Stojíš za Ukrajincema? Ale za kterýma?

03.06.2022

Tohle je takové krátké zamyšlení nad tím, koho podporují ti, co tvrdí, že "stojí za Ukrajinou". Připadá mi totiž, že spousta z nich pořád nějak nechápe, o co vlastně jde. Po třech měsících, kdy vášně trochu opadly, by bylo možná na čase si to vyjasnit.

V první řadě je třeba si uvědomit, že tam primárně bojují Ukrajinci proti Ukrajincům, a to celých těch osm let, od roku 2014. Jen poslední tři měsíce se k tomu přidali Rusové. Pravda, rovnováha palebný síly se tím značně změnila, ale nezměnilo se, kdo je kdo, a za co a za koho kdo bojuje.

Takže kdo "stojí za Ukrajinou", pro toho bych měl dvě otázky:

Za prvé: kde se podle vás na Ukrajině bojuje? To je totiž takovej důležitej detail a od toho se odvíjí ten zbytek. Na 80% území Ukrajiny boje nejsou a nebyly. Takže je třeba si vyjasnit, že jde hlavně o Luhansk a Doněck, což zahrnuje i ten slavný Mariupol na Donbase. To je důležité chápat, protože od toho se odvíjí ta druhá otázka

Které Ukrajince v tom Donbasu podporujete? Ty civilisty, co tam bydlí, nebo ty, co je tam 8 let vraždili a bojují proti nim, což je ukro-armáda a v první řadě všechny ty četné nacistické pluky? Tady u nás se totiž ta otázka formuluje dost zkresleně - jestli je někdo s Ukrajinou nebo s Ruskem. Ale o tom to není. Rusko je tam jen takovej nejnovější doplněk, který nic nezměnil na tom, kdo je s kým a kdo je proti komu, a o co tam jde.

Celých osm let bojují Ukrajinci proti Ukrajincům. Civilisti bojují za svoji svobodu a ukrajinská armáda se podle všeho snaží vyhladit rusky mluvící Ukrajince. Jestli mi někdo dokáže vysvětlit jiný důvod, proč ukrajinská armáda osm let střílí po ukrajinských civilistech, žijících v Donbasu, tak povídejte. Donbas na nikoho neútočí. Donbas se osm let brání. Takže až uvidíte ty modrožlutý fanatiky, zeptejte se jich: "Kterým těm Ukrajincům v tom Donbasu vlastně fandíš? Tomu civilnímu obyvatelstvu, nebo těm nacistům, co je tam 8 let terorizují?" Protože o tom to přesně je. Rusko požádali o pomoc ti terorizovaní obyvatelé z těch oblastí, kde se bojuje.

Rusofobní rádoby lidumilové se rádi zaštiťují tím, že tam trpí civilisté, a proto musíme "Ukrajině" pomoct. Ano, trpí tam civilisté - v Donbasu - protože jinde se nijak zvlášť nebojuje. Jsou ti modrožlutí nadšenci opravdu na straně těch civilistů, kteří tam trpí? Pokud chtějí pomoci civilistům na Ukrajině, tak je blbost dodávat zbraně ukrajinské armádě, která ty civilisty vraždí. Pokud chtějí pomáhat ukrajinské armádě, tak jsou ale proti ukrajinským civilistům a na straně nacistů. Civilisté v Donbasu jsou pod útokem ukrajinské armády a civilisté jinde na území Ukrajiny pod útokem nejsou.

Chápou vůbec lidi tyhle základy? Proti civilistům v Donbasu bojuje ukrajinská armáda, proti civilistům ve zbytku Ukrajiny nebojuje nikdo, a tudíž nikde nebojuje Rusko proti civilistům. Rusko bojuje proti ukrajinské armádě, která bojuje proti ukrajinským civilistům. Chápete? Fakt to není tak složitý. Vysvětluju to tentokrát extra po lopatě a opakuju se, protože mi vážně připadá, že těm modrožlutejm vlaječkářům to pořád nějak nedocvakává. Možná, že je ale jenom nikdo pořádně neinformoval.

Naprosto odtržený od reality jsou bizarní bláboly o tom, že 2 400 nacistů v Azovstalu byli "obránci Mariupolu". Koho tam proboha bránili a před kým? Tohle jsou přesně ty lidi, kteří vraždili osm let  obyvatelstvo Mariupolu. Obyvatelé Mariupolu je nenávidí a bojí se jich. Azov že jsou "obránci"?! Obyvatelé Mariupolu jsou ti, kdo požádali Rusko, aby je bránilo před Azovem.

Takže vy všichni rusofóbní "obránci" Ukrajiny: to, že nemáte rádi Rusko, to chápu. Ale které Ukrajince podporujete? Civilisty nebo armádu a nacisty?

Vy ostatní, tj. 99% lidí, co si přečetli tento článek, zeptejte se svých známých, kdo koho a proč podporuje. Když se ta otázka formuluje tak, jak jsem ji podal, třeba zjistíme, že zhruba osmdesáti procentní podpora nacismu v ČR byl jen nějaký omyl v důsledku špatného pochopení a komunikace.

Zdroj: czechfreepress.info

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!