky.

Výsledky: Klientka pochopila skutečnost, že se aktuálně nachází v léčebné fázi A, a brzy nastane fáze B. Bylo jí doporučeno jíst hodně bílkovin, aby doplnila to, co ztratila zvracením a průjmem, a také aby měla energii během rekonvalescence. Cítila úlevu, že existuje vysvětlení pro její "nemoc". 3-4 dny poté, co si vytvořila emocionální spojení s příznaky, uvedla, že se "cítí opět normálně" a bez příznaků . Trvání konfliktně-aktivní fáze (2 měsíce) vysvětlovalo odpovídající délku trvání léčebné fáze (5-6 dní).

Dr. Alvin de Leon, D.C., Kanada - Případová studie, 2010

2/ RAKOVINA ŽALUDKU

Rád bych se podělil o svou zásadní zkušenosti, kdy jsem byl naprosto ohromen během semináře GNM, který jsem absolvoval s Caroline Markolin. Vypovídá o specifičnosti GNM a zázračném úsilí, které naše tělo vynakládá, aby nám pomohlo přizpůsobit se našemu prostředí.

Můj děda zemřel na rakovinu žaludku v roce 1991. Šel jsem ho navštívit, když ho "léčili" v Medicine Hat AB ve Vancouveru. Vypadal velmi slabý v porovnání s tím, když byl zdravý, ale když umíral, bylo to prý ještě mnohem horší, jak mi bylo řečeno. Dostal chemoterapii a pak řekli, že "nemůžou nic dělat". Dědeček umíral pomalou bolestivou smrtí, i když předtím žil velmi šťastně.

Tehdy jsem si pomyslel, jak mohl můj zdravý děda "dostat" rakovinu? Měl tak zdravé návyky a vždy vypadal tak šťastně. Byl to člověk jako stvořený pro rodinu, cvičil, nikdy se nezdálo, že by prožíval stres. Nedokázal jsem to pochopit. Moje máma a strýcové si mysleli, že to mělo něco společného s prací v továrně na hnojiva, dědovi se tam jednou stala nehoda, kdy spadl do hromady hnojiva, byl tam pár vteřin, a asi něco vdechl. To mi ale nedávalo smysl, souviselo by to s průdušnicí, plícemi. Proč žaludek?

Mnohem později, v r. 2008, jsem se dozvěděl o GNM a začal jsem chodit na semináře s Caroline Markolin ve Vancouveru. Coby chiropraktik jsem se chtěl dozvědět něco více o inteligenci těla, neměl jsem ani ponětí o širokém rozsahu GNM. Caroline mluvila také o rakovině žaludku. Konkrétní konflikt, související se žaludkem, je "neschopnost strávit sousto". Jedním ze 3 nebo 4 příkladů, které uvedla, bylo "nepobírat zasloužený důchod". Příliš jsem o tom nepřemýšlel, protože jsem byl pohlcen psaním poznámek, ale další víkend jsem mluvil s mámou po telefonu o dědově rakovině žaludku. Zeptal jsem se jí, jestli děda nebyl kvůli něčemu ve stresu, protože mi vždy připadal tak klidný (nikdy jsem ho neviděl naštvaného). Řekla mi, že jediná věc, na kterou si zvlášť pamatuje, je, že děda byl mimořádně rozzlobený kvůli tomu, že firma, pro kterou pracoval, špatně spravovala penzijní fond a on nedostal žádný důchod! Zjistil to, až když šel do důchodu. Málem mi telefon vypadl z ruky!

Kdybychom tehdy věděli o GNM, mohli jsme dědovi pomoct, místo "nestravitelného sousta" mohl prožít rodinnou pohodu. Věděli bychom, že tělo dokonale reaguje na nepředvídatelný negativní stres a nenechali bychom tak dědu otrávit pomalou, bolestivou smrtí.

Přesto se "všemocná" medicína nepřestává strefovat do dr. Hamera. Jistě, všechny objevy je třeba otestovat. No tak je otestujte! Nebuďte arogantní a ignorantští. Jak mohou tuto práci zavrhovat, aniž by se snažili cokoli pochopit? Přesto jim stále dovolujeme, aby pumpovali toxiny do našich dětí, chemikálie do lidí... Je to ostuda! Držím palce všem učitelům a praktikům GNM.

Terry, Vancouver, Kanada, 8. května 2013

Překlad: Jana

Zdroj: Caroline Markolin, learninggnm.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!