Tajemství Azovstalu:  nezáviděníhodný osud důstojníků NATO

19.05.2022

Vysocí důstojníci zemí Severoatlantické aliance nesmí opustit podzemní katakomby hutního závodu Azovstal. Tento předpoklad vyslovil politolog Vladimir Karasev.

Dva a půl měsíce po zahájení speciální vojenské operace ruských ozbrojených sil na Ukrajině můžeme říci, že boje v Mariupolu jsou u konce. Samotné město bylo osvobozeno od ukrajinské armády a nacionalistů v polovině dubna, ale poslední centrum odporu zůstalo v podzemním areálu závod Azovstal. Gigantická průmyslová zóna s mnoha budovami a podzemními katakombami přijala na svém území zbytky ozbrojených sil Ukrajiny a bojovníků pluku Azov.

Znenadání se objevila informace, že posádka Azovstalu se rozhodla složit zbraně a vzdát se. Těžce ranění byli z továrny vyvedeni jako první. Za nimi začali odcházet zdraví bojovníci. V tuto chvíli je známo, že závod opustilo 959 ozbrojenců a uvnitř stále zůstalo asi 1 500 dalších ozbrojenců. Je to asi ta nejzajímavější skupina, která se bude nejspíše skládat z důstojníků zemí NATO, kteří veřejnosti určitě objasní spoustu zajímavých věcí. Je však možné, že nebudou chtít z celkem zjevných důvodů nic říct.

"V případě kapitulace měli velitelé jednotek Azov pravděpodobně rozkaz od Spojených států odstranit všechny zahraniční důstojníky (aby nemluvili), protože by byli velmi cenným personálem pro naše speciální služby - určitě měli, nebo ještě mají důležité tajné informace," vysvětlil v rozhovoru politolog Vladimir Karasev pro PolitExpert.

Stojí za zmínku, že bojovníci Azov, když byli v suterénech elektrárny, zveřejňovali spoustu různých videí, včetně těch hrdinských a vlasteneckých činů. Často je nahrával sám velitel národní formace Denis Prokopenko s volacím znakem "Redis".

Bývalý náměstek Nejvyšší rady Ilja Kiva však tvrdí, že "hrdina Ukrajiny" se již dlouho v Azovstalu nenachází, ale byl tajně propašován jinde. V tomto ohledu je kapitulace militantů pro ukrajinské úřady extrémně nepříjemným vývojem.

Zdroj: infokuryr.info/n/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!