Je záměrem elit znemožnit nám vlastní bydlení?

05.02.2024

Ve včerejším sobotním článku jsme zmínili snahu Evropské komise vedené Ursulou von der Leyen přinutit v rámci destruktivního plánu zvaného Green Deal majitele většiny nemovitostí k tzv. jejich zateplení.

Nevíme, je-li je předsedkyně EK zainteresovaná v průmyslu dodávající izolační materiály stejně, jako měla svůj podíl na zisku farmaceutických společností vyrábějících pseudovakcíny proti covidu, díky čemuž doteď státy EU nakupují a vzápětí vyhazují tento produkt v hodnotě miliard korun měsíčně, ale nikoho by to už asi nijak nepřekvapilo. Jisté je, že celý proces zateplení veškerých budov je v plánu pro blízkou budoucnost a jde o naprosto totální a extrémně nákladný nesmysl.

Podstatné je především jedno slovo, "nákladný". Záměrem elit je znemožnit nižší a střední vrstvě vlastnit své bydlení. Nejde o žádnou úsporu energie, celý Green Deal je především nástrojem k získání moci a nadvlády nad těmi národy, které se inteligencí a schopnostmi vymykají celosvětovému průměru. Nikoho v rámci ekologie nezajímá Afrika či Jižní Amerika, Střední či Blízkovýchodní Asie, Green Deal má dopadat především na Evropu a částečně na Severní Ameriku a východní Asii. Zatímco Evropa tím bude strádat, USA, a především Čína, by mohly spíše profitovat. A to díky dodávkám plynu, který má nahradit jiná fosilní paliva, aniž by se kdokoliv zajímal o ekologickou zátěž při jeho přepravě přes oceán, zvláště když ho Rusové mají výrazný nadbytek a většině států ho rádi prodají. Zdali bude po eskapádách militantních pětikoaličních politiků prodáván i nám, to je otázka. A u Číny jde především o dodávku technologií. O Green Dealu, ekologii, CO2, elektromobilitě a obrovském množství lží a manipulací bychom mohli hovořit bez přestávky týdny, to ale není záměrem tohoto článku.

Tím je naopak snaha připravit nás o nemovitosti. Povinnost zateplit budovy a získat energetický štítek může být první selekcí majitelů na ty, kteří na to mají, a na zbytek tím přinutit odprodat své domy a budovy. Týká se to jak soukromníků, tak firem. Pozor na to, změna majitele má být v brzké době podmíněna právě vlastnictvím energetického štítku a většina i poměrně nových domů spadá do kategorie mimořádně neekonomické, byť v reálu to vůbec nemusí být pravda. Nikoho nezajímá síla zdí vašeho domu, stavební materiál. Stačí, že jste logicky odmítli olepit dům plesnivějícím polystyrénem a stavěli jste v době, kdy dvojskla byla vrcholná technologie při výrobě oken, a máte smůlu. A to můžete mít čtyřiačtyřicítku porotherm, případně i s izolační pěnou v pórech, nikoho to nezajímá. Stejně tak jsou diskriminovány určité zdroje tepla, protože "frčí" drahá a neekonomická tepelná čerpadla a nebezpečné střešní solární panely, schopné vám zatopit zahořením i v létě.

Jak jsme řekli, zateplení budov je první selekcí mezi majiteli. Následovat bude navýšení daní. NERV, tedy vládní poradní tým pseudoekonomů navrhuje vládě razantní zdražení nemovitostí, a to údajně dle zahraničních modelů. Například švýcarského. Jenže celý švýcarský systém je jaksi naprosto odlišný od našeho. Jestliže už letos zaplatí majitelé mnohem vyšší daně z nemovitosti, než tomu bylo loni, pak v plánu je mnohem vyšší přítok financí do státní pokladny. Představte si, že by vás během relativně krátkého časového úseku nutili odvádět desetinásobek současného poplatku za to, že jste si z mnohokrát zdaněných vašich finančních prostředků pořídili jakoukoliv nemovitost a stát od vás za to chce vybírat další vysoké výpalné. Ten stát, který už beztak živíte tím, že tu žijete a odvádíte desítky jiných daní. A při vědomí, že jakkoliv plná státní kasa nebude pro politiky nikdy dostatečně naplněna, protože… finance jsou pořád potřeba - jak pro Ukrajinu, EU, válku s Ruskem či například solidaritu s barmskými ženami.

Co bude následovat? Nemáte na daně, zabaví vám nemovitost. Státní budovy jsou z obliga, stát sám sobě může platit do aleluja. Bohaté firmy si peníze na daně vytáhnou ze zákazníků, tedy z nás, nebo odejdou podnikat jinam, což je také kontraproduktivní. Zámožní jednotlivci si své bydlení také "utáhnou", jejich způsob obživy umožní na povinné odvody získat prostředky z podnikatelské činnosti. Střední vrstva už výrazně zchudla a na další zvýšení daní většina z ní mít nebude. V tu chvíli nastoupí gang exekutorů, podporovaný státem, schopný vyhnat dosavadní majitele domů do stanů či náruče velkých pronajímatelů včetně toho, kterého ze sebe může udělat právě stát. S lehkou nadsázkou tomu říkejme znárodnění vašeho dosavadního majetku. K němu nadšeně Pětikoalice (a nedělejme si iluzi o ANO) míří.

Levice nikdy neměla v plánu nechat lidem majetek. A označovat liberály jako pravici, je protimluva a drzost, i když jde o ODS či Top09. Nejen Piráti mají v úmyslu návrat k rudým praktikám, i když doplněným stejně nebezpečným zeleným nádechem. Je třeba si také uvědomit, že daně z nemovitostí se netýkají jen budov, ale i pozemků. Tedy každého, kdo na nich cokoliv pěstuje či chová. Jde o další útok na naše občany, pečlivě připravený tak, aby nám nic nezbylo. Přesně tak, jak prosazoval Schwab a další pohunci na WEF v Davosu. Jen to přesvědčení, že budete šťastní, když nebudete nic vlastnit, si těžko dokážeme představit. Vy ale pořád dřepíte doma a čekáte, kdo to vyřeší za vás. Přitom je to váš velký problém.

Zdroj: autor: Jindřich Kulhavý, infokuryr.cz/n

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!