Špinavá bomba do špinavé doby

26.10.2022

Od 24. 2. 2022 neustále opakuji, že se velmi obávám eskalace konfliktu, a právě proto tak silně apeluji na to, aby všechny státy v Evropě v čele s Českou republikou apelovaly na účastníky konfliktu, aby co nejdříve zasedly k mírovému stolu a intenzivně jednaly alespoň o příměří.

Kdo pravidelně poslouchá moje videa, tak ví, že už několik týdnů mluvím o tom, že se obávám použití buď chemických zbraní, nebo tzv. špinavé bomby, tedy bomby, která není tak ničivá jako klasická nukleární puma, ale zanechává poměrně výraznou radioaktivní stopu.

Použití takové zbraně, ať už reálně nebo v rámci provokace (operace pod falešnou vlajkou), by okamžitě eskalovalo konflikt na samotnou hranici 3. světové války.

Dnes byl na webu aljazeera.com publikován titulní článek, jenž tuto mou obavu přibližuje realitě. Rusko obvinilo Ukrajinu, že připravuje právě takovou provokaci. Ukrajina logicky kontrovala, že to není pravda a že pokud někdo použije nukleární zbraně, tak jejich strana to nebude.

Nemá asi ani cenu dodávat, že pokud se tak stane, tak je vcelku jedno, kdo tak učiní - úplnou pravdu se nikdy nedozvíme, avšak obviněno západními médii bude zcela jistě Rusko. Důsledkem bude samozřejmě ostrá reakce NATO a my se ocitneme na tenké hraně 3. světové války. To bude znamenat obrovské ohrožení bezpečnosti naší země.

Pokud i za této situace budou Fiala, Černochová a podobní šílenci dál přilévat olej do ohně, tak to opravdu nemají definitivně v hlavě v pořádku.

Mám neblahý pocit, že racionalita byla jednou z prvních obětí tohoto konfliktu.

Lidstvo neustále žije v mylném přesvědčení, že tak daleko to nemůže zajít, že se to prostě nemůže stát. A naši verbální válečníci si zase naivně myslí, že nám se nějakým zázrakem takový konflikt vyhne. Za sebe říkám, že je to šílený hazard.

Letos si symbolicky připomínáme přesně 60 let od vypuknutí Karibské krize, kdy stál svět jen pár minut od svého zničení. Tehdy JFK a Nikita Chrušcov na poslední chvíli dokázali vzít rozum do hrsti a vyjednat mír.

Jsem přesvědčen, že to byl právě Kennedy, kdo vahou své osobnosti zastavil americké jestřáby a tento vypjatý okamžik bravurně ustál. Bohužel Joe Biden v současné kondici nezastaví patrně ani svou stolici, natož pak generály prahnoucí po zúčtování s Ruskem.

Naše země je bohužel přesně v tom místě, jež lze označit úslovím "když se kácí les, létají třísky". Nezbývá nám než věřit, že se mocní tohoto světa zase nějak dohodnou - bohužel naše loutkovláda k tomu není schopna jakkoliv přispět. Spíše naopak.

Tak tedy doufejme. Nic jiného, krom bleskového svržení naší vlády, stejně udělat nemůžeme.

Zdroj: autor Jindřich Rajchl, pravyprostor.net 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!