Tak zaútočí ten Putin, nebo ne?

27.01.2022

Již jsem psal dříve, že USA, potažmo NATO a kolektivní Západ, nemůžou s Ruskem vést horkou válku. Oni by rádi, ale nemohou. Nemají na to totiž zdroje. Jisté není jen to, jestli by se kolektivní Západ kolektivně zhroutil druhý den takové války, či až třetí den. Západ to moc dobře ví. Ví, že by to pro ně byla katastrofa. "Odborníci" a "analytici" v médiích budou tvrdit něco jiného, ale to je naprosto irelevantní. Zde je takový malý "paradox".

Západ opojen svou hegemonií prošvihl příležitost "dorazit" Rusko a nyní na to již nemá zdroje a přitom nutně pro své přežití potřebuje právě ty ruské zdroje ovládnout. Kdo jim hlavně stojí v cestě? Putin, jehož hlavním hříchem v očích Západu je to, že tvrdí, že ruské zdroje patří obyvatelům Ruska. Jaká to troufalost od toho Putina? Ti "pololidi" z Východu chtějí vzdorovat sáhibům! (Sáhib je arabský titul pro panovníka či urozeného člověka).

Co tedy zbývá sáhibům? Odstranit Putina a provést v Rusku převrat. Ale to se jim nedaří a nedaří. Selhává jeden pokus za druhým. A čas utíká, finanční bublina roste, zítra už může být pozdě a tak nutně potřebují IHNED dostat Rusko na kolena. Takže zkusí Rusko vylákat do bažiny. Potřebují válku, to ano, ale nemohou jí vést vlastníma rukama, potřebují ji vést cizíma rukama a pokud možno stejnými podlidmi, jako jsou v jejich očích Rusové. Tak použijí Ukrajince, u nichž už přes sto let běží západní převýchovný program.

V Rusku je spousta "vlastenců", kteří volají po tom zatočit s Ukrajinou. Jenže je tam pořád ten Putin a ten má dvě unikátní vlastnosti, nevídané u světových politických představitelů. Není to debil a zná teorii řízení. Velmi dobře ji zná. Všimněte si, jak Západ vysloveně ponouká Putina vzít si Ukrajinu, jak deklarují tu i onde, že by vlastně za Ukrajinu nebojovali a žádné jednotky tam neposlali, nabízejí mu pokrm a on vzdorovitě odmítá si ho vzít.

Mají zde co do činění s politikem, který má všech pět pohromadě a na to nejsou zvyklí. Co by tím Putin a Rusko získal, kdyby vtrhli na Ukrajinu s cílem ji obsadit? Absolutně nic, pouze tak zdemokratizovanou zemi, ve které kromě korupce a soukromých armád oligarchů a banderovců nic není. Je to bažina. Jen ekonomicky Ukrajinu táhnout by pro RF bylo teď likvidační. Rusko má všechny zdroje, které potřebuje na svém území, jiné nepotřebuje, i kdyby na Ukrajině byly.

Že žádná horká válka nebude, to netvrdím. Konec konců, ta je na Ukrajině už dlouho. I menší konflikt se může rozhořet v obrovskou katastrofu. Jak může probíhat taková eskalace? Ukrajinská armáda (v médiích to podají jinak, to je jedno) zahájí dělostřeleckou palbu na Doněck, z Ruska přiletí rakety a dělostřelecké pozice se vypaří. Domobrana Luhanska a Doněcka pak může vyčistit zbytek a mohou dojít do Kyjeva. To se stát může a Rusko pomůže, ale...

ALE! Nikdy nepomůže tak, aby to bylo Rusko, kdo udělá pořádek na Ukrajině. Putin dobře ví, že to musí být jen a pouze Ukrajinci, kdo si udělá doma pořádek. Nikdo jiný to udělat nemůže. Ukrajinci sami si to musí se všemi těmi banderovci a vydřiduchy vyřídit. Jinak konflikt nikdy neuhasne. Proto tak Putin trvá na tzv. Minských dohodách, které stvrdila i OSN.

Jenže USA jsou ochotné vést válku s Ruskem třeba do posledního Ukrajince, ale to je asi tak všechno. A k tomu se jim pochopitelně hodí i konflikt mezi EU a Ruskem. Protože až EU energeticky úplně padne poté, co si samo zakáže dovážet z Ruska jakékoli energetické nosiče, zbaví se USA i svého konkurenta. Pro USA je Rusko nepřítel a místo plné zdrojů k ovládnutí. Ale EU je pro USA něco horšího. Je to konkurent.

Zdroj: czechfreepress.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!