Nacionalistická milice zatkla ukrajinského poslance, hrozí mu smrt 

06.03.2022

Vraždy odpůrců kyjevského fašistického režimu běží na plné obrátky! Opoziční poslanec Rady Nestor Schufritsch byl v sobotu zřejmě nezákonně zatčen v Kyjevě členy takzvané "teritoriální obrany". Pozorovatelé se obávají, že nacionalističtí dobrovolníci poslance zavraždí.

Dobrovolné skupiny nacistických bojůvek, které v současnosti kontrolují ulice Kyjeva a byly v posledních dnech masivně vyzbrojeny, v sobotu zatkly opozičního poslance Nestora Schufritsche.

Nestor Schufritsch, který se narodil v roce 1966 v Zakarpatí, vystudoval historii a inženýrství. Jeho otec byl etnický Maďar a jeho matka Ukrajinka. V letech 1998 - 2007 byl předsedou Sociálně demokratické strany Ukrajiny a později patřil k Janukovyčově levicově středové Straně regionů a po jejím zákazu k opozičnímu bloku. Od roku 1998 je s výjimkou jednoho volebního období poslancem ukrajinského parlamentu. V současné době je předsedou výboru Rady pro svobodu slova.

Kromě ruštiny a ukrajinštiny mluví Schufritsch plynně také maďarsky, slovensky a anglicky. Média naposledy informovala o Schufritschovi 20. února poté, co byl zbitý v talk show na ukrajinské televizi.

https://de.rt.com/international/131968-maidan-propagandist-verprugelt-oppositionellen-wahrend-sendung/ 

Ukrajinské zákony neumožňují zatčení poslanců bez odpovídajícího parlamentního rozhodnutí. Takové pravomoci rozhodně nemají jednotky tzv. "územní obrany", k nimž muž v uniformě na videu evidentně patří. Po zahájení ruské intervence před devíti dny ministerstvo vnitra tvrdí, že jen v Kyjevě rozdalo více než 25 000 automatických střelných zbraní dobrovolníkům, aniž by je kontrolovalo nebo registrovalo. Od té doby tyto polovojenské nacistické skupiny ovládají ulice Kyjeva.

Bezpečnostní situace v hlavním městě je evidentně zcela mimo kontrolu. Již první noc po distribuci střelných zbraní obyvatelstvu hlásilo ministerstvo vnitra 60 mrtvých "ruských přisluhovačů". Od té doby se ministerstvu vnitra nedaří poskytovat informace o kriminalitě ve městě. Očití svědci opakovaně hlásí přestřelky a svévolné akce "územní obrany".

Starosta Kyjeva - vyboxovaná hlava Vitalij Kličko - v projevu před pár dny oznámil, že každý kolemjdoucí, který je v době zákazu vycházení přistižen na ulici, který platí mezi 18:00 - 8:00, bude považován za "ruského diverzanta" a na místě zastřelen.

Straničtí přátelé Nestora Schufritsche vyjádřili znepokojení: existuje velké nebezpečí, že ho "dobrovolníci" zavraždí. Za podobných okolností byl dnes v Kyjevě zastřelen jeden z ukrajinských delegátů jednání o příměří s Ruskem.

Tohle podporuje česká vláda?! Je nutné zastavit oboustranné vraždění a zastavit zároveň jakékoliv dodávky zbraní do válečné zóny a poskytovat pouze humanitární pomoc!!

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!