Šéf evropské diplomacie prohlásil, že ví přesně, jak zastavit válku na Ukrajině!

11.05.2023

Šéf evropské diplomacie konečně řekl pravdu a ve španělské televizi prohlásil, že ví přesně, jak zastavit válku na Ukrajině! Prostě přestaneme Ukrajině dodávat zbraně a Ukrajina se za pár dní sama vzdá a válka skončí.

Josep Borrell vysvětloval postoj Bruselu, proč Evropská unie chce nadále vyzbrojovat Ukrajinu, a to jen proto, aby se z ní po kapitulaci a porážce prý nestal stejný loutkový a proruský stát, jakým je Bělorusko! Rusko právě odstoupilo od smlouvy o konvenčních silách v Evropě! A proč po Rudém náměstí jel jenom 1 tank a pár typů zbraňových komplexů? Je to Putinův děsivý vzkaz!

Šéf evropské diplomacie Josep Borrell se postaral o pořádný poprask a Kyjev začal vřískat, že to není pravda, že je to pomluva a dezinformace, že ukrajinská armáda by bojovala dál a konflikt by se rozrostl do celé Evropy. O co se vlastně jedná? Borrell totiž ve španělské televizi pronesl řečnické konstatování, když moderátorovi pořadu El Intermedio řekl, že zná recept na okamžité zastavení války na Ukrajině.

Jednoduše prý stačí, když EU a obecně kolektivní Západ přestane Ukrajině dodávat zbraně a Ukrajina se za pár dnů sama vzdá a kapituluje, čímž válka skončí. Chceme ale takový konec války? Borrell si položil otázku, za jakou cenu by tento konec války byl a začal líčit situaci, že by se Ukrajina stala okupovanou zemí a loutkovým státem bez svobody stejně, jako je teď Bělorusko. Takovou budoucnost prý EU nechce.

Video: https://aeronet.news/video-sef-evropske-diplomacie-konecne-rekl-pravdu-a-na-spanelske-televizi-prohlasil-ze-vi-presne-jak-zastavit-valku-na-ukrajine-proste-prestaneme-ukrajine-dodavat-zbrane/

Výrok Josepa Borrella vyvolal poprask zejména v Kyjevě, kde poradce Zelenského Michailo Podoljak okamžitě prohlásil, že to není pravda, že ani po zastavení dodávek zbraní ze Západu by Ukrajina nepřestala bojovat, ale v tom případě by se prý válka rozšířila do celé Evropy. Není jasné, co tím přesně Podoljak myslel, protože to znělo pomalu jako výhrůžka Západu, že když přestane dodávat zbraně, Ukrajinci zavlečou válku do Evropy.

Tím zřejmě vzpomínal na odkaz Stěpana Bandery, který přesně toto udělal po II. sv. válce, když jeho jednotky ustoupily z Ukrajiny a rozpoutaly ozbrojený teror a válku v Evropě. Banderovci se potom další 3 roky toulali po Evropě a kvůli jejich řádění dokonce bylo ohroženo i osidlování pohraničí v Československu, protože Banderovci využívali prázdné budovy a objekty v pohraničí po odsunutých Němcích.

Borrellův výrok "odšpuntoval" Podoljaka, který vztekem vybuchl a pohrozil přesunutím války z Ukrajiny do Evropy

Jde vůbec o první pravdivý výrok Josepa Borrella k tématu Ukrajiny, protože dosud pouze vypouštěl dezinformace a propagandu. Výrok o tom, že válku lze zastavit prostě ukončením dodávek zbraní Kyjevu, je jasným důkazem i pro Kreml, že má pravdu naprosto ve všem o tom, proti komu vlastně ruská armáda na Ukrajině bojuje. Nebojuje proti Ukrajincům, ale je to válka proti Evropské unii a potažmo zemím NATO, které dodávají zbraně ukrajinské státní "mrtvole".

To je nový výraz a označení pro Ukrajinu, rovněž i s označením o zombie válce na Ukrajině. Ukrajinská armáda již byla zničena několikrát po sobě, ale z ciziny je neustále oživována a udržována v posmrtném životě dalšími a dalšími dodávkami zbraní, které se postupně dostávají do sbírek ruských vojenských muzeí. Ukrajinci budou bojovat na Ukrajině, dokud to půjde, a když to už nepůjde, přenesou válku do Evropy. Úplně stejně jako Banderovci, o tom nepochybujte. Ten proces mají natrénovaný.

Jestliže uvidí, že na Ukrajině už není pro ně prostor a bezpečno, přesunou se do Polska, na Slovensko, do Česka, začnou zřizovat vlastní kontrolní body na silnicích, začnou budovat samosprávné tábory, s vlastními státními úřady a systémy řízení (ukrajinská pošta již mimochodem v ČR otevírá první pobočky), stejně jako se o to pokoušeli v Evropě po II. sv. válce.

Tyto banderovské skupiny budou úplně stejně jako tenkrát po roce 1945 vybaveny moderní vojenskou technikou. Tehdy to byly zbraně SS, pod jejichž křídly Banderovci sloužili. Dnes to budou americké a západní zbraně, raketomety, houfnice, Stingery, Javeliny a další zbraně, které stáhnou do EU z Ukrajiny pod záminkou, aby ty zbraně nedostaly do ruky Rusové. Jenže Banderovci se těch zbraní na území EU nevzdají.

Ustupující ukrajinská armáda by se zřejmě z Ukrajiny evakuovala do příhraničních oblastí zemí EU sousedících s Ukrajinou

Ustanoví novou Ukrajinskou osvobozeneckou armádu, jako byla Banderova OUN/UPA, která se zbraněmi SS ustupovala do Evropy před Sovětskou armádou. A kdo tu banderovskou armádu v EU odzbrojí? Čaputová na Slovensku? Nebo Morawiecki s Dudou v Polsku? Kolaps ukrajinské armády by skutečně vedl k přesunu zbytků armády AFU na západ Ukrajiny. A pokud by se Rusové dostali až tam, celá ta banderovská sebranka by se i se zbraněmi vydala do EU jako Ukrajinská osvobozenecká armáda.

Ta by si potom vytvořila samosprávné základny v pohraničních zemích. Slováci to zažili už jednou po roce 1945, když se banderovská vojska zahnízdila na Slovensku. A znovu by se to zopakovalo, ale ve větším formátu. Ukrajinci by s sebou přitáhli tolik západních zbraní, které dostali ze západu, že by se z nich rázem stala nejsilnější armáda v EU a byli by si své síly vědomi. A měli by požadavky na EU.

Josep Borrell v pořadu španělské televize
Josep Borrell v pořadu španělské televize

Nemyslete si, Podoljak neplácá do větru, tento plán na útěk do EU s celou armádou stejně, jako to udělal Bandera, mají stále v šuplíku jako záložní plán, až se všechno na Ukrajině položí a západ přestane jednoho dne posílat prašule a zbraně. To bylo Podoljakovo varování EU, že když přestanou posílat zbraně, Banderovci nasunou při ústupu z Ukrajiny do EU svá vojska.

Ta prostě potom přejmenují z AFU na Osvobozeneckou armádu, která si udělá základny v příhraničních zemích EU. Proč myslíte, že Čaputová do nové úřednické vlády na Slovensku po pádu těch nemehel z Hegerovy vlády jmenovala lidi z okolí George Sorose, GlobSecu a nevládních NGO organizací s vazbami na americké ministerstvo zahraničí? Oni s tím počítají jako s mnoha variantami.

Kyjev má pro krizovou situaci kapitulace či zrady západu připravený plán na evakuaci vojsk AFU do EU i s výzbrojí podle modelu jednotek OUN/UPA Stěpana Bandery

Ustupující ukrajinská armáda nepřenechá Rusům sama sebe, k tomu nedojde, nenechají se pochytat a strávit celý život v ruských kriminálech. Pokud bude hrozit, že Rusové vezmou celou Ukrajinu, tak ta ukrajinská armáda se evakuuje do EU, do příhraničních států. O tomto se dosud v médiích ještě nemluví, ale ve vojenských kruzích v ČR to již koluje jako jeden z krizových scénářů konce války na Ukrajině a náš zdroj z okruhu GŠ AČR nás o tomto scénáři informoval do redakce. Osvobozenecká armáda UA evakuovaná do příhraničních prostor Polska, Slovenska, Maďarska a Rumunska s podporou a ochranou americké armády, by se mohla stát destabilizačním faktorem pro celou Evropu.

Pokud by tato armáda požadovala nesplnitelné, třeba společný útok EU, NATO a Osvobozenecké armády UA na Rusy v té době na obsazené Ukrajině, EU by byla v pasti. A na straně druhé by měla EU jen malé páky na to, jak tu ukrajinskou armádu odzbrojit proti její vůli. O to samé se pokoušela československá armáda po roce 1945, když chtěla odzbrojit po zuby ozbrojené Banderovce, kteří pár měsíců předtím bojovali v řadách SS. Ukončení dodávek zbraní na Ukrajinu by sice válku ukončilo, minimálně na Ukrajině, ale vznikl by nový bezpečnostní problém v EU.

Příkaz prezidenta pověřující Sergeje Rjabkova, aby v dumě začal jednat o odstoupení od smlouvy o konvenčních zbraních v Evropě
Příkaz prezidenta pověřující Sergeje Rjabkova, aby v dumě začal jednat o odstoupení od smlouvy o konvenčních zbraních v Evropě

Není proto divu že pouhý den po vojenské přehlídce ke Dni vítězství v Kremlu podepsal Vladimir Putin příkaz k tomu, aby státní duma zahájila jednání o odstoupení Ruské federace od Smlouvy o konvenčních zbraních v Evropě (CFE). Smlouva byla podepsána 19. listopadu 1990 v Paříži a omezovala počty vojáků v armádách, počty zbraní jednotlivých typů, počty tanků atd. "Rusko je ve válce s NATO a EU na Ukrajině, a proto musí od smlouvy odstoupit, protože musíme teď zbrojit a zbrojit, musíme zásadně navýšit počty vojáků v Ruské armádě, musíme navýšit počty raket, počty stíhaček, počty tanků a v tom nám brání tato smlouva."

Právě tato slova zazněla dnes na ruské televizi v komentáři experta na 1. kanálu ruské televize a je to pouze potvrzením toho, že Rusko se chystá převést průmysl do válečného režimu, jako tomu bylo za II. sv. války. Kreml tím dává jasně najevo, že považuje otevřenou válku s NATO za prakticky jistou, pouze se neví, kdy to bude přesně. Ještě se vrátím ke včerejší vojenské přehlídce v Moskvě.

Na Rudém náměstí jel jenom 1 tank a za ním jen pár typů zbraňových komplexů… děsivý Putinův vzkaz západu, který média nepochopila!

Všechna média si všimla toho, že na přehlídce jel pouze jeden jediný tank, a to historický model T-34 a tím to haslo. Pouze jeden tank. Co to znamenalo? Nic dobrého! Podobně jako ta událost se svinutou ruskou vlajkou se jednalo o symbol a varování. V jakém smyslu? No přece v tom, že podívejte se… všechny naše tanky jsme už poslali anebo jsou na cestě na Ukrajinu!

Takže proto tady máme na přehlídce jen jeden historický tank. Ale pozor… podívejte se… máme tady na přehlídce zbraně, které jsme "ještě" na Ukrajinu neposlali! A to bylo pouze de facto 6 typů zbraní: Expediční obrněné kolové transportéry Tigr v expediční verzi, nové bojové vozy na platformě Ural, raketové komplexy Iskander M, PVO systémy S-400 a strategické raketové mobilní komplexy Jars. Na závěr jely moderní transportéry APC Bumerang s protiradiační ochranou. Tím bylo řečeno vše.

Vladimir Putin pozoruje raketové komplexy Jars
Vladimir Putin pozoruje raketové komplexy Jars

Vladimir Putin se v prostřihu kamery jenom šklebil a potutelně usmíval. Lidé bez konceptuální logiky to nepobrali, nechápali, ale lidem s konceptuální gramotností to došlo. Vladimir Putin tím vyslal symbol, vzkaz: "Podívejte se, které zbraně jsme ještě na Ukrajinu a proti NATO nepoužili… expediční Tigry (expedice do zemí EU), operačně-taktické jaderné zbraně (Iskander M), protivzdušné komplexy S-400 (schopné sestřelovat špionážní drony ve velké vzdálenosti) a strategické jaderné balistické rakety Jars… dívejte se dobře na krátkou přehlídku zbraní… toto všechno ještě na Ukrajinu posláno nebylo!" Přesně o toto šlo!

Po odstoupení Ruska od smlouvy CFE stojíme jen malý krok od bodu, ze kterého není návratu

Stejně jako s tou svinutou ruskou vlajkou, kterou je vyslán signál o návratu Ruska k tradicím SSSR, což potvrzuje odstoupení Ruska od smlouvy o konvenčních zbraních, tak i tato bizarně krátká a chudá přehlídka ruských zbraní byla zinscenována jako vyslání symbolu a vzkazu západu. Tanky na přehlídce nebyly. Jsou na frontě na Ukrajině. Samohybné houfnice Gvozdika nebyly na přehlídce. Jsou na frontě. Polní děla nebyla na přehlídce. Jsou na frontě. Raketomety nebyly na přehlídce. Jsou na frontě.

Tažené kanóny nebyly na přehlídce. Jsou na frontě! A stíhačky, helikoptéry a bombardéry neletěly nad Rudým náměstím. Jsou totiž nad frontou! Takže… co ještě není na frontě? No přece těch pár typů zbraní, co jste viděli na přehlídce! Naprosto dokonalý symbol a vzkaz vyslaný na západ. Klasický Putinův vtípek, který vyděsí a na západě ho někteří i pochopí. Někteří. Ten vtípek je ale myšlen vážně. Pouze tyto typy zbraní, expediční mašiny, Iskandery, S-400 a Jars balistické ICBM rakety spolu protiradiačními APC Bumerang dosud a zatím Kreml nepoužil… na frontě.

ICBM komplex Jars
ICBM komplex Jars

Tedy ne masivně, protože nějaké Tigry a Bumerangy tam již jsou. Když ale na přehlídce v Kremlu zbyde a zůstane jen pár typů zbraní a jako pěst na oko jede v čele jediný stařičký tank, je jasné, že jde o drsný vzkaz, co by mohlo z přehlídky rovnou do války ještě asi tak odjet… Z toho by nám mělo dojít, jak blízko stojíme k bodu, ze kterého už nebude návratu.

Společně se symbolem svinuté ruské vlajky při zahájení přehlídky jde o zásadní vzkaz vyslaný z Kremlu. A pokud jde o Borrella, toho ve středu večer tak neuvěřitelně nas*ala Podoljakova ostrá reakce na Twitteru na Borrellovy výroky ze španělské televize, že mu večer vzkázal, že vstup Ukrajiny do EU není na pořadu dne! Panečku, v Kyjevě spadly hodiny ze zdi hned dvakrát po sobě v jeden den. Kdo by to řekl? Stačí pár slov a z Ukrajiny a vedení EU jsou nepřátelé.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!