Slovenský europoslanec: dělají z lidí nejen hlupáky, ale i otroky

14.11.2021

Politici bojují s koronavirem jen na oko a ve skutečnosti zavádějí totalitní stát, domnívá se slovenský europoslanec Milan Uhrík (Republika), který vyzval občany, aby na státní svátek 17. listopadu vyšli na protest proti opatřením vlády proti koronaviru do ulic.

Svou výzvu uveřejnil na sociální síti a odkázal při tom na situaci v Lotyšsku. V této zemi schválili návrh, podle něhož se zasedání parlamentu budou moci zúčastnit pouze očkovaní poslanci.

Podle Uhríka něco podobného bylo ještě před několika měsíci zcela nepředstavitelné. Nicméně omezování občanských svobod pod záminkou boje proti pandemii covidu-19 má být celosvětovým trendem.

"Všichni se tváří, že bojují proti viru. Ve skutečnosti proti epidemii bojují možná na 20 %, ale na 80 % zde zavádějí totalitní opatření s cílem získat kontrolu nad společností," uvedl europoslanec.

Uhrík se obává, že zhruba do dvou let bude očkovací průkaz nezbytný nejen pro výkon zaměstnání nebo školní docházku, ale i pro výkon volebního práva. Přitom poukázal na to, že i očkovaní lidé mohou přenášet virus nebo onemocnět, a to i s těžkým průběhem.

"Dělají z lidí nejen hlupáky, ale především otroky!" myslí si europoslanec.

Politik, který byl dříve členem krajně pravicové Ľudové strany Naše Slovensko (ĽSNS), vyzval občany, aby dne 17. listopadu vyšli na bratislavské Šafaříkovo náměstí a "postavili se nesmyslným opatřením".

"Vláda vyhlásila lidem válku, lidé se musí bránit!" prohlásil Uhrík.

Vlastní protivládní akci na tento den již svolala také opoziční strana Směr-SD.

Aby předešlo masivním protivládním protestům, zamluvilo si vládní hnutí OĽaNO vlastní akce na více frekventovaných náměstích v centru Bratislavy.

Na Slovensku mezitím testy za sobotu odhalily 5 804 případů nákazy koronavirem. Spolu s tím přibylo 52 nových obětí koronaviru. V nemocnicích je hospitalizováno 2 626 pacientů s potvrzeným covidem-19.

Připomeňme, že tento týden lotyšský parlament odhlasoval zákon, který zakazuje neočkovaným poslancům vykonávat jejich funkci. Nemohou se tak účastnit debaty a hlasovat o návrzích. Zákon podpořilo 62 ze 100 zákonodárců.

Podle médií se omezení mandátu dotkne minimálně devíti poslanců. Ti ani nebudou dostávat plat, dokud se nevrátí do úřadu, to znamená, dokud nepodstoupí očkování či neprodělají onemocnění covid-19. Lotyšsko se tak stalo první zemí na světě, která přikročila k tak radikálnímu kroku v boji proti covidu-19.

Zdroj: cz.sputniknews.com 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!