Ukrajinci již nedokážou porazit ruskou armádu

20.01.2023

Bývalý velitel polských pozemních vojsk prohlásil, že Ukrajinci již nedokáží porazit Ruskou armádu, ta šance prý byla podle něj promrhána vloni v létě!

Ukrajincům chybí personál a polský generál proto navrhuje zahájit mobilizaci v řadách uprchlých Ukrajinců v Polsku! Výrok generála vyvolal mezi Ukrajinci v Polsku zděšení a zvažují útěk z Polska do ČR! Ani 100 Leopardů nedokáže Ukrajině vyhrát válku, protože Rusové početně převyšují mobilizační schopnosti Ukrajiny ve všech oblastech! Mobilizace Ukrajinců v Polsku by podle výroku generála byla povinná!

Představte si, že jste uprchlíci před válkou na Ukrajině, dostanete azyl v zemi EU, a když se ukáže, že na Ukrajině hrozí vojenská porážka, tak vás generál hostitelské země chce mobilizovat, navléknout do uniformy a odvést zpátky na Ukrajinu do bojových operací na frontové linii. Ano, přesně k tomu došlo v pondělí v polském deníku wPolityce, kde byl otištěn rozhovor s generálem Waldemarem Skrzypczakem, bývalým velitelem pozemních vojsk polské armády a bývalým zástupcem velitele generálního štábu polské armády. Ten poskytl doslova výbušný rozhovor, který by ještě donedávna byl v polských médiích nemyslitelný a označovaný za zradu a za defétismus. Jenže, situace se mění. Rusové postupují na celé frontě, obsadili klíčové město Soledar a další klíčové město Seversk zvažuje evakuaci kvůli hrozícímu obklíčení a odříznutí od zásobování.

Gen. Waldemar Skrzypczak ve výslužbě
Gen. Waldemar Skrzypczak ve výslužbě

Uzavírá se smyčka okolo města Artěmovsk (Bachmut) a po jeho pádu bude hrozit pád celé ukrajinské obrany na Donbasu. Artěmovsk lěží uprostřed ukrajinských opevnění na Donbasu a pokud Ukrajina ztratí toto srdce opevnění na Donbasu, povede to ke kolapsu celé ukrajinské obrany na Donbasu. A co je nejhorší, polský generál narovinu prohlásil, že tomu již nelze zabránit.

Podle Skrzypczaka už nejde Rusko na Ukrajině porazit vojensky, ale pouze ekonomicky a politicky. Ani stovka Leoapardů či dalších tanků nedokáže Ukrajině zajistit vítězství nad Ruskou armádou, pouze dokáží ruský postup zpomalit, nic víc. Rusové mají podle Vladimira Putina historické právo na oblast Donbasu poté, co po provedení státního převratu v Kyjevě v zimě roku 2014 došlo ke svržení demokraticky zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče a k následné genocidě ruského etnického obyvatelstva na Ukrajině.

Česko si nic nepřipouští a trumfne všecko! Až 120 tanků T-72 dodají společně ČR, USA a Holandsko Ukrajině

Uniklý seznam zbraní pro Ukrajinu
Uniklý seznam zbraní pro Ukrajinu

Na této genocidě se podílely téměř všechny země EU a NATO, přičemž v této době největší měrou přispívá, kromě USA a Velké Británie, vláda Petra Fialy, která prý zvažuje, že pošle Ukrajincům 120 tanků T-72, což je prakticky většina všech tanků, kterými disponuje AČR. Jedná se tak v podstatě o dobrovolnou demilitarizaci české armády. A právě proto potřebuje Fialova vláda zmocňovací zákon, aby mohla do ČR pozvat cizí vojska na dobu až 60 dnů bez souhlasu parlamentu. Když nebude mít česká armáda zbraně a tanky, které odevzdá Ukrajině, bude muset bezpečnost ČR a Fialovy vlády zabezpečovat cizí armáda na území ČR, prostě bratrská pomoc. Takhle to má Fialova vláda nachystané.

Na internet unikl seznam plánovaných dodávek zbraní ze západu Ukrajině pro rok 2023 a oficiální seznam by měl být publikován koncem týdne, ale předběžný seznam ukazuje, že Fialova vláda plánuje v objemech tanků překonat všechny ostatní státy, ovšem za cenu demilitarizace české armády, kterou půjde porazit i vidlemi a sudlicemi, "panečku ti nás poženou", protože nebudeme mít díky Fialově vládě žádné těžké zbraně. Přesně této situaci už čelí Bundeswehr, který hlásí, že má prázdné sklady, chybí transportéry, chybí munice, chybí neprůstřelné vesty, chybí houfnice, prostě německá armáda je demilitarizována tím, že odeslala všechno na Ukrajinu, s výjimkou tanků Leopard. Ale i na ty postupně dojde. Američané tím sledují demilitarizaci evropských států, aby se nemohly vojensky vzbouřit proti americké moci v Evropě. Je to forma a cesta vlastizrady. Politici jednotlivých vlád o tom vědí, ale tiše mlčí a dál přesunují zbraně svých armád do sběrného dvora válečného šrotu na Donbasu. Rusové budou mít obrovskou sbírku evropských zbraní, a když ne vcelku, tak v podobě druhotného sběru.

VIDEO: Děsivé záběry ruských úderů termobarikou na ukrajinské zákopy v Artěmovském směru

Těch 120 tanků T-72 pro Ukrajinu zaplatily a objednaly u českého výrobce vlády USA a Holandska, protože Ukrajina je v platební neschopnosti, ta už nedokáže nakoupit vůbec nic.

Jenže Poláci už teď pochopili, že zbraně nemohou pomoci Ukrajině k porážce Ruska, protože Ukrajině chybí vojáci, tedy personál na frontě, který by ty dodané zbraně obsluhoval. A ten prostě nejde vyrobit v továrně. Vojáky je potřeba někde získat, vycvičit a potom poslat na frontu. A jak se ukazuje, žoldáků rapidně ubývá.

Nechtějí už tak s nadšením odjíždět na Ukrajinu, protože od kolegů vědí, že celá protiruská operace na Ukrajině jde do kytek a Rusové upalují na Donbasu nebohé Ukrajince zaživa termobarickými systémy TOS-1A Solncepjok. Právě teď pracuje termobarika na Slavjanském směru každý den a členové PMC Wagner Group to nazývají "dezinfekcí zákopů" a záběry z dronů vysvětlují, co je tím myšleno. Termobarické rakety vypalují zákopy a tunely zápalným aerosolem a po explozi nastává šokový podtlak, který u člověka způsobuje protržení plic. Voják umírá do 30 sekund na "utopení", protože jeho plíce se zalijí krví.

Video: https://aeronet.news/byvaly-velitel-polskych-pozemnich-vojsk-prohlasil-ze-ukrajinci-nedokazi-porazit-ruskou-armadu-ta-sance-pry-byla-promrhana-vloni-v-lete-ukrajincum-chybi-personal-a-polsky-general-proto-navrhuje/

Ještě horší je situace, když ukrajinští vojáci podle pochybných rad na internetu si před útokem termobariky zacpou ústa a nos v domnění, že tím nedojde k protržení plic při podtlaku po explozi. To je fatální omyl. Podtlak si totiž najde cestu ušima a Eustachovou trubicí do krku, ale při zacpání pusy dojde k roztržení lebky v oblasti uší a středního ucha spojeného s vytržením lebky z atlasu, tedy z místa ukotvení lebky k páteři a k přetržení míchy. Smrt nastává okamžitě. Úder termobarikou dosud žádná osoba nepřežila, žádný takový případ není zdokumentován. Není divu, že se žoldákům ze Západu do takového pekla nechce. Ani za velké peníze.

Na ruském Telegramu jsou k dispozici videa a fotografie Ukrajinců s odtrženými hlavami vyrvanými podtlakem z páteře, to prostě nejsou záběry, které by bylo možné publikovat, ale pouze se ukazuje, proč ochota žoldáků jít do války za Ukrajinu se rapidně snížila a Kyjevu chybí personál. Na straně druhé se zvýšila ochota jít do války na straně Ruska. Úspěchy na frontě přivádí do řad PMC Wagner Group nezvykle vysoký počet lidí, přičemž přibývají i dobrovolníci z Evropy, především ze Srbska.

Pojďme si ale ocitovat, co pro polský list uvedl generál Skrzypczak.

Rozhovor s bývalým velitelem polských vojsk

wPolityce.pl: Rusové bohužel po dlouhé bitvě dobyli Soledar. Jaká je však celková situace na frontě?

Generál Waldemar Skrzypczak: Rusové vrhli všechny své síly směrem na Soledar-Bachmut. Tato města považují za bránu do Donbasu. Putin po porážkách z loňského léta a podzimu nově definoval své strategické cíle. Nyní je jeho strategickým cílem obsadit východní část Ukrajiny. Putin je přesvědčen, že pokud obsadí Donbas, Ukrajina se nebude moci ekonomicky rozvíjet, ale stane se pouze zemědělskou zemí. Rusko bohužel dosáhne svého cíle, protože si nyní buduje výhodu. Klíčem k úspěchu bude to, co dělá nyní - odklonila se od "speciální operace", ale připravuje se na plnohodnotnou válku, v níž má být trumfem Ruska několikanásobná převaha nad ukrajinskou armádou. Rusové toho dosáhnou a bohužel není o čem diskutovat. Rusové budou provádět operaci ze severu....

V předchozím rozhovoru se mnou jste se zmínil, že k úderu dojde na přelomu ledna a února, a to i v závislosti na povětrnostních podmínkách a možnostech obnovy ruské armády.

Stane se to, je to jen otázka času. Někteří tvrdí, že Rusové udeří z běloruského území. Proč by to však dělali? Nevidím pro to žádné vojenské opodstatnění.

Údajně, aby odřízli logistický koridor Ukrajinců z Polska.

Podle mého názoru to nedává smysl, protože Ukrajinci mohou mít stejný koridor přes Rumunsko, přes Slovensko, přes Maďarsko. Pokud tedy někdo tvrdí, že Rusové udeří z Běloruska právě z tohoto důvodu, má pravděpodobně problémy se zeměpisem.

A proč Rusové potřebují celou Ukrajinu? Putin chce opakovat Afghánistán, aby Ukrajinci utopili ruské okupační jednotky v krvi?

Víte, kolik vojáků je potřeba k okupaci Ukrajiny? Nejméně milion nebo více. Ukrajinci by Rusům způsobili horší osud než mudžahedíni v Afghánistánu, takže si myslím, že v Kremlu už nejsou takoví idioti, kteří by chtěli okupovat celou Ukrajinu s nenáviděnými Ukrajinci. Zajímalo by mě, jestli jsou někteří odborníci vzhůru. Dovedete si představit okupaci Ukrajiny Rusy?

Je známo, že by to Rusy stálo mnoho peněz a znamenalo by to obrovské lidské ztráty.

Ukrajinský odboj by měl podobu, jakou Evropa, potažmo svět, ještě nezažil, protože by mu pomáhali všichni, včetně Polska. Putinovi jde tedy o východní Ukrajinu, a to i proto, že se tam již značně vylidnila. Někteří z nich z válečné zóny uprchli, zatímco ti, kteří tam zůstali, mají dojem, že je jim jedno, jestli tam vládnou Ukrajinci nebo Rusové. Koneckonců ti Ukrajinci, kteří odtud mohli utéct, tak již učinili a zůstalo tu jen rusky mluvící etnikum. Gerasimov převzal velení nad ruskými jednotkami, takže se již nejednalo o "speciální operaci", ale o plnohodnotnou válku. Do nadcházející operace bude zapojen celý vojenský potenciál Ruska na této frontě. Západ nemůže Ukrajině pomoci natolik, aby vybudovala vojenský potenciál, který by převyšoval ruský.

Západ už nemůže Ukrajinu vyzbrojit tak, aby se mu přesto podařilo zastavit nadcházející ruskou ofenzívu? První oznámení o dodávkách západní těžké techniky na Ukrajinu už jsou tu - tanky Challenger 2, Leopardy....

Nedělejme si iluze, že 100 tanků změní osud války. Šance na vítězství ve válce byly, ale v létě byla příležitost promarněna. V srpnu jsem řekl: "Porazte Rusy, protože druhou šanci už nedostanete. Už nebudou slabší, než jsou. Ukázalo se, že na jihu, na severu probíhaly ofenzívy, ale nebyl proveden rozhodující úder, který by ruskou armádu rozbil, a nyní to má následky. Rusové obnovují svůj potenciál. Nevím, co udělá Západ, ale ani 100 tanků nezmění situaci, kdy si Rusové budují několikanásobnou převahu nad ukrajinskou armádou. Ukrajinci nemají šanci rozbít Rusy stovkou leopardů.

Zeptám se vás přímo - může Západ tuto pro Ukrajinu nepříznivou situaci, kterou jste nastínil, ještě změnit radikálním zvýšením množství a kvality dodávek vojenské techniky?

Ne, z vojenského hlediska je na to pozdě. Nyní lze Rusko pouze politicky a ekonomicky dusit. Putinova politická a ekonomická smyčka musí být utažena. Pokud se tak nestane, Ukrajina nemá šanci válku vojensky vyhrát.

Je zřejmé, že sankce jsou neúčinné, protože Rusko obnovuje svou armádu. Jak dál? Sázíme na to, že v této válce mají zemřít všichni Ukrajinci? Mám dojem, že Západ chce Ukrajinu neustále vyzbrojovat kapkovou metodou. To umožňuje Ukrajincům bojovat, ale ne vítězit. Opakuji - všichni Ukrajinci mají zemřít na bojišti? Západ místo pomoci diskutuje. Kolik času bylo promarněno například diskusemi o Patriotech pro Ukrajinu?

Polská vláda od počátku podporovala myšlenku dodávek baterií Patriot na Ukrajinu.

Ať se každý stará sám o sebe, nejhorší, co se může stát, je vytřískat z této války politický kapitál. Ukrajinci umírají a jejich vojáci nemají na to, aby tuto válku vyhráli. Rusové dostali šanci a čas. Nevím, co teď mohou Ukrajinci udělat, aby zlomili ruskou převahu. Z vojenského hlediska taková možnost neexistuje.

Když Rusko v únoru 2022 vtrhlo na Ukrajinu, také málokdo věřil, že se mu podaří Rusko zastavit, a přesto se to podařilo, v neposlední řadě díky katastrofálnímu velení Rusů.

Rusové se již od Ukrajinců naučili, jak bojovat. Nejsem defétista, jen lituji, že se promarnil čas, kdy se mohlo Ukrajině pomoci a méně diskutovat. Pokud někdo chce věřit v zázraky, pak věřme, že Ukrajina tuto válku vojensky vyhraje. Podle mého názoru však při převaze, kterou si Rusové vytvářejí to nehrozí, i kdyby bylo denně zabito 500 Rusů, nic to pro ně neznamená.

Pokud tomu dobře rozumím, Západ by podle vás měl Ukrajinu vojensky podporovat i nadále?

Ano, je nutné dodávat Ukrajincům zbraně, ale ne kapkovou metodou. Tato pomoc by již měla mít také zcela jiný charakter. Měli bychom společně s NATO začít cvičit nové formace ukrajinské armády - v Polsku, v Německu, ve Francii. Měli bychom vycvičit ty ukrajinské občany, kteří jsou zde - mobilizovat, vycvičit, jmenovat a poslat na frontu, protože pro Ukrajinu je to stále obtížnější.

Rozumím vám správně - myslíte si, že v Polsku by měli být mobilizováni a vycvičeni ti Ukrajinci, kteří nyní žijí v naší zemi?

A proč ne? Ve Francii jsme v letech 1939 a 1940 postavili armádu z emigrantů a těch, kteří po zářijové porážce uprchli z Polska, čítající 80 000 vojáků. A proč takové ukrajinské jednotky nepostavit v Polsku a neposlat je na frontu? Je to jen otázka mezivládních dohod a lze to udělat, není třeba čekat.

Pokud jde o ukrajinské občany pobývající v zemích NATO, včetně Polska, ti z nich, kteří chtěli bojovat na frontě, jsou již na Ukrajině.

A teď se jich jako budeme ptát, zda chtějí být vojáky, nebo ne? Je třeba je mobilizovat, povolat do armády a to je vše. Promiňte mi, že to říkám, ale jako vojáka mě bolí, že Ukrajina promarňuje svou příležitost s naší účastí.

Motivace žoldáků k boji za Ukrajinu se vypařila a Varšava již hledá cesty, jak mobilizovat pro Kyjev uprchlíky v Polsku

Jak tedy sami vidíte, bývalý vrcholný velitel polské armády to řekl natvrdo tak maximálně narovinu, jak to jen šlo. Nedivil bych se, že by polské redakci spadly hodiny ze zdi, protože takovéto výroky jsou i na polská média docela přes čáru, protože to potom znamená, že celé to posílání zbraní je vlastně už zbytečné, protože Ukrajina potřebuje lidi a nikoliv primárně zbraně. A protože žoldáci už nechtějí na Ukrajinu a bojovat za Kyjev, je potřeba mobilizovat civilisty. Jenže na Ukrajině už není kde brát a nikde jinde už vojáky vyrobit nelze. Takže přichází myšlenka k mobilizaci uprchlíků, ale tady nastává problém. Západní média tvrdí, že do EU uprchly ženy s dětmi, nikoliv muži. Jenže, jak se ukazuje, není to pravda.

PMC Wagner Group
PMC Wagner Group

Údaje o počtu mužů jsou totiž utajovanou informací a ani české orgány nechtějí tento údaj uveřejnit. Stejně tak ani polská vláda nechce sdělit počty pohlaví uprchlých Ukrajinců v Polsku. Tato čísla by totiž šokovala veřejnost, že spousta Ukrajinců prostě nechce bojovat za svoji zkorumpovanou zemi, čemuž se nelze divit. To je podobné, jako kdyby do války proti Rusku a na pokyn USA vstoupila ČR, tak spousta českých uprchlíků by do té války nechtěla, i když by se jednalo o muže.

Zástupné války proti Rusku vyprovokované USA, NATO a obecně kolektivním Západem jsou absurdní a vlastizrádné vojenské operace, kterých se žádný vlastenec nesmí účastnit, protože tím by posloužil zájmům kolektivního nepřítele, tedy amerického imperialismu zastřešeného systémem světové dominance Pax Americana.

Umírat ve válce proti Rusku za Fialu a jeho rodinu, to fakt nechceš! Podle polského tisku vyvolal článek s názory generála poprask mezi ukrajinskými uprchlíky v Polsku, z nichž někteří prý zvažují odchod do ČR, ale i do dalších zemí EU. Generál to v článku na konci naznačil jasně: Nikoho se ptát nebudeme, jestli chce nebo nechce na frontu, prostě ho mobilizují a hotovo! Ukrajinci v Polsku se tak mají na co těšit.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!