Terorismus proti srbským letadlům

20.04.2022

Srbský prezident Aleksandar Vučić uvedl pro srbský televizní kanál Pink, že z území Ukrajiny a nejméně jednoho členského státu EU dostává letecká společnost Air Serbia neustále různé signály a hlášení o možných výbušninách na palubě letadel na trase Bělehrad - Moskva. Postiženo bylo i bělehradské letiště.

Podle prezidenta jde o úsilí těmito teroristickými ataky zablokovat letecký provoz s Ruskou federací. Důvod je nejspíš ten, že se Srbsko odmítlo připojit k západním sankcím, uvaleným na Rusko, "čímž ukazuje, že je svobodnou a svobodu milující zemí, která se rozhoduje sama".

"Pokud se Srbsko připojí k uvalení sankcí na Rusko, budu jako prezident dostávat kdejaká vyznamenání a pochvaly a stanu se v očích Západu tím nejlepším demokratem. Je ale nemorální uvalit na kohokoliv sankce, které ani nepřináší výsledky a naopak poškozují zadavatele sankcí. Rusko nás (Srbsko) v otázce územní celistvosti vždy podporovalo a my se k němu budeme chovat stejně," řekl prezident A. Vučić srbskému televiznímu kanálu Pink.

Dále ještě poznamenal, že bude velice zajímavé, až se odtajní a zjistí, který členský stát EU se na tomto terorizmu proti civilním srbským letadlům podílí.

Zdroj: infokuryr.cz/n/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!