Harabin obviněn ze schvalování hanobení banderovců

17.05.2022

Po výslechu novinářům zopakoval, že je proti nacismu a banderismu, který má na svědomí 14 000 obětí na Donbasu za posledních 8 let!

Máme oficiální Harabinovu výpověď i znění obvinění, kde se vyšetřovatel odvolává na Římský status Mezinárodního trestního soudu! Co je článek 51 Charty OSN o Preventivní sebeobraně? A proč Moskva použila tento článek na ospravedlnění zásahu na Ukrajině?

Na Slovensku se dnes opravdu dějí neuvěřitelné věci, kterých by si měli všímat především i čeští občané, protože tyto procesy se mohou brzy okopírovat i do ČR. Národní kriminální agentura (NAKA) totiž v pondělí v poledne provedla domovní prohlídku v bratislavském bytě bývalého soudce Nejvyššího soudu Slovenska Štefana Harabina a sdělila mu obvinění z přečinu schvalování trestného činu, konkrétně trestného činu agrese prezidenta Ruské federace Vladimira Putina na Ukrajině, a rovněž z trestného činu hanobení národa, etnika či rasy, tedy v tomto případě banderovců jako občanů Ukrajiny. Informaci jako první přinesl server Infovojna.bz. Obou trestných činů se měl Harabin dopustit tím, že dne 25. 2. 2022 na Facebooku uveřejnil status následujícího znění:

"Urobil by som presne to isté, čo PUTIN v súvislosti s udalosťami na UKRAJINE. Je povinnosťou Rusov pacifikovať nacistov, ktorí genocídne od roku 2014 zavraždili 15 tisíc vlastných civilistov. Nie je možné tolerovať používanie sily svetovým ZLOM. Silu musí niekedy rázne použiť aj svetové DOBRO. FICO, vždy k AMERIČANOM servilný, kolosálne klame, keď tvrdí, že PUTIN porušil medzinárodné právo. Zrejme nepozná článok čl. 51 Charty OSN, alebo má zjavnú traumu, že práve on 2. septembra 2014 dal nacistom na Ukrajine reverzný plyn".

Hajlování členů ukrajinské kapely v soutěži Eurovize
Hajlování členů ukrajinské kapely v soutěži Eurovize

Harabin po propuštění a po výslechu poskytl Infovojně i kopii své výpovědi na policii. Štefan Harabin výše uvedený výrok uveřejnil v souvislosti s veřejně dostupnými informacemi o počtech obětí z řad obyvatel obou separatistických republik na Donbasu, kterých podle oficiálních zdrojů OBSE zahynulo za 8 let konfliktu téměř 10 000, zatímco ruské zdroje uvádí číslo ještě o 4 tisíce vyšší.

Štefan Harabin v rozhovoru s novináři dal jasně najevo, že odmítá adorovat dnešní kult neonacismu, který v neděli vyvrcholil dokonce hajlováním ukrajinské kapely v přímém přenosu festivalu politické písně Eurovize. Ukrajinská rapová kapela po svém vystoupení hajlovala, ale nebyla sama. Hajlovala dokonce i moderátorka Eurovize. Video máte na konci tohoto článku. Ano, proces nacifikace Evropy je v plném proudu, projekt Trojmoří je urychleně ukotvován a kdokoliv se postaví na odpor, pokusí se ho zničit.

Boj Štefana Harabina za pravdu o Donbasu

Ruské občany je dovoleno dnes v Evropě zabíjet, vraždit. Opravdu nepřeháním. To, co se dělo 8 let na Donbasu, z toho opravdu jde mráz po zádech. Hlavně z toho mlčení západních médií o probíhající genocidě, kterou tam páchala ukrajinská armáda. Na Donbasu z těch 14 000 lidí zahynulo více než 800 dětí. Všechny tyto oběti má na svědomí ukrajinská armáda a především ukrajinské dělostřelectvo a raketové vojsko, které 8 let pravidelně ostřelovalo obytné domy ve městech Luhansk a Doněck. Agrese ukrajinské armády kulminovala celkem 2x po sobě, v letech 2015 a 2017, kdy vláda Petra Porošenka provedla dvě velké vojenské ofenzívy s cílem pozabíjet povstalce v obou separatistických republikách a vyhnat ruskojazyčné etnické obyvatelstvo za hranice do Ruské federace.

Obě videa na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-stefan-harabin-byl-obvinen-za-schvalovani-trestneho-cinu-agrese-vladimira-putina-a-za-hanobeni-banderovcu-po-vyslechu-novinarum-zopakoval-ze-je-proti-nacismu-a-banderismu/

Obě ofenzívy selhaly, ale měly za následek tisíce mrtvých civilistů, v té době stále ukrajinských občanů ve městech na Donbasu, kteří se provinili dvěma věcmi, že v roce 2014 nesouhlasili se státním pučem na Majdanu v Kyjevě, a že mluvili rusky, což je na Ukrajině již třemi zákony zakázáno, a to ve školství, na úřadech a v obchodním styku v obchodech a službách. Rusky přitom na Ukrajině mluví podle odhadů 50 až 57% obyvatelstva.

Operace s krycím názvem "Apollon", vypracovaná americkou CIA a ukrajinskou tajnou službou SBU, měla podle ruských novinářů zajistit po dobytí oblastí na východě etnické čištění od ruskojazyčného obyvatelstva, které by odmítlo utéct do Ruska. Na základě této operace měl být celý Donbas "derusifikován" ve smyslu vyhlazení či vytlačení ruského obyvatelstva, kultury a historie. Celý prostor měl být v rámci operace "Apollon" ukrajinizován a obsazen oddíly Azov, které by dohlížely na ukrajinskou nacifikaci obou oblastí stejně, jako to probíhalo 8 let v centrále Azovu, v Mariupolu.

Rusko použilo k invazi na Ukrajinu mezinárodní právní rámec článku 51 Charty OSN, který v minulosti použily USA nebo Vietnam

Ruská federace provedla invazi na Ukrajinu podle názoru Moskvy v souladu s mezinárodním právem, když Moskva použila stejný článek Charty, jakou použila vláda Billa Clintona v roce 1999 při bombardování Srbska a tentýž článek použily USA i pro invazi do Iráku v roce 2003. Obě americké agrese proběhly bez mandátů Rady bezpečnosti OSN a česká i slovenská armáda a obě vlády se podílely společně s USA na obou agresích. V případě Iráku šlo dokonce o vyslání českých a slovenských vojáků k okupaci Iráku.

Obě agrese proběhly na základě článku 51 Charty OSN, který umožňuje status tzv. preventivní sebeobrany do doby, než OSN přijme prostředky a nástroje k dosažení bezpečnosti a míru na základě mandátů OSN. Laicky přeloženo do srozumitelné řeči jde o článek, který umožňuje provést preventivní útok proti jiné zemi, a to tehdy, je-li cílem ochrana životů obyvatelstva. Tento článek v minulosti použily nejen USA, ale třeba i Vietnam, jehož armáda v roce 1979 vtrhla do Kambodži a svrhla Polpotův režim Rudých Khmérů. Tato invaze rovněž proběhla bez mandátu RB OSN, a to na základě článku 51 Charty OSN.

První stránka obvinění Štefana Harabina. Celé obvinění najdete v galerii na konci tohoto článku.
První stránka obvinění Štefana Harabina. Celé obvinění najdete v galerii na konci tohoto článku.

Rusko podle mezinárodního práva postupuje v souladu s Chartou a článkem 51 Charty z toho důvodu, že na Donbasu prokazatelně a dlouhodobě, stejně jako v 70. letech v Kambodži, probíhá genocida, které se na vlastním ukrajinském obyvatelstvu dopouští ukrajinské vlády, které jsou u moci na Ukrajině od roku 2014.

Důkazem genocidy jsou nejen lidské oběti, pozabíjené ukrajinskou armádou, která nedělá rozdíly mezi vojenskými a civilními cíli, ale i genocida kulturní a sociální, což dokladují nacistické zákony přijímané v Kyjevě proti ruskojazyčnému obyvatelstvu na Ukrajině, ale i odstraňování a bourání pomníků sovětské armády, zákazy her ruských autorů v divadlech, zákazy koncertů ruských autorů, zákazy tisku ruských knih, atd.

Pokud rusky mluví na Ukrajině více jak polovina obyvatelstva, a přitom režim v Kyjevě přijímá zákony na zákazy ruštiny ve školství, v úřadech a v sektoru obchodu a služeb, potom ve spojitosti se zabíjením obyvatel na Donbasu po dobu 8 let se jedná o naprosto nepopiratelný zločin genocidy, proti němuž má Rusko podle článku 51 Charty OSN právo zasáhnout, a to i bez mandátu RB OSN.

Použití mezinárodního práva o trestném činu agrese je špatným výkladem aktu Ruska na Ukrajině v Harabinově obvinění, upozorňuje právník

Štefan Harabin byl podle našeho právníka obviněn čistě účelově, o čemž svědčí i odkaz žalobce na bizarní Římský status Mezinárodního trestního soudu, který Slovensko v podobě mezinárodní smlouvy zahrnulo do svého právního řádu v roce 2015. Římský status totiž zavádí nový trestný čin tzv. agrese ve smyslu mezinárodní agrese. Status má 4 body, které popisují 4 trestné činy, a to: Páchání genocidy, činů proti lidskosti, válečné zločiny a páchání agrese.

Problém podle našeho právníka je v tom, že Římský status se odkazuje na mezinárodní právo, nikoliv na právo domácí. Schvalování agrese by se muselo týkat schvalování takové agrese, na kterou nelze uplatnit článek 51 Charty OSN. Ta totiž představuje výluku z Římského statusu. A právník k tomu dodává zajímavý pohled, čtěte níže pod obrázkem.

První stránka Harabinovy výpovědi
První stránka Harabinovy výpovědi

Názor právníka: Aplikování článku 51 Charty OSN je problematické v tom, že jeho použití je mezinárodně ospravedlnitelné prakticky jen výhradně k ochraně životů obyvatelstva, ale to až poté, kdy dojde průkazně k jejich ohrožení a k obětem na životech ve vyšším než běžném počtu. Článek Charty neumožňuje ve skutečnosti preventivní obranu per se, ale pouze takovou obranu, která vede k ochraně životů před prokazatelně již probíhajícími akty proti lidskosti. Vypadá to, že Rusko muselo čekat celých 8 let a počkat, až Ukrajina prohloubí své zločiny proti vlastnímu obyvatelstvu na Donbasu, až prohloubí i útisk a útlak ruskojazyčného obyvatelstva na úrovni jazykových zákonů, aby bylo možné z pozice Moskvy ospravedlnit v mezinárodním právu použití článku 51 Charty OSN ve smyslu preventivního zásahu s cílem ukončit vraždění na Donbasu. Tolik názor právníka.

Genocida ruského etnika na Donbasu slovenské novináře naprosto nezajímá

V důsledku tak nejde o článek Charty, který by poskytoval možnost invazí na bázi preventivní obrany, ale jde až o nástroj ex-post k zabránění prohlubování se již existující genocidy a již existujícího útisku a útlaku. Podle mezinárodního práva tak Rusko postupuje korektně, v souladu s Chartou OSN a nijak nevybočuje z praktik USA, které bombardovaly Srbsko v roce 1999 kvůli "zabránění srbské armádě v pokračování genocidy v Bosně a v Kosovu" anebo v případě Iráku, kam USA vtrhly kvůli "zabránění Saddámovi ve výrobě a šíření zbraní hromadného ničení", což se za 8 let americké armádě a okupačním spojencům, včetně české a slovenské armády nepodařilo prokázat a objevit přítomnost zbraní hromadného ničení, ale stačily pozabíjet podle odhadů na půl milionu Iráčanů.

Všimněte si v úvodu videa, kde hovoří Štefan Harabin o vraždění obyvatel Donbasu, jak to novináře slovenských médií ale naprosto vůbec nezajímá. Pouze je zajímalo, jestli Harabin podporuje válku Vladimira Putina. Na Ukrajině ovšem de jure žádná válka není, protože Kyjev nevyhlásil Moskvě válku, a ani Moskva Kyjevu. Na Ukrajině existuje pouze válečný stav, což je právní stav ohrožení, který souvisí s napadením země, anebo s účastí země na vojenském konfliktu, ale po právní stránce to není válka, ale pouze bezpečnostní konflikt.

Aby se jednalo o válku, musela by jedna země té druhé válku vyhlásit, a to zasláním tzv. diplomatické demarše o vyhlášení války. Právě proto Ruská federace nehovoří o válce, ale pouze o speciální vojenské operaci s cílem demilitarizace genocidu páchající ukrajinské armády, denacifikace a změny ukrajinské ústavy s cílem záruk a svobod ruskojazyčného obyvatelstva na jiných územích, než je oblast Donbasu, tedy ve zbytku Ukrajiny.

Když článek 51 použijí USA, je to ochrana demokracie a svobody. Když článek použije Rusko, je to agrese!?

Tato kauza pouze ukazuje, že zabíjet Rusy je dovoleno, povoleno a žádoucí, jak vlastně koneckonců povoluje i Facebook, který umožnil publikovat statusy vyzívající k zabíjení Rusů. Proto Rusko, když po 8 letech genocidy ruskojazyčného obyvatelstva na Ukrajině pošle do země armádu na ukončení těchto zvěrstev, které na Ukrajině začaly v roce 2014 po státním převratu a uchopení moci v Kyjevě banderovci a neonacisty, tak je to vykreslováno jako agrese podle Římského statusu a nikoliv jako obrana životů podle článku 51 Charty OSN.

Když ale americká armáda vtrhne do Iráku na základě lživého příběhu o zbraních hromadného ničení, které tam nikdy nebyly, a když americká armáda spolu s českou, slovenskou a s mnoha dalšími armádami zemí NATO tam za 8 let povraždí půl milionu Iráčanů, anebo když NATO v čele s USA začne na lidi v Bělehradě shazovat bomby pod záminkou, že bombardováním státní televize anebo budovy čínského velvyslanectví se zamezí genocidě v Bosně a v Kosovu, tak to už agrese podle Římského statusu prý není. To už je prý v pořádku, podle mezinárodního práva, to už je to správné bombardování, to už jsou ty správné invaze, to je humanitární bombardování. Tak to určitě!

Glorifikace neonacistů a banderovců je zločinem ze strany médií i nejvyšších politiků kolektivního Západu

Kdyby se Kyjevu podařilo realizovat po Porošenkově teoretickém válečném vítězství na Donbasu plán Apollon a etnicky tam vyhladit ruskojazyčné obyvatelstvo, které by nestihlo nebo nechtělo utéct do Ruska, tak západní média by o tom nepřinesla ani jedinou větu v médiích. Všechno by se umlčelo, všichni presstituti a presstitutky by dostali zaplaceno, aby drželi hubu a krok. Ukrajina s tím má zkušenosti.

V roce 1943 jednotky Osvobozenecké ukrajinské armády Stěpana Bandery (UPA) etnicky vyčistily na Haliči oblast Volyně. Pozabíjeli Poláky, Čechy a hlavně Židy, kteří se tam schovávali. A když přibíjeli na vrata kladivy a hřebíky zaživa malé děti, tak jim do tvářiček řvali to svoje heslo: "Slava Ukraini!", což byla a dosud je banderovská obdoba nacistického pozdravu Sieg Heil!

Po přibití dětí na vrata potom Banderovci nutili jejich rodiče křičet nahlas tento pozdrav předtím, než je zaživa podřezali a děti z těch vrat se na to musely dívat. Tato zvěrstva byla páchána banderovskými jednotkami UPA ještě i po válce mimo území Ukrajiny, a to paradoxně i na území Slovenska, když banderovci prchali z oblasti Ukrajiny do Rakouska.

Poslechněte si ve videu s Harabinem jeho svědectví. Přímo u výslechu, v místnosti vyšetřovatele, byla prý policejní nástěnka se symboly extrémistických hnutí, a mezi nimi bylo i logo batalionu Azov. To je gól, že? To je prostě realita vrcholu absurdního dramatu náhlé ukrajinské hurá-hysterie v Evropě, kterou by nevymyslel a nesepsal ani Václav Havel. Najednou jsou velebeni ukrajinští náckové. A proč? Protože zabíjejí Rusy! Chápete? Přesně proto. Nacifikace Evropy je v plném proudu.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!