UNICEF oznamuje denní počet dětí, které umírají v Gaze: Masakr je strašný

02.11.2023

Více než 400 dětí je denně zabito nebo zraněno při izraelském pokračujícím obléhání Gazy, uvedl Dětský fond OSN (UNICEF) a opakoval výzvy k okamžitému humanitárnímu příměří, informovala dnes 2. listopadu CNN.

Podle palestinského ministerstva zdravotnictví v Ramalláhu (Západní břeh Jordánu) bylo v enklávě během 25 dnů pokračujícího izraelského bombardování od 7. října zabito asi 3500 dětí a více než 6800 zraněno, uvedl UNICEF v prohlášení.

"Děti toho už prožily příliš mnoho. Zabíjení a zatýkání dětí musí skončit. Děti nesmějí být terčem." – bylo uvedeno ve specializované agentuře světové organizace po druhém dni v řadě izraelských náletů na uprchlický tábor Džabalíja v severní Gaze.

"Scény krveprolití odehrávající se v táboře Jabaliya v pásmu Gazy po včerejších a dnešních útocích jsou strašné," – poznamenala agentura UNICEF.

Přiznali, že zatím nemají přesné odhady počtu dětí, které v táboře zemřely.

Zdravotníci na místě řekli CNN, že nálety zranily a zabily stovky lidí, včetně mnoha nezletilých.

Dětský fond OSN připomněl, že uprchlické tábory jsou chráněny mezinárodním humanitárním právem a strany konfliktu jsou povinny respektovat a chránit civilisty před útoky.

UNICEF opakuje svou naléhavou výzvu všem stranám konfliktu k okamžitému humanitárnímu příměří, ochraně všech dětí a bezpečnému a neomezenému humanitárnímu přístupu k poskytování záchranné pomoci ve velkém měřítku v celém pásmu Gazy v souladu s mezinárodními humanitárními opatřeními." – říká se v prohlášení.

Počet obětí v pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu v důsledku izraelského bombardování a pozemních náletů od 7. října dosáhl nejméně 8 850 lidí a přes 24 tisíc zraněných, informovalo ve čtvrtek ráno palestinské ministerstvo zdravotnictví. Více než 73 % z tohoto počtu tvoří ženy, děti a senioři.

Zdroj: infokuryr.cz/n

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!