Slovensko poslalo na Ukrajinu PVO systém S-300, ale nemá náhradu!

09.04.2022

Slovenský ministr obrany před 2 dny v televizi tvrdil, že vyfotografovaný transport nemíří na Ukrajinu, ale podle jeho tvrzení míří jen na východ Slovenska! Další důkaz, že politikům dnes už není možné věřit ani jediné slovo! Robert Fico čelí obvinění Sórošova mainstreamu, že prý o den dříve prozradil Rusům transport S-300 na Ukrajinu! Kyjev zinscenoval další útok - na Kramatorsk dopadla ukrajinská balistická raketa Točka-U a ukrajinská vláda tvrdí, že to byl ruský Iskander!

Slovenskem otřásá v těchto hodinách neuvěřitelný skandál. Ministerstvo obrany pod vedením ministra Jaroslava Nadě poslalo tajně v noci ze čtvrtka na pátek na Ukrajinu svůj vlastní páteřní protivzdušný systém ruské výroby S-300, takže Slovensko v této chvíli zůstává bez vlastní protivzdušné obrany. Veškerou obranu PVO nyní zajišťuje pouze americká armáda, která na Slovensku rozmístila tři PVO systémy Patriot, které ale obsluhují američtí vojáci. Slovenští vojáci jsou v této chvíli bez vlastního PVO systému a Slovensko bude čekat, až Američané příští týden pošlou na Slovensko svůj už čtvrtý systém Patriot, který by měl Slovensku kompenzovat ztrátu vlastního systému S-300. Slovensko se tak plně zbavilo vlastní kontroly nad protivzdušnou obranou, protože teď Slovensko bude plně závislé na ochraně od Američanů!

Všechna 3 videa na tomto odkazu:

https://aeronet.news/video-slovensko-poslalo-na-ukrajinu-svuj-paterni-pvo-system-s-300-aniz-by-melo-vlastni-dispozicni-nahradu-ministr-obrany-pred-2-dny-v-televizi-tvrdil-ze-vyfotografovany-transport/

Na celé věci je nejhorší to, jakým způsobem se systém S-300 na Ukrajinu dostal. Ministr obrany Jaroslav Naď totiž ještě ve středu v televizi de facto lhal, když na dotaz moderátora TV Markíza odpověděl, že záběry natočené televizí a zachycující přesun transportu S-300 na vlakovou soupravu, jsou právě tím transportem směřující na východ Slovenska, a že ministr obrany netuší, o co konkrétně se jedná.

Ministr se tvářil, že o ničem neví a netuší. Informaci o transportu ve skutečnosti jako první přinesla slovenská alternativa, a to už počátkem tohoto týdne, i naše redakce byla již v předstihu upozorněna, že slovenská armáda nakládá S-300 na vlak. Skandál spočívá nikoliv v tom, že Slovensko pomáhá Ukrajině, což nikoho nepřekvapuje, ale jde o to, že Slovensko tímto darem Ukrajině přišlo o vlastní kontrolu protivzdušné obrany. Nejde o to, že Slováci mají PVO systémy Patriot na svém území, ale nejsou to systémy pod kontrolou slovenské armády! Nikdy nebyly, nejsou a nikdy nebudou!

Slovensko se zbavilo páteřního PVO systému, zůstane plně závislé na obraně, poskytnuté americkou armádou

Otázkou pro Slováky, a tím myslím slovenské občany, je, jestli při posledních parlamentních volbách do Národní Rady dali nové vládě mandát k tomu, aby slovenskou armádou zbavili vlastní protivzdušné obrany. Divil bych se, že by se Slováci u voleb vyslovili pro zbavení se vlastní protivzdušné obrany. Je to stejné, jako kdyby se slovenská vláda zbavila vlastních stíhaček se slovy, že obranu vzdušného prostoru zajistí také Američané a případně alianční partneři.

Níže je odtajněné video s transportem slovenského S-300 na Ukrajinu.

K takovým rozhodnutím se v demokratickém státě musí vyslovovat občané, protože jde o otázku národní bezpečnosti. Vláda, která svévolně zbaví svou armádu vlastních prostředků PVO a tvrdí, že toto zbavení bude kompenzováno PVO systémy jiné a cizí země, potom se jedná o zásah do národní bezpečnosti!!! A to takového formátu, který mění a hlavně oslabuje strategické schopnosti slovenské armády, protože Američané v nějaké chvíli mohou ze Slovenska odejít, nebo dokonce uprchnout, jak minulý rok na vlastní kůži zažili Afghánci, když najednou Američané začali utíkat z Afghánistánu a odvezli s sebou právě i protivzdušné systémy Patriot. Afghánistán právě teď nedisponuje žádnou PVO ochranou. U Afghánistánu nás to nepřekvapí, ale u Slovenska je to šok, a to dvojnásobný, protože Slovensko se zbavilo systému, který mělo, který ovládalo, k jehož výcviku byli slovenští vojáci vycvičeni, ale teď Slovensko nemá žádný vlastní PVO systém páteřního určení, a o který určitě v bojích na Ukrajině příjde.

Nahradit S-300 Patrioty je jako vyměnit jednu vlastní Tatrovku za 4 zapůjčené multikáry. To se vyplatí?

Tady si musíme vysvětlit vojenské hledisko. Ruský systém S-300 je vícevrstvý protivzdušný systém páteřního určení, dokáže likvidovat systém, letící po vektorové i balistické dráze, a na rozdíl od systému Patriot má dálkové pokrytí vzdušného prostoru proti vysoko i nízko letícím cílům. Patriot poskytuje ochranu pouze v mnohem menším lokálním perimetru.

S-300 tak poskytuje zemi spolehlivější PVO ochranu, protože pokrývá mnohem větší prostor. Patriot je určen pro lokální obranu objektů a měst, nikoliv pro obranu celého území nebo krajiny. Proto se PVO systémy dělí na systémy páteřní a lokální obrany.

Slovensko se zbavením S-300 doslova "odrovnalo", protože americké systémy Patriot jsou zranitelné systémy, což dokazují nedávné útoky z Jemenu na ropné rafinérie v Saúdské Arábii, kde se dronům čínské výroby podařilo systémy Patriot obelstít.

PVO Patriot
PVO Patriot

V roce 2019 zaútočili Húthové ze sousedního Jemenu na ropné rafinerie firmy Aramco v Saudské Arábii, ale systémy Patriot se nespustily. Došlo k obrovským škodám na rafinérii. Dodnes se nepodařilo selhání Patriot PVO systému vysvětlit, ale podle informací z amerických military serverů byl problém nikoliv v technické rovině, ale prostě ve specifikaci obrany rafinérie. Systém Patriot totiž nebyl navržen pro nízko letící objekty po ploché dráze, tedy po trajektorii. Je to známá slabina systému Patriot, který poskytuje velice dobrou obranu proti balistickým cílům, ale u trajektorových cílů je Patriot účinný až od výšky přibližně 700 metrů.

Největší slabinou PVO Patriot ve srovnání s S-300 je jeho "slepota" pro nízko letící cíle, letící v reliéfu krajiny

Tato výška je zvolena kvůli reflexi radarových vln od okolní krajiny, která je nežádoucí. V důsledku tak platí, že každý Patriot PVO systém je kalibrován v místě svého nasazení podle okolní krajiny. A pokud jsou okolo kopce, pouštní duny, skály, lesy, hory a podobně, tak systém Patriot je překalibrován, aby radarový paprsek přesahoval krajinu s dostatečným odstupem. Pokud je kopec navíc blízko, PVO Patriot se nespustí, protož k výpočtu trajektorie potřebuje odstup alespoň 15 km od radaru.

Páteřní PVO S-300
Páteřní PVO S-300

Systém S-300 touto zranitelností netrpí, neboť reliéf krajiny radaru nevadí, protože radar používá tzv. X-vlny pro nízko letící objekty. Radar vysílá za sebou dva fázově posunuté paprsky, které se musí vrátit v obrácené fázi. Pokud se vrátí jinak, znamená to, že v prostoru se nachází nízko letící objekt. Z rychlých výpočtů, které zajišťuje počítačový modul "Zarja", lze potom určit trajektorii nízko letícího objektu, a to i v případě, že za tímto objektem je kopec, hora, reliéf krajiny atd. Díky fázovému posunu radarových vln lze tedy snímat i objekt letící pod reliéfem krajiny, což Patriot neumí. Slovensko se tak zbavilo výkonného páteřního systému ruské výroby a nahradí ho méně výkonný a méně spolehlivý Patriot, který ani nebude ve vlastnictví slovenské armády.

Ukrajinci si odpálili na vlastní město balistickou raketu a hned z toho obvinili Rusy, že na město dopadl ruský Iskander. Fotografie ale tvrzení Kyjeva vyvrací

Na Slovensku se darování S-300 Ukrajině dává do souvislosti s cestou Eduarda Hegera do Kyjeva, aby tam prostě nepřijel s prázdnou. Ukrajina mezitím využila situaci a odpálila na město Kramatorsk, které je pod kontrolou Kyjeva, balistickou raketu Točka-U a vzápětí z toho obvinila Rusko. Jedná se opět o provokaci, protože ruská armáda už rakety tohoto typu vyřadila ze své výzbroje v roce 2020 a jediná země, která je dosud používá, je právě Ukrajina. Kyjev uvedl, že na železniční stanici, kam byl útok veden, dopadl ruský Iskander. Dopad rakety do Kramatorsku zachycují amatérské fotografie a je z nich patrné, že se jedná o raketu z ukrajinské výzbroje. Kyjev tak využívá mezinárodní situaci k dalšímu obvinění Moskvy z útoků proti civilnímu obyvatelstvu.

Zbytek rakety v Kramatorsku jasně dokazuje, že jde o ukrajinskou raketu Točka-U a nikoliv Iskander
Zbytek rakety v Kramatorsku jasně dokazuje, že jde o ukrajinskou raketu Točka-U a nikoliv Iskander

Balistická raketa Točka U, která v pátek údajně zabila desítky civilistů v ukrajinském Kramatorsku, přiletěla z města pod kontrolou ukrajinských sil, tvrdí ruské ministerstvo obrany. Střela přilétla z města Dobropole, asi 45 km jihozápadně od města, uvedla Moskva. Smrtící úder zasáhl hlavní vlakové nádraží v Kramatorsku ve chvíli, kdy zde na evakuační vlaky čekalo odhadem 4 000 lidí.

Podle posledního sčítání obětí městskou správou bylo při incidentu zabito 39 lidí a 87 jich bylo zraněno. Fotografie níže dokazuje, že raketa Iskander má řídící křidélka na spodku rakety hned vedle trysek motorů. Ukrajinská Točka-U má křidélka posazená mnohem výše na trupu rakety od spodku rakety s motorem. Na fotografii výše vidíte, že křidélka z části zničené rakety jsou na trupu vysoko nad motorem. Jedná se tedy o ukrajinskou raketu Točka-U. Kyjev je tak usvědčen z dalšího zločinu proti vlastním lidem.

Kramatorsk je město v severní části Doněcké oblasti a Doněcká lidová republika si ho nárokuje jako součást svého území. Když po převratu na Majdanu v roce 2014 vypukly na východě Ukrajiny boje, město zůstalo pod kontrolou Kyjeva. Kyjev obvinil Rusko ze zásahu na železniční stanici a tvrdil, že civilisté byli cílem zásahu záměrně s cílem zabíjet. Prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že to slouží jako poslední příklad toho, že Rusko je "zlo, které nezná hranic".

Původní tvrzení ukrajinských představitelů uváděla, že byla použita raketa Iskander, ale sociální sítě později zaplavily snímky typické ocasní části rakety Točka U, pořízené na místě dopadu. Starosta Kramatorsku Alexandr Gončarenko uvedl, že trosky rakety byly nalezeny 40 metrů od místa, kde byla způsobena většina škod.

Robert Fico se stal terčem dalšího útoku Sórošova mainstreamu

Dodávka S-300 na Ukrajinu je symbolickým gestem, které Ukrajině válku nevyhraje, ale Slovensku naopak uškodí, protože tím přišlo o jediný páteřní systém protivzdušně obrany. Vrcholem jsou potom reakce na Slovensku, kde sórošovské deníky začaly obviňovat Roberta Fica, že ve čtvrtek vyzradil Rusům o den dříve, že Slovensko veze na Ukrajinu svůj vlastní systém S-300. Robert Fico nic nevyzradil, protože naše redakce věděla o dodávce již minulou neděli, včetně vlakové trasy, a jelikož jsme to věděli my i další servery alternativy, musely to vědět i ruské tajné služby.

Slovensko se tak stalo bezpečnostním vazalem americké armády, podobně jako Afghánistán před 21 lety. Pobaltské země, které nemají vlastní stíhačky, sice spoléhají na alianční obranu NATO, ale prostředky vlastní PVO mají své vlastní, těch by se nezbavily ani omylem. Představte si tento scénář: v jihovýchodní Asii vypukne válka o Taiwan, najednou nebudou Američané vědět, kam dříve skočit. Začnou stahovat své vojáky z Evropy a s nimi i PVO systémy. Ze 4 systémů Patriot tak zůstanou jen 2, potom 1 a nakonec bude Slovensko bez PVO. Žádný politik by nikdy ve snaze někomu pomoci neměl ohrozit strategickou bezpečnost vlastní země. Na Slovensku k tomu právě došlo!

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!