Ukrajinská armáda provedla diverzní operaci v Rusku

23.05.2023

Ukrajinská armáda provedla diverzní operaci v Belgorodské oblasti uvnitř Ruska s cílem odvést pozornost západních médií od katastrofální porážky AFU v Bachmutu, která už pomalu narýsovala konec vojenské pomoci USA Ukrajině!

Majitel restaurace a 60 000 trestanců zničili v Bachmutu ukrajinskou armádu, kterou NATO cvičilo 9 let! Kyjevu už nezbývá nic jiného, než předvádět cirkus s nezadržitelně smutným koncem pro Ukrajinu! Hrozící default USA znamená přesun financování Kyjeva na bedra EU!

Dobytí Bachmutu oddíly PMC Wagner bylo minulou sobotu opravdu katastrofálním okamžikem pro Kyjev, protože toto město bylo zásluhou Volodymyra Zelenského povýšeno de facto na ukrajinský Stalingrad a obrovský symbol, kterému začala věřit i západní média a hlavně politici. Udržení Bachmutu mělo být symbolem odhodlání a neporazitelnosti ukrajinské armády, což by ujistilo západní sponzory a mecenáše kyjevského režimu, že má smysl pokračovat ve vyzbrojování a financování Ukrajiny.

Kyjev postihly v krátké době po sobě hned 3 tragédie

Jenže namísto toho se staly pro Kyjev dvě tragédie. Vlastně tři. Tou první bylo odložení té neustále odkládané velké ofenzívy AFU, což minulý týden oznámil Volodymyr Zelenský s odkazem na to, že Ukrajině chybí munice, těžká technika, stíhačky, rakety a PVO systémy v dostatečném množství. To byla tragédie č. 1, protože odklad ofenzívy znamená nesplnění požadavků USA na ofenzívu nejpozději do začátku června.

Alexej Levkin, ruský dobrovolník bojující na straně AFU, který se zúčastnil pondělní diverze v Belgorodské oblasti
Alexej Levkin, ruský dobrovolník bojující na straně AFU, který se zúčastnil pondělní diverze v Belgorodské oblasti

Druhou tragédií byla informace, že toto odložení ofenzívy má ještě další a možná závažnější důvod, a to je těžké zranění náčelníka generálního štábu Valerije Zalužného, který měl podle posledních informací utrpět těžké tříštivé zranění od šrapnelu ve velitelském štábu v Dněpropetrovsku po ruském raketovém útoku ze dne 8. května tohoto roku.

Kirill Kanachin, účastník útoku na Belgorodskou oblast
Kirill Kanachin, účastník útoku na Belgorodskou oblast

Podle našich informací se má jednat o tříštivé poranění břicha, stehen a podbřišku. Zalužný podle těchto informací leží v Ústřední vojenské nemocnici v Kyjevě a je v péči německých chirurgů a lékařů, kteří mu provedli faloprotetiku, která ale nebyla úspěšná a vznikla sepse a absces. Jak jsme byli o víkendu do redakce upozorněni hned několika lékaři z řad našich čtenářů, mohlo by se jednat o velice nebezpečnou septickou gangrénu, známou jako Fourniérova gangréna.

Fourniérova choroba má vysokou úmrtnost, je to jedna z nejagresivnějších forem gangrény. Kyjev se snaží Zalužného stav maskovat a vypouští různé podvrhy a maskovací videa, jako byla třeba zjevně předtočená zdravice Zalužného, odvysílaná po Skypu a určená hostům konference ke Dni vědy, která proběhla na právnické fakultě státní univerzity v Oděse 15. května.

Zalužný je dosud nezvěstný a naživo byl naposledy a prokazatelně viděn 30. dubna ve Lvově, kde se setkal za přítomnosti kamer a svědků s místním starostou. Pokud Zalužný utrpěl devastující zranění břicha, genitálu a stehen od exploze ruské rakety, která zasáhla 8. května velitelství Dněpropetrovské brigády, kde byl Zalužný podle informací přítomný a plánoval rozvinutí té zmíněné a nyní již odložené ofenzívy, potom je s vysokou pravděpodobností odepsaný, a to nejen na několik týdnů, ale definitivně, a do velení se nevrátí.

Valerij Zalužný, náčelník generálního štábu ukrajinské armády
Valerij Zalužný, náčelník generálního štábu ukrajinské armády

Kyjev nemůže bez Zalužného nic spustit, protože on je mozkem ukrajinské armády a obrany. Takže tato situace je pro Kyjev tragédií. A tragédií č. 3 je ztráta Bachmutu. Tento symbol přitom vyrobil Volodymyr Zelenský, protože město samo o sobě nemá až tak velký strategický význam, jaký mu Zelenský přikládal. Varovali ho dokonce i američtí generálové, a to již počátkem února, aby z Bachmutu ukrajinské vojáky stáhnul.

Naléhali, aby tam nenechal zbytečně umírat za americké peníze a na Západě draze vycvičené ukrajinské vojáky, kteří měli být použiti na ofenzívu a nikoliv do masomlýna v Bachmutu. Zelenský teď nemá ani ty vycvičené vojáky, kteří tam padli, ani Bachmut. Nemá teď ani Zalužného. A pozor, to není to nejhorší. Ukazuje se, že už nebude mít ani Američany a jejich peníze a výzbroj!

Platební neschopnost americké vlády může nastat už počátkem června, varuje v dopise do Kongresu americká ministryně financí

Spojeným státům podle šéfky amerického ministerstva financí Janet Yellen hrozí platební neschopnost americké vlády již počátkem června, pokud Kongres nezvýší dluhový strop. Republikáni odmítají Bidenově administrativě dál financovat jeho rozhazování peněz, a to se týká i kydání hromad dolarů Ukrajině. Tohle prostě skončilo, a po ztrátě Bachmutu a po zmizení Zalužného a navíc po odkladu ofenzívy na neurčito už nemá Zelenský toho moc co nabídnout Američanům. Američané tedy udělali co?

Povolili spojencům v NATO v Evropě, aby alespoň oni vyzbrojovali Ukrajinu podle svého a ze svých zdrojů a zásob, včetně stíhaček F-16. Američané tak dávají od Ukrajiny ruce pryč nejen rétoricky, ale doslova i v ohledu vyzbrojování Ukrajiny.

Americké F-16 prostě Ukrajina nedostane, ale může dostat tyto stíhačky od Holandska, případně od Polska, které ale z této myšlenky není moc nadšené, protože ty stíhačky by potom chyběly Polsku a nové by Polsko dostalo bůhví kdy. Platební default americké vlády, který se blíží, je pouze tečka za ukrajinskou operací USA v Evropě.

Teď to všechno zůstane na Evropě, aby dokázala udržet ukrajinskou armádu v chodu, a to bude obrovský zápřah pro evropskou kasu, ale i pro evropské zbrojovky, které jsou spoutány evropskými emisními směrnicemi, povolenkami, předpisy. Kyjev zkrátka přichází o americkou podporu, protože v USA dochází peníze a navíc se blíží primárky a příští rok prezidentské volby.

Protože Ukrajina nedokázala před defaultem amerického vládního rozpočtu dodat potřebný výsledek ve válce na Ukrajině, jak Pentagon požadoval, tak americké peníze pro Kyjev vyschly. Bez výsledků na frontě prostě Demokrati ve stavu fiskální krize, kdy hrozí default, nedokážou, a ani se neodváží v Kongresu navrhnout další peníze pro Ukrajinu. To je už snad i Zelenskému jasné.

Cirkus "Zelenský" spustil diverzní operaci v Belgorodské oblasti na odvedení pozornost západních médií a politiků od katastrofální ztráty Bachmutu

A tak dva dny po pádu Bachmutu přichází co? No přece to jediné, co Kyjev umí nejlépe, a to je cirkus v podobě teroristických akcí. V pondělí totiž Kyjev nařídil ukrajinské armádě za pomoci ruských dobrovolníků, bojujících na straně Kyjeva, aby provedli průnik do Belgorodské oblasti Ruska a obsadili tam několik vesnic a vytvořili odtrženeckou oblast, nazvanou Belgorodská nezávislá republika (BNR).

Operace připomínala spíše cirkus, protože neměla šanci na úspěch a nemohla snad ani být myšlena vážně, nicméně došlo na nějaký čas k obsazení několika vesnic, a podle informací na ruských sociálních sítích došlo i k únosu několika obyvatel, takže Moskva označila akci za terorismus a vyhlásila v oblasti protiteroristickou operaci. Ruská média o tom informovala jako o diverzní operaci s cílem odvést pozornost světových médií od katastrofální ztráty Bachmutu, který Kyjev nedokáže mediálně ustát a vysvětlit.

Dmitrij Peskov, mluvčí Kremlu
Dmitrij Peskov, mluvčí Kremlu

Ukrajinská diverzní skupina pronikla do ruské Belgorodské oblasti a ruská armáda spolu s orgány činnými v trestním řízení se snaží útok odrazit, potvrdil v pondělí tiskový tajemník Kremlu Dmitrij Peskov. Zprávu o nájezdu jako první přinesl gubernátor oblasti Vjačeslav Gladkov, který na kanálu Telegram napsal, že ukrajinské komando proniklo do Grajvoronského okresu západně od města Belgorod. Nechtěl uvést žádné podrobnosti o tom, kolik Ukrajinců se nájezdu účastnilo. Dodal, že ruská armáda, Národní garda, pohraničníci a Federální bezpečnostní služba (FSB) "přijímají veškerá nezbytná opatření ke zničení nepřítele".

Kyjev do útoku v Belgorodské oblasti poslal ruské dobrovolníky, bojující na straně AFU

Peskov uvedl, že o záležitosti byl informován ruský prezident Vladimir Putin. "Pracuje se na jejich vytlačení z ruského území a na zničení této diverzní skupiny. Na místě je dostatek sil a prostředků," prohlásil. Mluvčí rovněž prohlásil, že útok měl zmírnit politické důsledky pádu donbaské bašty Arťomovsk, na Ukrajině známé jako Bachmut, kterou podle ministerstva obrany nedávno po měsících urputných bojů plně dobyly ruské síly. Kyjev toto tvrzení dosud mediálně zpochybňuje. Mezitím mluvčí ukrajinského ředitelství rozvědky Andrej Jusov diverzi pro místní média potvrdil, ale trval na tom, že operaci prováděli výhradně ruští občané, bojující za Kyjev – konkrétně jednotky, zvané Legion "Svoboda Ruska" a Ruský dobrovolnický sbor (RDK).

Ruská armáda ukořistila bojové vozidlo MaxxPro, které na místě zanechali diverzanti AFU a bojovníci RDK
Ruská armáda ukořistila bojové vozidlo MaxxPro, které na místě zanechali diverzanti AFU a bojovníci RDK

Tvrdil, že cílem útoku bylo "osvobodit" část území od Moskvy a ochránit ukrajinské civilisty vytvořením "bezpečnostního pásu". Několik minut před ohlášením útoku gubernátor Gladkov uvedl, že obec Glotovo ve stejné oblasti byla zasažena dělostřeleckým úderem, při němž byli zraněni dva lidé. Diverzní útok na Belgorodskou oblast následuje po podobném útoku na ruskou Brjanskou oblast, který se odehrál začátkem března. K odpovědnosti za operaci, při níž zemřeli dva ruští civilisté, a byl zraněn mladý chlapec, se přihlásil Ruský dobrovolnický sbor. Zatímco představitelé Kyjeva popřeli, že by operaci zorganizovali, sami členové RDK uvedli, že ukrajinské úřady se pod zásah "podepsaly".

Kyjevu už nezbývá nic jiného, než diverzní operace na odvedení pozornosti od celkem 3 tragédií na Ukrajině, a to od neschopnosti spustit velkou ofenzívu, od zranění a de facto odstranění velitele ukrajinských ozbrojených sil a od ztráty Bachmutu. Tolik špatných zpráv najednou se nedá ustát, a proto bylo potřeba odvést pozornost jinam, aby se zahraniční média zaplnila mediálním úspěchem o tom, jak Ukrajinci vtrhli do Ruska - a nakonec se ukáže, že to nejsou Ukrajinci, ale pouze Rusové, bojující na straně Kyjeva.

Majitel restaurace a jeho 60 000 trestanců porazili v Bachmutu armádu, cvičenou 9 let zeměmi NATO

Jak jinak to nazvat než cirkus? Nejlépe to vystihl mediálně známy německý podnikatel, žijící na Novém Zélandu, a bývalý provozovatel služby Megaupload na sdílení videí a později služby MEGA na sdílení souborů Kim Dotcom. Ten totiž napsal na Twitteru, že majitel restaurace (pozn. Jevgenij Prigožin) a jeho 60 000 trestanců porazilo v Bachmutu ukrajinskou armádu, kterou za miliardy dolarů cvičil Západ, NATO a USA po dobu 9 let.

Prý mu to připomíná fiasko americké armády v Afghánistánu, která byla vyhnána pro změnu farmáři v sandálech. Pokud se na to podíváme s odstupem, tak Dotcom má brutální pravdu a skvěle to vystihl, protože přesně tak to je. Ne všichni Wagnerovci pochází z řad odsouzených, ti bojovali v Bachmutu jen jako dodatečně naverbovaná síla, ale obecně se dá říct, že bilance Kyjeva je tristní. Ukrajinci nedokázali udržet ani brutálně opevněné město, které bylo opevňováno v centru fortifikační linie ukrajinské armády od roku 2014.

Artěmovsk (Bachmut) se nachází přímo v centru ukrajinské opevněné linie a jeho ztráta vytváří průlom v linii obrany AFU na Donbasu. Nemá ale tak strategický význam, jaký okolo něho uměle a mediálně vytvořil Zelenský. Proto Američané dávají ruce pryč a celé vyzbrojování přenechávají na bedrech zemí NATO v Evropě.

Takže pro koho byl ten pondělní cirkus v Belgorodské oblasti? Ano, tušíte správně. Už ne pro Američany, ale byl určen Bruselu, Berlínu, Londýnu, Praze, Varšavě a Bratislavě.

Uvidíme, jak dlouho bude trvat, než se kvůli americkému vyzbrojování Ukrajiny položí i státní pokladny Evropské unie, Velké Británie, Německa, Česka, Polska a Slovenska.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!