Očkování proti covidu-19 a svět podle Orwella

18.08.2021

Jako jednu z prázdninových knih jsem si letos z knihovny vypůjčil román anglického spisovatele George Orwella s názvem "1984". Román je geniální vizí totalitního režimu, dovedeného do dokonalosti po stránce technologické i psychologické.

Úvodem bych rád shrnul základní charakteristiky Orwellovského státu a poté se zamyslel nad tím, jak je tato vize uskutečňována nyní.

V čele Orwellovského státu stojí Velký bratr. Podle propagandy je čelným představitelem vládnoucí strany, který však nikdy nebyl nikým fyzicky spatřen, ač jeho vševidoucí oko kontroluje veškeré dění ve státě.

Ve státě hrají klíčovou roli dvě ministerstva. Ministerstvo pravdy se stará o falšování faktů a historie v zájmu aktuální situace a politiky strany. Ministerstvo lásky ve svých útrobách provádí mučení vězňů, podezřelých ze závadného jednání či myšlení. Hlavními ideologickými hesly jsou: "válka je mír, nevědomost je síla, svoboda je otroctví".

Vrcholem dovedností straníka je tzv. "dvojité myšlení". Vyžaduje schopnost věřit a propagovat zároveň naprosto protikladné názory, které jsou samy o sobě logicky neslučitelné.

U odpůrců režimu není primární důraz kladen na jejich potrestání, ale na to, aby byli zcela psychologicky zlomeni a přijali oficiální doktrínu Strany za svou, celým svým srdcem. Až pak jsou popraveni.

Totalitní stát Oceánie vede stále války s ostatními státy. Cílem války není vítězství. Válka umožňuje udržovat v lidech permanentní strach a odůvodnit chudobu. Umožňuje i ventilovat hněv na cizím zákeřném nepříteli, který se také mění podle okolností.

Jaké je to dnes?

Vlády různých zemí jsou čím dál více loutkami těch, kteří stojí v zákulisí mimo dohled televizních kamer. Stále více ztrácíme své soukromí, naše telefonní hovory a elektronická komunikace je 24 hodin denně sledována k tomuto účelu vytvořenými počítačovými programy a systémy.

Totalitní režim současnosti se záměrně nazývá liberální demokracií. Naopak ti, kteří zůstávají zastánci skutečné svobody a demokracie jsou označeni za extremisty.

Dvojité myšlení Orwelovského světa velmi dobře vidíme v souvislosti s propagací očkování proti covidu. Na jedné straně nejnovější studie ukazují, že protilátek z očkování rychle ubývá, že očkování lidé šíří virus stejnou měrou jako ti neočkovaní. Na straně druhé je očkování stále vykreslováno jako poslední možnost porazit koronavirus a jako jediná možná cesta dostat se z covidové krize.

Stále se přitom vymýšlí další a další způsoby, jak donutit lidi k očkování a zlomit jejich odpor. Začínalo se slibováním různých výhod a bonusů - jako možná výhra značkových botasek, nebo volné dny po očkování, atp. Když tato jejich strategie nezabírá, začínají se přiklánět k represím. Omezení cestování, zpoplatněné testování pro neočkované, covid pasy potřebné pro vstupy do restaurací, kin, obchodních center. K tomu si přidejme jejich permanentní vykreslování neočkovaných (neposlušných) lidí jako černých pasažérů - egoistických lidí, hlupáků s deficitem inteligence a v některých případech i duševně chorých lidí.

Z covidové epidemie se tak stále více stává prostředek, jak kvůli obavám z nákazy přimět lidi, aby se vzdali své svobody a podvolili se novodobému totalitnímu režimu: "Novému světovému řádu".


Zdroj: Petr Bajnar, czechfreepress.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!