Stopy teroristického masakru v centru Crocus vedou na Ukrajinu

26.03.2024

Stopy organizátorů a objednavatelů teroristického masakru v centru Crocus v Moskvě vedou na Ukrajinu a odtamtud dál do západních zemí! Český prezident spolu s premiérem zarytě mlčí, žádné tiskové prohlášení Hradu, na rozdíl od Bílého domu! Z nejvyšších českých ústavních činitelů teror přímo odsoudil pouze šéf Senátu Miloš Vystrčil na Twitteru! Hrobové ticho z Prahy!

Zatímco Rusko a celý demokratický svět se vzpamatovává z pátečního teroristického útoku ve společenském centru Crocus City Hall v Moskvě, kde čtveřice teroristů postřílela nejméně 137 lidí, včetně nezletilých dětí, tak v Praze je možné slyšet již od pátku pouze hrobové ticho. Ruská FSB zadržela všechny 4 pachatele, a to díky tomu, že v automobilu Renault ujížděli z Moskvy po dálnici směrem k ukrajinským hranicím a jeli tak rychle, že je zachytily úplně všechny rychlostní kamery na dálnici, takže bylo snadné pachatele dopátrat. Dorazili až do pohraniční Brjanské oblasti a chtěli překročit hranice na Ukrajinu.

Video 3x na tomto odkazu:

https://aeronet.news/stopy-organizatoru-a-objednavatelu-teroristickeho-masakru-v-centru-crocus-v-moskve-vedou-na-ukrajinu-a-odtamtud-dal-do-zapadnich-zemi-cesky-prezident-spolu-s-premierem-zaryte-mlci/

Podle předběžného vyšetřování pachatelé již přiznali, že měli od ukrajinské strany přislíbené otevřené okno pro přechod hranice, aby na ně ukrajinští vojáci nestříleli. Jenže, toto okno může nařídit jen Kyjev, a to některý z bezpečnostních orgánů, buď armáda anebo vojenská rozvědka GUR. Stopy tak prokazatelně vedou k Ředitelství hlavního vojenského zpravodajství Ukrajiny (GUR) a k jeho šéfovi Kyrylo Budanovovi. Útvary FSB dopadly všechny 4 pachatele v sobotu ráno a první zadržený začal vypovídat, video s titulky máte výše.

Chudí Tádžikové se nechali na Telegramu a za zálohu 250 000 rublů naverbovat k teroru v Moskvě

Ukázalo se, že neznámí kurátoři a objednavatelé, kteří na Telegramu vystupovali pod maskováním jako příslušníci Islámského státu, hledali chudé dobrovolníky ze zakavkazských republik, kteří by byli ochotni za peníze provést teror v Moskvě. Terorista vypověděl, že dostal slíbeno půl milionu rublů a dopředu dostal polovinu, peníze mu převedli na platební kartu.

Druhou polovinu měl dostat po akci. Půl milionu rublů je v přepočtu něco málo přes 5 000 USD, záloha v podobě poloviny tedy činila v přepočtu zhruba 2 500 dolarů. Za tyto peníze tito Tádžici postříleli 137 lidí. Tádžikům vůbec nepřipadalo podivné a podezřelé, že údajný Islámský stát po nich nechce provést sebevražedný útok, který nepřežijí. Ani jim nepřišlo divné, že úniková cesta z Ruska není zvolena přes Kavkaz, ale do žhavé válečné zóny na Ukrajině.

Nechtěli po nich ani teror provedený z ideologického hlediska zadarmo, ale nabídli jim za útok peníze a v Rusku jim nachystali dopředu zbraně a munici. Nikdo z těch Tádžiků neví, kdo ti objednavatelé jsou, nikdy je neviděli, (to zatím tvrdí) pouze si s nimi psali na Telegramu a poslouchali kázaní jistého člověka, který kázal proti Rusům, že je to… národ bezvěrců a agresorů, a že je potřeba je zabít.

Vyšetřovatelé byli v naprostém šoku, jak někdo může za pouhých 500 000 rublů souhlasit s tím, že začne zabíjet lidi, aby dostal tyto směšné peníze. Jenže, pro Tádžiky to nejsou malé peníze. Tádžikistán spolu s Kyrgyzstánem jsou dvě nejchudší země bývalého SSSR, jejichž ekonomiky se po rozpadu Sovětského svazu úplně zhroutily a dodnes se z toho nevzpamatovaly.

Vladimir Putin vyslal výhrůžku všem organizátorům a objednavatelům teroru, že jejich životy již nemají budoucnost

Průměrná mzda v Tádžikistánu činí něco málo přes 200 USD měsíčně, ale to je průměr, na který většina Tádžiků nedosáhne. V malých městech a vesnicích se měsíční mzda propadá v přepočtu ke 40 dolarům za měsíc. Jedinou šancí na lepší život pro Tádžiky je získání pracovního povolení v Rusku, ale na tato povolení jsou kvóty a k práci v Rusku se dostanou jen vybraní jedinci.

Takto chudí Tádžikové jsou potom snadnou kořistí pro tajné služby, které jim nabídnou z jejich pohledu velké peníze (500 000 rublů odpovídá zhruba dvěma ročním platům v Tádžikistánu) za provedení teroru anebo sabotáže v Rusku. Není divu, že ukrajinská GUR si k provedení útoku na centrum Crocus vybrala právě chudé Tádžiky, tedy občany dnes suverénně nejchudší bývalé svazové republiky někdejšího SSSR. A po dokončení teroristické práce jim GUR slíbila azyl na Ukrajině. Kruh se uzavřel. Anebo ne?

Vladmir Putin v projevu reagujícím na útok v Moskvě slíbil dopadení všech organizátorů a objednavatelů tohoto teroristického útoku. Prohlásil, že ti podlidé už teď nemají budoucnost. A je naprosto jasné, že ruské tajné služby teď půjdou nejen po organizátorech na Ukrajině, ale i po objednavatelích, protože to nemusí být jedno a totéž.

Samozřejmě, že Budanova GUR celou věc nepochybně logisticky zajistila, obstarala zbraně a munici, jejich dopravu do Ruska a uschování ve skrýši v Rusku, zajistila peníze v rublech, doslova pakatel v přepočtu ve výši 20 000 USD po 5 000 dolarech pro 4 lidi. Ovšem objednávka a ideologické řízení mohlo být odjinud. Na ruských Telegramech se teď jedou divoké teorie, proč Tádžikové přicestovali do Ruska přesTurecko, a ne přes obvyklý Kazachstán, jak jezdí drtivá většina tádžických gastarbeiterů do Ruska.

Hrobové ticho z Prahy už zaráží i ruská média

A bylo to podivné i ruským vyšetřovatelům ve videu v úvodu tohoto článku. Co tam vlastně v Turecku dělali? Zadržený Farudini Šamsidin na videu tvrdil, že kvůli dokumentům, ale to nedávalo moc smysl. V Turecku totiž mohli být za účelem setkání se zástupci tajné služby nejmenované západní země, kteří jim mohli nabízet novou identitu v EU, nové doklady, jakmile překročí z Ruska hranice na Ukrajinu po dokončení akce.

A otázkou teď je, která země jim mohla nabídnout azyl a nové identity. Ukrajina je velmi nepravděpodobná, protože tam je největší koncentrace ruských agentů ze všech zemí na světě a ukrývat se na Ukrajině by byla sebevražda. Proto museli mít přislíbenou evakuaci do nějaké země EU. A Rusové na Telegramu skloňují jedinou zemi, a to Českou republiku. Čtveřice teroristů teď prochází výslechy a jenom Pánbůh ví, co z nich vyšetřovatelé vydolují za informace.

Jedna věc nás zaráží. Naše redakce celý víkend sleduje sociální profily vrcholných českých ústavních činitelů, ale všude je hrobové ticho. To ticho doslova burácí a řve do uší, protože je to nepřirozené ticho.

Američané zticha nejsou a ostře teror odsoudili, a to přímo v tiskové zprávě Bílého domu. Naproti tomu tiskové zprávy Pražského hradu mlčí a o nějakém teroru v Moskvě tam není ani slovo.

Ticho je i na Facebooku a na Twitteru prezidenta Petra Pavla. Ani jeden jediný příspěvek a odsouzení teroru v Moskvě! Je tohle normální? A to není všechno. Na webu tiskových zpráv Úřadu vlády o teroru v Moskvě také není ani slovo. Na Facebooku a na Twitteru premiéra Petra Fialy rovněž ani jediné Fialovo o odsouzení teroru v Moskvě!

Kromě Miloše Vystrčila se nikdo z nejvyšších ústavních činitelů ČR k teroru v Moskvě do pozdního nedělního večera přímo nevyjádřil

Jediné, co Fiala udělal, bylo nasdílení anglicky psaného odsouzení teroru v Moskvě, které ovšem publikovalo PR oddělení českého ministerstva zahraničí, a to jenom na Twitteru, ale ne oficiálně tiskovou zprávou MZ ČR. Mezi tiskovými zprávami ministerstva zahraničí ČR totiž žádné odsouzení teroru v Moskvě ani v neděli večer prostě nenajdete.

Jde tedy jen o odsouzení publikované na Twitteru ministerstva. A to je všechno. Tohle ticho je až moc podezřelé. Jediný z vysokých ústavních činitelů, kdo sám za sebe a svými slovy odsoudil teror v Moskvě, je předseda Senátu Miloš Vystrčil.

A stejně tak ani mezi tiskovými zprávami Senátu ČR není žádné odsouzení teroru v Moskvě. A pokud jde o šéfku Parlamentu ČR Markétu Pekarovou Adamovou, ta se zachovala stejně jako Fiala a Lipavský, prostě jen nasdílela v angličtině psané odsouzení teroru z twitterového účtu Minsterstva zahraničí. Ani jediné vlastní slovo, jen nasdílení tweetu napsaného personálem.

Tohle připadá velmi podezřelé nejen nám v redakci, ale všimla si toho už i ruská média v neděli v podvečer. To ticho je doslova děsivé a hrozivé. Nechceme ani domýšlet, co by to mohlo znamenat, tedy ve vztahu k tomu, co se stalo v pátek večer v Moskvě, a kam mohli mít teroristé, v případě úspěšného útěku na Ukrajinu, nakonec namířeno. Když nemlčí a ostře odsuzuje teror i Bílý dům, ale Praha je zticha jako hrob, že by bylo slyšet i špendlík spadnout na zem, něco to znamená! Situaci budeme sledovat.

Zdroj: aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!