Slovenská vláda poslala na Ukrajinu stíhačky MiG-29 

27.03.2023

Slovenská vláda se prý zalekla zprávy tajných služeb a (přesně podle předpovědi Aeronetu) poslala stíhačky MiG-29 na Ukrajinu v rozmontovaném stavu po silnici a na sovětských tahačích KrAZ ukrajinské armády!

Ta kvůli tomu odstranila z tahačů insignie 15. letecké brigády z Kyjeva! Moskva by totiž mohla udeřit i na slovenská letiště, pokud by stíhačky vzlétly do bojové zóny nad Ukrajinou z letiště ve členské zemi NATO! Bratislava proto couvla a rozmontovala stíhačky pro přepravu po silnici!

Robert Fico ale v následujícím videu tvrdí, že slovenské stíhačky MiG-29 nejsou šrot, jak tvrdí slovenská vláda, ale ze slovenského území prý na Ukrajinu vzlétly.

Video: https://cz24.news/fico-v-ulohe-mierotvorcu-nebudeme-si-zatvarat-oci-pred-tym-ze-z-europskej-unie-sa-pod-vplyvom-usa-stava-vojnova-organizacia-moderator-chcel-oponovat-nezmohol-sa-na-jedine-slovo-video-sk-6-mi/

Slovenská vláda bez důvěry si doslova zahrává s jaderným ohněm v Evropě. Navzdory platné mezinárodní smlouvě mezi Ruskou federací a Slovenskem o podmínkách vlastnictví sovětských stíhaček MiG-29, která zakazuje prodej či postoupení těchto strojů třetí zemi bez souhlasu ruského výrobce, se slovenská vláda Eduarda Hegera rozhodla předat Ukrajině již druhou dodávku několika strojů MiG-29, ale předávka nakonec proběhla za nezvykle dramatických okolností. Jak jsme byli do redakce informování z vysoce důvěryhodného zdroje, slovenská vláda prý byla nucena operativně a na poslední chvíli změnit logistiku celé operace kvůli varování nejmenované zahraniční tajné služby, která měla upozornit na riziko původního plánu o přeletu slovenských stíhaček.

Video: https://aeronet.news/video-slovenska-vlada-se-pry-zalekla-zpravy-tajnych-sluzeb-a-presne-podle-predpovedi-aeronetu-poslala-stihacky-mig-29-na-ukrajinu-v-rozmontovanem-stavu-po-silnici-a-na-sovetskych-tahacich-kraz/

Ty měly nejprve letět do Polska a odtamtud měly být potom přepraveny na Ukrajinu, zřejmě po železnici a v rozebraném stavu, protože Polsko se obává aktivace ruské Gerasimovovy "vzdušné" doktríny, která opravňuje ruskou armádu provádět odvetné údery proti letištím, odkud vzlétají letadla do vojenské zóny, ve které operuje ruská armáda. Pokud by stíhačky vzlétly z letiště členské země NATO, tedy ze Slovenska, potom by po vstupu do vzdušného prostoru Ukrajiny bylo NATO a jeho letiště terčem různých forem, a to i nepřímých, odvetných úderů ruské armády.

Riziko bylo příliš velké, proto bylo rozhodnuto přepravit stíhačky na Ukrajinu v rozebraném stavu po silnici

Gerasimovova doktrína pohlíží na letiště, ze kterých vzlétají stíhačky proti ruské armádě, za legitimní cíl pro odvetné údery, bez ohledu na to, kde letiště leží. Gerasimovova doktrína přitom umožňuje několik způsobů úderů, a to nejen letecky a pomocí raket, ale i prostřednictvím sabotáží.

Pokud by byl vydán rozkaz k provedení úderů na slovenská letiště v odvetě za starty stíhaček vstupujících do zóny SVO, potom by odveta mohla mít mnoho podob. Rusko by s vysokou pravděpodobností sáhlo k sabotážní odvetě, uvádí se podle našeho zdroje v tajné zprávě nejmenované zahraniční zpravodajské služby, a náš zdroj nám poskytl i technické detaily přepravy slovenských stíhaček po silnici.

Tahač KrAZ-6446
Tahač KrAZ-6446

K přepravě byly použity sovětské, resp. Ukrajinci v 90. letech modernizované tahače KrAZ-6446 ukrajinské armády se zamalovanými insigniemi 15. Letecké brigády v Kyjevě, která se specializuje na přepravy rozebrané a nejen letecké techniky ze západních zemí.

Na veřejnost unikla v sobotu amatérská nahrávka (viz video nahoře) pořízená v centru města Ružomberok v pozdních nočních hodinách zachycující nezvykle vysokou rychlostí projíždějící tahače KrAZ ulicemi města a na návěsech měly trupy slovenských stíhaček MiG-29. Slovenská vláda se snaží předání stíhaček Ukrajině bagatelizovat a do slovenských médií jsou vypouštěny dezinformační texty o tom, že většina těch stíhaček není schopná letu a budou Ukrajině dodány v neprovozuschopném stavu.

Dezinformace o stíhačkách neschopných letu je absurdní v reflexi na situaci, kdy Ukrajina potřebuje funkční zbraně pro ofenzívu, která je na spadnutí

Toto zdůvodnění má ukonejšit slovenskou veřejnost před velkými protesty a snížit riziko pro současnou vládu, aby nečelila po podzimních volbách obvinění z vlastizrady v důsledku úmyslného snížení obranyschopnosti republiky ve prospěch jiné mocnosti, konkrétně Ukrajiny. Žaloba proti členům současné vlády je podle našich informací již chystána ve spolupráci s ústavními právníky slovenské opozice. Právě proto vznikají na Slovensku narychlo nové a rychlokvašné politické strany a subjekty, do kterých přecházejí politici současné potopené vlády s cílem dosáhnout ve volbách blokační síly, aby se k moci nemohla dostat protiamerická a protiválečná opozice na Slovensku.

Trup MiG-29 na návěsu tahače KrAZ
Trup MiG-29 na návěsu tahače KrAZ

Ukrajinci žádné neletuschopné stíhačky nemohou dostat, protože je nemají kde opravit. Jediná opravna stíhaček MiG a Suchoj se nacházela v Kyjevě a 3. března 2022 byla masivním bombardováním zcela zničena. Pokud jsou nějaké stroje pro Ukrajinu neletuschopné, budou před dodávkou na Ukrajinu opraveny. Taková je dohoda mezi vládou SR a Ukrajiny, ve stejném znění byla podepsána i mezivládní dohoda.

Není tedy pravda, že část stíhaček pro Ukrajinu není schopna letu a budou tak dodány Ukrajincům k opravě, protože Ukrajina nemá zázemí pro provádění oprav bojových letadel. Pokud některé stroje nejsou schopny letu, musí být pro Ukrajinu opraveny mimo území Ukrajiny, a to buď přímo na Slovensku anebo v Polsku.

Podle svědků, kteří natočili video v Ružomberoku, však tahače nemířily k polským hranicím, ale na východ směrem k hranicím s Ukrajinou. Samozřejmě není vyloučeno, že transport mohl přejet hranice s Polskem na východě Slovenska, ale to samo o sobě je velmi málo pravděpodobné, když pro stíhačky si přijeli osobně Ukrajinci se svými tahači KrAZ.

Pokud by šlo o transport neletuschopných stíhaček do Polska, aby je zprovoznili Poláci za dva až tři měsíce, potom by logicky transport neprováděla ukrajinská armáda. Je naprosto jasné, proč Hegerova vláda, která ztratila důvěru už vloni v prosinci, se tak moc snažila o to, aby mohla bez důvěry vládnout až do podzimu následujícího roku (2023), aby předčasné volby byly co nejpozději. Mimochodem, náš zdroj nás do redakce informoval i o dalším detailu.

MiG-29 v době, kdy ještě patřil Slovensku
MiG-29 v době, kdy ještě patřil Slovensku

Ukrajinci spěchají s ofenzívou tak moc, že si přijeli pro stíhačky osobně se svými KrAZy a ani nebyl čas na sjednání vlakového koridoru po železnici

Ukrajinci prý tak moc spěchají s ofenzívou, že nebyl ani čas na vyjednání transportu stíhaček po slovenské železnici, protože to trvá nějakou dobu, než se zasmluvní přepravní podvalníky (ešelony) a Ukrajinci tolik času na ofenzívu nemají. Takže si přijeli na Slovensko přímo s tahači ukrajinské armády a celé se to provedlo za hluboké noci. Američané musí být opravdu moc spokojeni s Hegerovou vládou v demisi. Servis na jedničku, bohužel na úkor 5 milionů občanů Slovenska, se kterými si Hegerova vláda vytírá hvězdami a pruhy malované pozadí a ještě se jim šklebí a nadává jim do opic a paviánů. V Česku to jsou pro změnu "proruští švábové desoláti". Inu, každý národ má nějaké zvířátko.

Americká administrativa si nemůže dovolit přijít o proamerickou vládu v Bratislavě, kterou kryje prezidentka, napojená na korupcí prolezlé neziskové impérium George Sorose. Ukrajina musí do podzimu ukázat, že dokáže ruskou armádu někde v něčem porazit, odněkud vytlačit, podobně jako koncem léta vloni v Charkovské oblasti, kde v důsledku šlendrijánského velení ruské armády a nízkých početních stavů došlo k mamutímu přečíslení a Rusové se stáhli tak rychle, že za sebou zanechali většinu těžké techniky.

Po tomto incidentu došlo v ruské armádě k personálním čistkám a k zemětřesení, takže na opakování Charkovské operace se již Ukrajinci spoléhat nemohou, minimálně ne ve chvíli, kdy ruská armáda je zakopaná a mobilizovala 300 000 mužů, kteří jsou teď rozmístění několik kilometrů za čelem operací, které obstarává PMC Wagner Group.

Ukrajina má podle Petra Pavla poslední pokus na získání nějakého území Ukrajiny zpět, musí to ale stihnout do podzimu

Jak už varoval i český prezident Petr Pavel pro polský tisk, Ukrajině dochází čas a má jeden poslední pokus na úspěšnou ofenzívu a na vytlačení ruské armády odněkud, vlastně libovolně odkudkoliv někam. Bez nějakého úspěchu se totiž financování Ukrajiny zastaví, a to hlavně kvůli tomu, že v USA budou příští rok prezidentské volby, které se vždy nesou v duchu protiválečné kampaně. Do podzimu prostě Ukrajina musí dokázat nemožné, jinak bude konec.

Generálprezident Petr Pavel
Generálprezident Petr Pavel

Není proto divu, že Petr Pavel hovoří o podzimu jako o bodu zlomu, a že i Hegerova vláda po ztrátě důvěry na povel amerického velvyslanectví rozhodla, že musí zůstat u moci do podzimu 2023.

Přesně do té doby totiž musí mít Ukrajina "full service" ze strany Bratislavy. Co bude poté po podzimu, to už je vlastně jedno, protože v Americe začnou přípravy na primárky a politici tam pojedou tvrdou protiválečnou agitaci.

Ukrajina zůstane v tom stavu, jaký bude k podzimu tohoto roku. Může získat nějaké území zpět, ale může i další ještě ztratit. To podle toho, jestli se povede jednorázová ofenzíva a jestli bude tak silná, že vytlačí z pozic zakopanou ruskou armádu, která se zakopávala od loňského podzimu a nikam se neposunula, s výjimkou Wagnerovců v Soledaru a na pár dalších místech v LLR.

Ukrajinská ofenzíva může ukončit válku na Ukrajině, ale jinak, než Kyjev očekává

Na vytlačení zakopané ruské armády bude Ukrajina potřebovat přesilu 10 až 12:1 v počtu vojáků a 4:1 v počtu děl. To jsou vojenské průměry, které stanovují, jak silná musí být útočná armáda, aby porazila zakopané vojsko. Na slabých místech fronty se to může Ukrajincům podařit, pokud ale taková slabá místa najdou dříve, než je zjistí ruské drony a odhalí plán nepřítele na využití slabého místa ruské obrany.

Jakmile je konvoj Ukrajinců odhalen a zaměřen, nemá šanci na přežití, protože ruské dělostřelectvo je nejlepší na světě. Co dokáží Rusové s artilérií, z toho se doslova tají dech. Takže Ukrajinci teď potřebují zbraně, děla, tanky a letuschopné stíhačky, neboť na nějaké opravy nelétajícího šrotu nemají Ukrajinci čas, ani kapacity a ani trpělivost.

Ukrajinská armáda (AFU)
Ukrajinská armáda (AFU)

O to větší hrozba je ale pro Slovensko, že tyto kroky vlády bez důvěry ohrožují bezpečnost nejen Slovenska, ale i celé Evropy, protože jde o přímé vyzbrojování nepřítele Ruské armády jeho vlastními zbraněmi, tedy ruskými stíhačkami. To je nejen nebezpečné, ale jde o formu inzultace a reakce ruské GRU tomu může v budoucnu odpovídat. Může být provedena odvetná sabotáž proti vojenským cílům na Slovensku, proti podnikům dodávajícím komponenty pro zbrojní průmysl Ukrajiny, atd.

Dodávky ruských stíhaček Ukrajině v době války jsou nejnebezpečnějším krokem ze všech evropských vlád, protože nejde jen o vyzbrojování Ukrajiny nějakými zbraněmi, ale jde o vyzbrojování Ukrajiny licencovanými ruskými stíhačkami, které jsou kryté mezinárodní smlouvou o zákazu reexportu!! Není proto divu, že transport stíhaček proběhl potají, v noci a pro jistotu po silnici a v rozebraném stavu jako LEGO.

Mezinárodní smlouva mezi Ruskou federací a Slovenskou republikou o zbraních sovětského a ruského původu v majetku Slovenské republiky

Článek 6 smlouvy hovoří o zákazu prodeje a přenechání zbraní sovětského původu bez souhlasu ruského výrobce. Rusko vnímá porušení smlouvy jako formu mezinárodního banditismu a pošlapání základních principů Vídeňského protokolu o plnění mezinárodních smluvních závazků. Všimněte si ustanovení na poslední straně smlouvy, kde se uvádí, že i v případě vypovězení této smlouvy zůstává článek 6 v platnosti. To je síla! Porušit takovou smlouvu - to je vizitka všehoschopné vlády!


Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!