Tak blízko jaderné válce jsme ještě nebyli

04.06.2024

Tak blízko jaderné válce jsme ještě nebyli! Riziko nikdy nebylo větší za celý můj život! Americký senátor v reakci na informace, že Ukrajinci americkými raketami HIMARS právě Rusům zničili u Belgorodu PVO systém S-400 chránící město před ukrajinským terorem!

Náměstek ruského ministra zahraničí prohlásil, že USA se přiblížily k "fatálnímu" přehmatu!

Ukrajinská armáda zřejmě o víkendu zničila Ruské armádě za pomoci amerických raket HIMARS nejnovější PVO systém S-400 rozmístěný u Belgorodu na ochranu města před ukrajinskými teroristickými údery mířenými na civilní cíle. V reakci na událost vystoupil v ruských médiích náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov, který prohlásil, že USA se přiblížily "fatálnímu" přehmatu.

Reakce Ruska na to, co dělají "klienti" Washingtonu na Ukrajině, může být "asymetrická" a silnější, než se očekávalo, varoval vysoký diplomat.

Náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov varoval, že Spojené státy jsou blízko "fatálnímu" přehmatu ve svých pokusech o řešení konfliktu s Ruskem a na Ukrajině. Vysoce postavený diplomat se v pondělí vyjádřil k údajnému rozhodnutí USA umožnit Kyjevu použít americké zbraně mimo území, které Washington považuje za ukrajinské.

Sergej Rjabkov
Sergej Rjabkov

Tento krok je údajně omezen jen na malý kousek ruské Belgorodské oblasti, který se týká bojů za hranicemi v ukrajinské Charkovské oblasti. "Chtěl bych varovat americké aktéry před chybnými odhady, které mohou mít fatální následky. Z nějakého nejasného důvodu podceňují, jak vážné reakci by mohli čelit," řekl Rjabkov novinářům. Do té doby byla politika USA zaměřena na zákaz takových útoků, aby se zabránilo vyvolání "třetí světové války". Kyjev uvedl, že je touto změnou zklamán, neboť chce získat povolení k palbě americkými zbraněmi dlouhého doletu hluboko do Ruska. Ruský prezident Vladimir Putin varoval před "vážnými důsledky" případných úderů dlouhého doletu "vzhledem k paritě strategických zbraní".

Ruska odveta může mít i podobu odstoupení Ruska od moratoria na provádění jaderných zkoušek, zkušební tunel již hloubí od minulého roku

Rjabkov vyzval americké politiky, aby "věnovali část svého času, který pravděpodobně ztrácejí hraním počítačových her, soudě podle jejich přezíravého přístupu, k vážným otázkám", a to zvážení Putinových slov.

Úředník také varoval, že Rusko by mohlo na ukrajinský útok na své jaderné odstrašení reagovat asymetricky, protože Moskva bude činit odpovědnými USA. Úředníci ve Washingtonu "dali Kyjevu povolení k jakýmkoli zločinům, k jakýmkoli akcím a nedělají nic, aby omezili provokace svých klientů… Ale USA to nedostanou zadarmo a pocítí následky," varoval náměstek ministerstva zahraničí.

Jaderný polygon v Nové Zemi pro podzemní jaderné testy Ruské armády. Na fotografii je zachycen nový tunel vyfocený ze satelitu v roce 2023
Jaderný polygon v Nové Zemi pro podzemní jaderné testy Ruské armády. Na fotografii je zachycen nový tunel vyfocený ze satelitu v roce 2023

Ruská média začala spekulovat, co je asi myšleno tou asymetrickou reakcí, ale podle některých zdrojů z okolí Kremlu by asymetrickou odezvou Ruska mohlo být vyhlášení zrušení moratoria na jaderné testy, kdy Rusko by na jaderné střelnici v Nové Zemi za polárním kruhem provedlo podzemní jaderný test. Minulý rok totiž americký satelit objevil stavební práce na ražbě nového tunelu pro jadernou zkoušku. Tím by Rusko pohrozilo Západu odstartováním nového kola horečného jaderného zbrojení, které by kolektivní Západ zdrojově neustál.

Zdroje uranu na celém světě nyní kontroluje BRICS, protože největší zásoby uranu jsou v Rusku a v zemích rovníkové Afriky, kde v poslední době proběhly státní převraty a navázání úzkých vztahů s Ruskem a Čínou. Taková reakce na střílení americkými raketami do ruského pohraničí by byla opravdu silně asymetrická a donutila by USA k zahájení jaderného závodu. To by ta podpora Ukrajiny vyšla Ameriku a Bidenovu vládu opravdu velmi draho.

Obnovení jaderných testů by zřejmě vedlo k rozmístění jaderných zbraní Francie na Ukrajině

Samozřejmě, že toto je nepotvrzená spekulace, asymetrickou odezvou může být masivní útok na ukrajinskou infrastrukturu a vybombardování elektráren do pravěku, ale tohle nemůže fungovat, dokud Kreml neudeří na země NATO. Dokud nedopadnou dvě nebo tři propagační rakety na polské překladiště zbraní v Rzeszówě, tak do té doby NATO a USA nebudou brát ruské hrozby vážně.

A protože Kreml touto cestou jít nechce, tak jedinou druhou možností odvety, která bude NATO a Západ bolet, bude odstoupení Ruska od moratoria na testy jaderných zbraní a demonstrativní provedení jaderné zkoušky o větším výkonu v megatunovém pásmu. Ihned poté začne Ňuchačenko křičet, že chce jaderné zbraně od západu na ochranu před Ruskem, které obnovilo jaderné testy. A protože Ňuchačenko je v somrování úspěšný, určitě by se Francie nabídla, že jaderné zbraně na Ukrajinu přemístí, tedy pod svojí kontrolou i s vojáky na jejich obsluhu.

Francie by na konec moratoria zřejmě reagovala nasunutím svých jaderných zbraní na Ukrajinu
Francie by na konec moratoria zřejmě reagovala nasunutím svých jaderných zbraní na Ukrajinu

Kreml tak má teď před sebou dvě možnosti, jak vyslat tvrdý vzkaz – buď demonstrativně bombardovat překladiště v Polsku, což by mohlo zatáhnout NATO do války, anebo demonstrativně provést jadernou zkoušku v Nové Zemi, což by zřejmě vyprovokovalo Francii k nasunutí jaderných zbraní na Ukrajinu. V obou případech by se jednalo o masivní eskalaci. A co je horší, přesně k tomu se schyluje. Rusko nebude moci příliš dlouho nečinné sedět a dívat se, jak americké rakety ničí ruské PVO systémy u ruských měst. Veřejné mínění v Rusku je velice citlivé na tyto informace a Kreml nedokáže tyto americké údery dlouho ignorovat či bagatelizovat, protože nereagovat by znamenalo ukázat slabost před ruskou veřejností.

Američan, černoch a eskymák

Kreml tak použije silnou odezvu, ale bylo by opravdu překvapivé, pokud by opět šlo o jalové bombardování ukrajinských elektráren, když problémem jsou Američané, americké rakety a překladiště v Polsku, a nikoliv ukrajinské elektrárny, panebože! Tohle je výrok, který jsem četl na ruském Yandexu od jednoho Rusa, než ho administrace smazala, ale ten výrok byl naprosto trefný.

Ruské odvety Američanům za jejich satelity, které navádí ukrajinské útoky americkými raketamy na ruská města nelze západu oplácet tak, že Rusko v odvetě vybombarduje ukrajinské elektrárny. To potom připomíná ten stupidní vtip, kdy stojí vedle sebe černoch, eskymák a Američan. Američan zmlátí černocha. Černoch se vzpamatuje, prohlásí, že se Amíkovi pomstí asymetricky, a proto zmlátí Eskymáka.

Když Biden nechává střílet americké rakety na Rusko, co asi tak může v odvetě vyhlížet?
Když Biden nechává střílet americké rakety na Rusko, co asi tak může v odvetě vyhlížet?

Tím se Američanovi pomstí. Tenhle absurdní vtip v podstatě připomíná situaci Ruska v roli černocha. Rusko se za agresi západu mstí úplně někomu jinému, než by mělo. Přitom současně platí, že kdyby Rusko udeřilo na zemi NATO, vedlo by to opravdu ke konfliktu mezi NATO a Ruskem. Když to ale Rusko neudělá, útoky Američanů a jejich zbraněmi budou zesilovat, až Rusko opravdu bude muset na NATO udeřit.

V podstatě Rusko se odvetě nevyhne. Pouze se konflikt oddálí ruskými ústupky od červených čar, ale nelze mu zamezit. Rusko ví, že se válce s NATO už zřejmě nedá vyhnout, ale je možné ten střet oddalovat tak dlouho, dokud to půjde, a to ruskou krví a ruskými ústupky. To je zjištění, ke kterému jsem bohužel došel už nejen já, ale i americký senátor James David Vance.

Ještě nikdy jsme nebyli tak blízko jadernému konfliktu

Ten uvedl v pondělí na svém Twitteru, že právě mluvil s přítelem z bezpečnostních kruhů, kterému důvěřuje, o tom, co se děje teď v Rusku kvůli útokům americkými raketami na ruské území. Tento jeho přítel si myslí, že riziko jaderné války je nyní vyšší než kdykoli jindy za jeho života. Biden se prý náměsíčně řítí do třetí světové války. V reakci na to David Sacks napsal, že během studené války by nás ani ve snu nenapadlo zasáhnout Rusko (Sovětský svaz) na jeho vlastním území, a to ani prostřednictvím proxy válečníka. Raději si zvolím za prezidenta "odsouzeného zločince" než třetí světovou válku, dodal.

Tato hodnocení jsou bohužel pravdivá. Až donedávna bylo možné tvrdit, že válka na Ukrajině je válkou, která je zaručeně izolovaná jen mezi Ruskem a Ukrajinou. Ovšem po minulém víkendu, kdy Ukrajinci začali střílet americké rakety do ruského vnitrozemí, se ocitáme úplně v jiné situaci a krůček od III. sv. války. Americké rakety totiž právě teď ničí ruské vojenské cíle, ale ne na Ukrajině, nýbrž přímo uvnitř Ruska. A je jedno, jak daleko od hranic v Rusku ty americké rakety dopadají. Důležité je, že ničí ruské PVO systémy a civilní objekty, zabíjí ruské obyvatelstvo. Kreml může ustupovat do určité míry v zájmu zabránit III. sv. válce, ale nemůže ustupovat donekonečna.

Senátor za Ohio J. D. Vance a Donald Trump
Senátor za Ohio J. D. Vance a Donald Trump

Jako když Rusko ustupovalo 8 let a snažilo se konflikt na východní Ukrajině od roku 2014 vyřešit diplomaticky. Nepovedlo se. Těch 8 let sloužilo jen k oddálení nevyhnutelného. A obávám se, že totéž platí o oddalování vypuknutí III. sv. války. Ve chvíli, kdy Američané dodávají Ukrajincům americké rakety ke střelbě do ruského vnitrozemí, kdy rakety jsou programovány a cíle zaměřovány americkou satelitní rozvědkou, je vypuknutí konfliktu mezi Ruskem a NATO v podstatě nevyhnutelné. Doufám, že chápete, jak moc jsou důležité Evropské volby. Jak moc je důležité zastavení vyzbrojování Ukrajiny. Je to jediná cesta, jak zabránit něčemu, co je podle všeho za současné situace již prakticky nevyhnutelné.

Zdroj: aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!