Spálíme, co se dá, abychom udrželi naše lidi v teple!

23.06.2022

V roce 2015 schvaloval upálení 50 občanů Ukrajiny v Domě odborů v Oděse a dnes v roce 2022 jako velvyslanec pro energetiku v EU navrhuje pálit všechno, co bude hořet, aby Češi přes zimu zůstali v teple!

Přijde na řadu i nábytek, stromy v parcích a staré oblečení jako při obléhání Leningradu? Na Slovensku to už začalo, první čerpací pumpy hlásí, že jsou na suchu a není benzín, ani nafta! Kdy to postihne i velké řetězcové pumpy? A Rusko začalo uzavírat Nord Stream 1, takže Německo a Holandsko restartují uhelné elektrárny! Jenže... není uhlí!

Český premiér Petr Fiala vystoupil ve středu večer v celoplošných televizích v ČR, ale pokud jste očekávali rezignaci Fialovy vlády v důsledku nezvládání inflační krize a rovněž mamutího korupčního skandálu hnutí STAN, tak jste se nedočkali, protože předmětem vystoupení byly bláboly o tom, že za vysoké ceny energií v ČR může Vladimir Putin a Andrej Babiš. Přesně v tomto pořadí. Ano, už zase. Fiala nezapomněl uklidňovat. Všechno prý bude, plyn, ropa, nebojte se, nic se vám nestane! Nepřipomíná vám to něco?

Cílem vystoupení bylo uklidnit obyvatelstvo, kterým hýbe nespokojenost a zavání to protesty a stávkami. Fiala ve vystoupení několikrát zmínil, že lidi čeká šok ohledně cen energií v následujících měsících. Jestli lidem v ČR pomůže slíbených 60 miliard korun na kompenzace cen energií domácnostem, to není třeba komentovat. To je kapka v moři.

Český velvyslanec v EU: Spálíme cokoliv, abychom lidi přes zimu udrželi v teple…
Český velvyslanec v EU: Spálíme cokoliv, abychom lidi přes zimu udrželi v teple…

Petrohradské ekonomické fórum totiž ukázalo, že Rusko nejen po 6 balících sankcí EU není izolováno, ale ono dokonce posiluje, rubl trhá rekordy v kurzu k západním měnám a na Donbasu se finišuje způsobem, že trojice evropských vrcholných představitelů Francie, Německa a Itálie (Macron, Scholz, Draghi) minulý čtvrtek přijela do Kyjeva a přesvědčovala Zelenského o nutnosti míru a ústupků Ukrajiny k Rusku. Jenže česká vláda je vládou protektorátní a veskrze nepřátelskou k vlastnímu lidu. Pokud si uvědomíte, co prohlásil český velvyslanec v EU v úterý, doslova vám zatrne.

Před lety schvaloval upalování lidí zaživa v Oděse, dnes navrhuje spalovat všechno, co bude hořet, aby lidem nebyla zima

Jméno Václav Bartuška vám asi moc neřekne, ale jedná se o zvláštního velvyslance ČR v Evropské unii pro energetické otázky. V roce 2015 v rozhovoru pro server Neovlivni.cz naprosto šokujícím a odporným způsobem schvaloval masakr a upálení zaživa celkem 50 lidí v Domě odborů v Oděse, ke kterému došlo 2. května 2014 a zahynulo při něm i 11 žen.

Bartuška pro zmíněný server doslova uvedl: "... model, který byl použit na východě Ukrajiny, v Doněcku, Luhansku a v dalších městech. Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku."

Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec ČR v EU pro energetiku
Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec ČR v EU pro energetiku

Za tento výrok se Bartuška dočkal několika trestních oznámení v ČR, ale bez výsledku, samozřejmě! Bartuška totiž podlehl dezinformacím českých médií v domnění, že v Domě odborů byli upáleni nějací ozbrojenci a Ruskem vyslaní a ozbrojení separatisté, což je tak nehorázná lež a blábol, který pouze ukazuje, jak nebezpečné dezinformace jsou v západních médiích šířeny od roku 2014.

V budově byli upáleni zaměstnanci budovy a lidé, kteří utekli ve strachu o život z demonstrace, odsuzující státní převrat v Kyjevě, ke kterému došlo 21. února toho roku. Na demonstraci, konající se 2. května, zaútočila skupina Pravý sektor, která demonstraci napadla zápalnými lahvemi a železnými tyčemi. Lidé se rozutekli z demonstrace mnoha směry a část jich uprchla do Domu odborů, kde se zabarikádovali.

Pravý sektor následně budovu zapálil, a když začala hořet, někteří lidé uvnitř začali vyskakovat z oken budovy. Ti, kteří skok přežili, byli domláceni ocelovými trubkami a tyčemi, kterými byli vyzbrojeni členové Pravého sektoru. Jednomu z těch, kteří z okna vyskočili a podařilo se mu přežít i mlácení, o svém zážitku vypověděl svědectví. To ale jen na okraj, abyste měli představu, kdo je velvyslancem ČR v EU pro energetiku!

Fotografie z útoku Pravého sektoru na Dům odborů v Oděse, 2. května 2014
Fotografie z útoku Pravého sektoru na Dům odborů v Oděse, 2. května 2014

Není ropa, není plyn a není ani uhlí! Čím se bude topit v EU v zimě?

Tento velvyslanec totiž v úterý pro evropský server Euractiv uvedl, že... "Pokud dojde v zimě k výpadku plynu, spálíme vše, co bude v našich silách, abychom udrželi naše lidi v teple a vyrobili elektřinu." Tento výrok byste rozhodně neměli brát na lehkou váhu. V Evropě totiž nebude nejen ruský plyn a ropa, ale podle všeho nebude ani uhlí, o kterém se tak moc mluví v poslední době a Německo právě oznámilo, že znovu zaktivuje již dávno zakonzervované uhelné elektrárny, které bývaly největším nepřítelem německých Zelených a de facto veškeré ekologické lobby v Německu, tedy hned po atomových elektrárnách.

To samé rozhodnutí dnes přijalo Holandsko, že ruší veškerá omezení a limity na energie, získávané z uhlí. Dokonce i extrémisticky zelené Rakousko rozhodlo o návratu k uhlí! Doslova to vypadá jako masakr Zelených, kteří mlčí a ani nedutají, protože se bojí, že by v této situaci dostali přes hubu. Jenže v celé této rovnici je jeden problém. V celé Evropě totiž kromě plynu, ropy a elektřiny chybí i to samotné uhlí!

Pokud nemáš rád Rusko, tak tohle číst nechceš: největšími producenty uhlí v Evropě jsou Rusko, DLR, LLR a s velkým odstupem na 4. místě Polsko

Největším producentem utlumované těžby uhlí v posledních letech v EU je Polsko. Jenže to podle všeho nebude mít ten luxus k vyvážení uhlí, protože samo bude potřebovat obrovské množství uhlí pro vlastní elektrárny a pro zvýšené odběry elektřiny v důsledku výpadku ruského plynu. Tak velcí hlavouni v EU již dnes - v červnu 2022 - tuší, že podzim a letošní zima bude opravdu kritická a početně to zkrátka nebude vycházet. Když celá Evropa přejde na uhlí kvůli tomu, že celá Evropa odejde od plynu, systém se zhroutí, protože tolik uhlí v Evropě prostě není!

Největším producentem uhlí v Evropě, myšleno i mimo EU, je Rusko. To je největším exportérem uhlí. A víte, kdo je dvojkou v Evropě? Ne, není to Ukrajina. Je to Doněcká lidová republika. A na třetím místě je Luhanská lidová republika. Potom dlouho nic a teprve potom na 4. místě je Polsko. Nemusíte mít vysokou školu z matematiky, abyste pochopili, že tahle uhelná rovnice o tom, že EU přejde z plynu na uhlí, prostě kulhá na obě nohy. Tedy pokud jde o ideologickou stránku evropského postoje, že je třeba se odstřihnout od ruských fosilních paliv.

Václav Bartuška tak tuší, že tato rovnice nemá řešení, a že v těch uhelných kotlech elektráren bude potřeba topit úplně vším, co bude hořet. Máme tady paralelu z historie. Při obléhání Leningradu za II. sv. války obyvatelé města topili nejprve nábytkem, parketami, koberci, dveřmi v bytech, dřevěnými obklady stěn, prostě vším, co v komunálních bytových domech bylo ze dřeva. Jako poslední na řadu přicházely krovy střech. Když všechno ze dřeva bylo spáleno, lidé začali porážet stromy v obecních parcích a rozebírali dřevěné části laviček.

Zmizely všechny dřevěné zahradní altány. Zmizely parkety z obecních kulturních domů, zmizely stoly z hospod, židle, krovy budov, určených k jinému účelu než bydlení, servisy, opravny, sklady, apod. Pokud v Evropě nebude dostatek uhlí, jako že není ani náznak, že by dostatek měl nastat, jestliže celá EU přejde od plynu k uhlí, tak se opravdu dá očekávat, že se podle slov velvyslance bude muset začít topit úplně vším. Jestliže si myslíte, že palivová krize je daleko, vyvedu vás z omylu.

Benzín není! Na Slovensku jsou první čerpací pumpy na suchu a zavírají krám

Na Slovensku to již podle všeho začalo. Na Telegramu se objevují první fotografie z menších soukromých pump, které jsou úplně na suchu a umístěné papíry na stojanech hlásí, že benzín a nafta není, protože velcí dodavatelé paliv prostě ty malé čerpací pumpy úplně odstřihly, aby měli dostatek benzínu pro své vlastní, tzv. řetězcové pumpy. Něco takového Evropa nepamatuje od dob embarga OPECu na USA a země NATO ze 70. let minulého století kvůli podpoře Západu Izraele ve válce proti Egyptu.

Bartuška to přirovnal právě k situaci v 70. letech, že Evropa se dostává do stejné situace, jenže toto srovnání v jedné věci postrádá podstatu. Tehdy v 70. letech se jednalo pouze o embargo na ropu, nikoliv na všechna fosilní paliva. Dnešní situace je jiná v tom, že EU se chce odpojit od všech ruských fosilních paliv, aniž by pro ta paliva byla ekvivalentní náhrada odjinud. V tom je celý ten zakopaný pes. Odstřihnout se od ruské ropy a plynu tak ve skutečnosti znamená zcela rezignovat na fosilní zdroje a pustit se do pochybných a nepříliš spolehlivých zdrojů obnovitelné energie.

Toto se dnes začalo objevovat na menších soukromých pumpách na Slovensku
Toto se dnes začalo objevovat na menších soukromých pumpách na Slovensku

Slunce svítí jen někdy na fotovoltaické panely. Vítr fouká jen někdy na větrníky. Voda je jen někdy, aby naplnila vodní elektrárny. Obnovitelné zdroje se totiž neobnovují tak rychle, jak průmysl a domácnosti moderního světa dnes potřebují.

Obnovitelnost nefunguje tak rychle, jako je natankování plné nádrže v autě. Ani nefunguje tak rychle, jako je nasypání nových vagónů uhlí do uhelné elektrárny. Rusko totiž začalo v posledním funkčním ruském plynovodu do Evropy zastavovat dodávky plynu, prý údajně kvůli opravám kompresorové stanice v Rusku.

Jestli v ní došlo k sabotáži, to není potvrzeno, pouze se o tom spekuluje na ruském internetu, ale faktem je, že objem dodávek plynu v posledních dnech klesl zhruba o 60% a v Německu doslova vypukla panika, především v průmyslu. Nikde v Evropě není dostatek uhlí, aby nahradilo energie, potřebné pro provoz německých podniků. Natož pro fungování všech 27 zemí EU. Proto český velvyslanec mluví pravdu. Ano, na konci roku se začne topit vším, co půjde spálit. Takže, co se stane z lidu ČR pod Fialovou vládou? Lid s kostí! Náš čtenář 4fun to opravdu vystihl!

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!